První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

2. 12. 2022 - 5:23 | Trailery | Adam Homola

První trailer na pátého Indiana Jonese je tady zdroj: Foto: Paramount Pictures

Tak a je to tady! Po letech čekání a nespočtu odkladů je pátý Indy konečně natočený a my se můžeme pokochat první ukázkou.

Harrisonu Fordovi je úctyhodných 80 let, přesto všechno si na sebe ještě jednou hodil ikonický oblek s nejslavnějším filmovým kloboukem, k pasu připnul bič a vydal se za svým teď už definitivně posledním dobrodružstvím.

To ho opět provede přes kus světa a opět na to nebude sám. Vedle nových tváří se totiž vrátí i někteří staří známí, ale to vám už prozrazovat nebudu, ostatně podívejte se na ukázku sami. Trailer záběry nešetří a dává nahlédnout pod pokličku zápletce, vedlejším postavám a láká i na velice zajímavé akční scény. Které 80letý Ford zvládá s pomocí drátů, digitálních triků, dvojníků a kaskadérů na výbornou, stejně jako mu pořád jdou i hlášky. Jen to celé možná působí tak trochu standardně, respektive chybí nějaká opravdu zajímavá jonesovská akce – třeba něco ve stylu úvodní honičky ve skladišti ve čtvrtém díle.

V Indiana Jones 5 hrají Harrison Ford, Mads Mikkelsen, Phoebe Waller-Bridge, Antonio Banderas, Toby Jones, Boyd Holbrook, Thomas Kretschmann, Shaunette Renée Wilson, John Rhys-Davies, Nasser Memarzia a další.

Film má na svědomí režisér James Mangold, tedy velká změna oproti Stevenu Spielbergovi, který natočil všechny předchozí díly série. Mangold ale režisérsky velice vyrostl a točil filmy jako Země policajtů, Kate a Leopold nebo Identita. Později se mu podařily zářezy jako Walk the Line, 3:10 vlak do Yumy, Zatím spolu zatím živí a Wolverine i Logan. Před Indiana Jonesem udělal naposled výborné závodní drama Le Mans ‘66 s Mattem Damonem a Christianem Balem. Indiana Jones by tak měl být v dobrých rukách, nemluvě o tom, že na celou produkci dohlížel i Spielberg.

Pátého Indyho se dočkáme v červnu příštího roku...

zdroj: Paramount Pictures

Zdroje: Paramount Pictures

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

1. 2. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Apokalypsa se blíží a zabránit ji lze jediným způsobem. Zabili byste někoho, koho milujete, abyste zachránili lidstvo? 
Řítí se na nás další Stephen King, tentokrát jako Kostlivec pod postelí

Řítí se na nás další Stephen King, tentokrát jako Kostlivec pod postelí

31. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

Připravte se na Kostlivce! Tedy adaptaci dalšího z příběhů spisovatele Stephena Kinga, kterého jistě netřeba dlouze představovat.
Amazon připravuje seriál podle Tomb Raidera

Amazon připravuje seriál podle Tomb Raidera

30. 1. 2023 | Novinky | Adam Homola

Amazon to se seriály myslí očividně vážně, protože po velice nákladných Prstenech moci chystá další velkou věc: Tomb Raidera.
Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

27. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

DC pořád kope druhou ligu a pokud budou i nadále vznikat filmy jako Shazam!, kopat ji bude i nadále.