Proti natáčení filmu režisérky Bigelowové se postavila Argentina a Paraguay

12. 5. 2010 - 19:00 | Téma | red

Proti natáčení filmu režisérky Bigelowové se postavila Argentina a Paraguay zdroj: tisková zpráva

Argentina a Paraguay nechtějí spolupracovat na produkci filmu Kathryn Bigelowové, která chce točit na hranicích Argentiny, Paraguaye a Brazílie. Tuto oblast Spojené státy považují za centrum financování islamistických teroristických skupin.

Argentinského ministra turistiky Enriquea Meyera hluboce rozhořčilo oznámení o natáčení filmu Trojitá hranice nebo Zóna bez zákona, který chystá americká režisérka oceněná letos Oscarem za nejlepší režii za film z irácké války Smrt čeká všude.

"Diskutovali jsme o tom s paraguayským ministrem a guvernérem provincie Misiones. Shodli jsme se na tom, že nás hluboce pobuřuje úmysl natočit tento film, který se snaží negativně prezentovat společnou oblast tří jihoamerických zemí," řekl Meyer agentuře AFP.

Trojitá hranice je kosmopolitní území, které je považováno za důležitou oblast pašování zboží. Podle zpráv Spojených států je ale také označováno za středisko financování islamistických teroristických skupin, což Brazílie, Paraguay a Argentina odmítají a tvrdí, že pro to neexistuje žádný důkaz.V této oblasti, hlavně v Ciudad del Este v Paraguayi, žije důležitá komunita arabského původu.

Natáčení filmu, s nímž se počítá v druhé polovině roku v oblasti, kde stále vládnou silně protiamerické nálady, kritizovala také paraguayská ministryně turistiky Liz Cramerová.
"Hovořila jsem s ministrem turisticky Argentiny a s brazilskými činiteli. Všichni jsme rozhořčeni. Otírají se o trojitou hranici a chtějí nás pošpinit, jako kdybychom my byli ti špatní," řekla Cramerová.

"Bylo by stupidní spolupracovat za pár halířů s cizinci, kteří kteří nás popsali jako největší smetiště světa," řekla. V regionu tvořeném tropickými lesy jsou známé vodopády Iguazú a další turistiky hojně navštěvovaná místa.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.