První trailer na Dunu je tady

9. 9. 2020 - 18:22 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Dunu je tady zdroj: Foto: Vanity Fair

Dlouhé čekání se vyplatilo

Duna je bez pochyby jedním z nejočekávanějších filmů vůbec. Ta od Lynche se moc nepovedla a sám režisér se od ní v podstatě distancuje. Extrémně složité a náročné látky se teď ale chopil jeden z nejschopnějších a dovolil bych si tvrdit že i nejlepších režisérů současnosti, Denis Villeneuve.

Ten má na svědomí filmy jako Zmizení, Sicario, Příchozí a bravurně zvládl natočit i takřka „nezfilmovatelné“ pokračování Blade Runnera, Blade Runner 2049. Jestli má tedy někdo předpoklady natočit Dunu tak, aby dostála epické knižní předloze se spoustou komplexních témat, je to právě Villeneuve.

A jak se můžete přesvědčit v prvním traileru níže, vypadá to víc než dobře. Co budeme chodit kolem horké kaše, vypadá to neuvěřitelně. Duna je nesmírně náročná knižní předloha a to teď vůbec neberme v potaz fakt, že původní kniha dostala celou řadu ještě divočejších a pestřejších pokračování.

Ostatně košatost předlohy je také jeden z hlavních důvodů, proč nám Villeneuve nedodá jen jednu Dunu. Z jedné knihy udělá dva filmy a zrovna v tomhle případě se opravdu nemusíme bát, že by to dopadlo jako jeden Hobit rozseknutý na tři řídké filmy. Duna je narvaná postavami, tématy, podzápletkami a všemožnými příběhy k prasknutí. Villeneuve tak bude mít problém nacpat všechno potřebné i do těch dvou filmů.

První část Duny uvidíme v kinech už za pár měsíců, konkrétně letos v prosinci.

zdroj: Warner Bros Pictures

Zdroje: tisková zpráva

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.