Příští týden přichází do kin americký thriller Ďábel

2. 11. 2010 7:45 - Téma | Autor: red

Příští týden přichází do kin americký thriller Ďábel

Pod názvem Ďábel přijde 11. listopadu do českých kin americký film producenta a scenáristy M. Nighta Shyamalana (Šestý smysl, Vesnice). Známý hororový tvůrce jím načal projekt série thrillerů podle vlastních povídek, které se budou zaštiťovat značkou The Night Chronicles (Noční kroniky).

Snímek dnes představila na pracovní projekci v Praze distribuční společnost Bontonfilm. Do kin ho uvede v pětadvaceti kopiích.

"Pět lidí v pasti. A bude ještě hůř. Když nejede výtah v mrakodrapu, je to nepříjemné. Když jste zrovna uvnitř té plechové krabice, je to peklo. A když je v ní s vámi někdo, kdo vám usiluje o život, je to horor," zní stručná charakteristika tohoto napínavého příběhu, jehož režiséry byli John Eric a Drew Dowdleovi.

Ďábel

"Když jedete ve výtahu, většinou si spolucestující neprohlížíte. Když se však v malém a uzavřeném prostoru zaseknete na delší dobu, nevyhnutelně se začnete zamýšlet nad tím, co je to za lidi, kteří uvízli s vámi. A tak můžete spatřovat v jejich zprvu mírumilovných obličejích hrozbu a nebezpečí," uvedl Shyamalan v distribučních materiálech.

Se situací zastavené zdviže, která se zpočátku zdá být jen malým technickým problémem, si nedokážou poradit ani technici ze správy budovy, přivolaní hasiči či policisté. Detektiv (Chris Messina) musí záhy řešit i to, že lidé ve zdviži začnou postupně umírat. Příběh jednoho z nich se přitom překvapivě prolne i s jeho životním osudem.

Ďábel

Shyamalan nalezl svého nejbližšího spolupracovníka ve spoluscenáristovi Brianu Nelsonovi (V pasti, Třicet dní dlouhá noc) a v režisérské sourozenecké dvojici. Prvního zvolil proto, že dokázal z jediné věty vykouzlit propracovaný scénář, oba bratry pak kvůli schopnosti vyděsit diváka prakticky v každém záběru osmdesátiminutového snímku. Řada klíčových scén se navíc odehrává ve tmě, když ve výtahu zlobí světlo - a tak i záběry z bezpečnostní kamery umístěné ve zdviži jsou k ničemu.

Už začátek filmu naznačuje, že se bude dít něco neobvyklého. Svět je totiž zobrazen vzhůru nohama, kdy ostré špičky mrakodrapů směřují k zemi. Teprve při závěrečných titulcích se obrácený svět opět narovná.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.