Proti natáčení filmu režisérky Bigelowové se postavila Argentina a Paraguay

12. 5. 2010 - 19:00 | Téma | red

Proti natáčení filmu režisérky Bigelowové se postavila Argentina a Paraguay zdroj: tisková zpráva

Argentina a Paraguay nechtějí spolupracovat na produkci filmu Kathryn Bigelowové, která chce točit na hranicích Argentiny, Paraguaye a Brazílie. Tuto oblast Spojené státy považují za centrum financování islamistických teroristických skupin.

Argentinského ministra turistiky Enriquea Meyera hluboce rozhořčilo oznámení o natáčení filmu Trojitá hranice nebo Zóna bez zákona, který chystá americká režisérka oceněná letos Oscarem za nejlepší režii za film z irácké války Smrt čeká všude.

"Diskutovali jsme o tom s paraguayským ministrem a guvernérem provincie Misiones. Shodli jsme se na tom, že nás hluboce pobuřuje úmysl natočit tento film, který se snaží negativně prezentovat společnou oblast tří jihoamerických zemí," řekl Meyer agentuře AFP.

Trojitá hranice je kosmopolitní území, které je považováno za důležitou oblast pašování zboží. Podle zpráv Spojených států je ale také označováno za středisko financování islamistických teroristických skupin, což Brazílie, Paraguay a Argentina odmítají a tvrdí, že pro to neexistuje žádný důkaz.V této oblasti, hlavně v Ciudad del Este v Paraguayi, žije důležitá komunita arabského původu.

Natáčení filmu, s nímž se počítá v druhé polovině roku v oblasti, kde stále vládnou silně protiamerické nálady, kritizovala také paraguayská ministryně turistiky Liz Cramerová.
"Hovořila jsem s ministrem turisticky Argentiny a s brazilskými činiteli. Všichni jsme rozhořčeni. Otírají se o trojitou hranici a chtějí nás pošpinit, jako kdybychom my byli ti špatní," řekla Cramerová.

"Bylo by stupidní spolupracovat za pár halířů s cizinci, kteří kteří nás popsali jako největší smetiště světa," řekla. V regionu tvořeném tropickými lesy jsou známé vodopády Iguazú a další turistiky hojně navštěvovaná místa.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.