Příští týden přichází do kin americký thriller Ďábel

2. 11. 2010 7:45 - Téma | Autor: red

Příští týden přichází do kin americký thriller Ďábel zdroj: Archiv

Pod názvem Ďábel přijde 11. listopadu do českých kin americký film producenta a scenáristy M. Nighta Shyamalana (Šestý smysl, Vesnice). Známý hororový tvůrce jím načal projekt série thrillerů podle vlastních povídek, které se budou zaštiťovat značkou The Night Chronicles (Noční kroniky).

Snímek dnes představila na pracovní projekci v Praze distribuční společnost Bontonfilm. Do kin ho uvede v pětadvaceti kopiích.

"Pět lidí v pasti. A bude ještě hůř. Když nejede výtah v mrakodrapu, je to nepříjemné. Když jste zrovna uvnitř té plechové krabice, je to peklo. A když je v ní s vámi někdo, kdo vám usiluje o život, je to horor," zní stručná charakteristika tohoto napínavého příběhu, jehož režiséry byli John Eric a Drew Dowdleovi.

Ďábel zdroj: Archiv

"Když jedete ve výtahu, většinou si spolucestující neprohlížíte. Když se však v malém a uzavřeném prostoru zaseknete na delší dobu, nevyhnutelně se začnete zamýšlet nad tím, co je to za lidi, kteří uvízli s vámi. A tak můžete spatřovat v jejich zprvu mírumilovných obličejích hrozbu a nebezpečí," uvedl Shyamalan v distribučních materiálech.

Se situací zastavené zdviže, která se zpočátku zdá být jen malým technickým problémem, si nedokážou poradit ani technici ze správy budovy, přivolaní hasiči či policisté. Detektiv (Chris Messina) musí záhy řešit i to, že lidé ve zdviži začnou postupně umírat. Příběh jednoho z nich se přitom překvapivě prolne i s jeho životním osudem.

Ďábel

Shyamalan nalezl svého nejbližšího spolupracovníka ve spoluscenáristovi Brianu Nelsonovi (V pasti, Třicet dní dlouhá noc) a v režisérské sourozenecké dvojici. Prvního zvolil proto, že dokázal z jediné věty vykouzlit propracovaný scénář, oba bratry pak kvůli schopnosti vyděsit diváka prakticky v každém záběru osmdesátiminutového snímku. Řada klíčových scén se navíc odehrává ve tmě, když ve výtahu zlobí světlo - a tak i záběry z bezpečnostní kamery umístěné ve zdviži jsou k ničemu.

Už začátek filmu naznačuje, že se bude dít něco neobvyklého. Svět je totiž zobrazen vzhůru nohama, kdy ostré špičky mrakodrapů směřují k zemi. Teprve při závěrečných titulcích se obrácený svět opět narovná.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

18. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Marvel našel svoji She-Hulk.
Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

17. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Warnerům by se líbil další Joker, ale co na to Phoenix?
První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

16. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Lucasfilm a Disney konečně ukázali první záběry z druhé sezóny seriálu The Mandalorian.
Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

15. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Každý výrazný hrdina musí mít minimálně stejně výrazného záporáka a pro nového Jamese Bonda to platí dvojnásob.