Prodej šatů Amy Winehouse vynesl 1,3 milionu

- eXtra kiNo autor: Jan Pastor

V přepočtu 1,3 milionu korun zaplatilo muzeum módy z Chile v aukci za šifonové šaty, jež měla na sobě britská zpěvačka Amy Winehousová na obálce svého druhého a zároveň posledního alba Back to Black. Výtěžek z dražby půjde na nadaci nesoucí jméno zpěvačky, jež předčasně zemřela koncem července.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Prodej krátkých bílých šatů s červenými puntíky thajské značky Disaya, v nichž Winehousová sedí na fotce zdobící obálku desky Back to Black, za niž získala cenu Grammy, vynesl přes 43.000 liber, informovala agentura AP.

Otec Amy Winehousové, který se na aukci v Londýně přišel podívat, řekl, že peníze, jež se z dražby podařilo získat, budou skvělé pro začátek nadace Amy Winehouseové. Tu rodiče zpěvačky založili proto, aby pomáhala mladým lidem, kteří se podobně jako jejich dcera potýkají ze závislostí na návykových látkách.

Sedmdvacetiletá Winehouseová byla nalezena mrtvá ve svém domě 23. července. Příčinou smrti bylo to, že vypila příliš alkoholu.

Tagy: aukce saty

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.