Proti natáčení filmu režisérky Bigelowové se postavila Argentina a Paraguay

12. 5. 2010 - 19:00 | Téma | red

Proti natáčení filmu režisérky Bigelowové se postavila Argentina a Paraguay zdroj: tisková zpráva

Argentina a Paraguay nechtějí spolupracovat na produkci filmu Kathryn Bigelowové, která chce točit na hranicích Argentiny, Paraguaye a Brazílie. Tuto oblast Spojené státy považují za centrum financování islamistických teroristických skupin.

Argentinského ministra turistiky Enriquea Meyera hluboce rozhořčilo oznámení o natáčení filmu Trojitá hranice nebo Zóna bez zákona, který chystá americká režisérka oceněná letos Oscarem za nejlepší režii za film z irácké války Smrt čeká všude.

"Diskutovali jsme o tom s paraguayským ministrem a guvernérem provincie Misiones. Shodli jsme se na tom, že nás hluboce pobuřuje úmysl natočit tento film, který se snaží negativně prezentovat společnou oblast tří jihoamerických zemí," řekl Meyer agentuře AFP.

Trojitá hranice je kosmopolitní území, které je považováno za důležitou oblast pašování zboží. Podle zpráv Spojených států je ale také označováno za středisko financování islamistických teroristických skupin, což Brazílie, Paraguay a Argentina odmítají a tvrdí, že pro to neexistuje žádný důkaz.V této oblasti, hlavně v Ciudad del Este v Paraguayi, žije důležitá komunita arabského původu.

Natáčení filmu, s nímž se počítá v druhé polovině roku v oblasti, kde stále vládnou silně protiamerické nálady, kritizovala také paraguayská ministryně turistiky Liz Cramerová.
"Hovořila jsem s ministrem turisticky Argentiny a s brazilskými činiteli. Všichni jsme rozhořčeni. Otírají se o trojitou hranici a chtějí nás pošpinit, jako kdybychom my byli ti špatní," řekla Cramerová.

"Bylo by stupidní spolupracovat za pár halířů s cizinci, kteří kteří nás popsali jako největší smetiště světa," řekla. V regionu tvořeném tropickými lesy jsou známé vodopády Iguazú a další turistiky hojně navštěvovaná místa.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.