Příští týden přichází do kin americký thriller Ďábel

2. 11. 2010 - 7:45 | Téma | red

Příští týden přichází do kin americký thriller Ďábel zdroj: tisková zpráva

Pod názvem Ďábel přijde 11. listopadu do českých kin americký film producenta a scenáristy M. Nighta Shyamalana (Šestý smysl, Vesnice). Známý hororový tvůrce jím načal projekt série thrillerů podle vlastních povídek, které se budou zaštiťovat značkou The Night Chronicles (Noční kroniky).

Snímek dnes představila na pracovní projekci v Praze distribuční společnost Bontonfilm. Do kin ho uvede v pětadvaceti kopiích.

"Pět lidí v pasti. A bude ještě hůř. Když nejede výtah v mrakodrapu, je to nepříjemné. Když jste zrovna uvnitř té plechové krabice, je to peklo. A když je v ní s vámi někdo, kdo vám usiluje o život, je to horor," zní stručná charakteristika tohoto napínavého příběhu, jehož režiséry byli John Eric a Drew Dowdleovi.

Ďábel zdroj: tisková zpráva

"Když jedete ve výtahu, většinou si spolucestující neprohlížíte. Když se však v malém a uzavřeném prostoru zaseknete na delší dobu, nevyhnutelně se začnete zamýšlet nad tím, co je to za lidi, kteří uvízli s vámi. A tak můžete spatřovat v jejich zprvu mírumilovných obličejích hrozbu a nebezpečí," uvedl Shyamalan v distribučních materiálech.

Se situací zastavené zdviže, která se zpočátku zdá být jen malým technickým problémem, si nedokážou poradit ani technici ze správy budovy, přivolaní hasiči či policisté. Detektiv (Chris Messina) musí záhy řešit i to, že lidé ve zdviži začnou postupně umírat. Příběh jednoho z nich se přitom překvapivě prolne i s jeho životním osudem.

Ďábel

Shyamalan nalezl svého nejbližšího spolupracovníka ve spoluscenáristovi Brianu Nelsonovi (V pasti, Třicet dní dlouhá noc) a v režisérské sourozenecké dvojici. Prvního zvolil proto, že dokázal z jediné věty vykouzlit propracovaný scénář, oba bratry pak kvůli schopnosti vyděsit diváka prakticky v každém záběru osmdesátiminutového snímku. Řada klíčových scén se navíc odehrává ve tmě, když ve výtahu zlobí světlo - a tak i záběry z bezpečnostní kamery umístěné ve zdviži jsou k ničemu.

Už začátek filmu naznačuje, že se bude dít něco neobvyklého. Svět je totiž zobrazen vzhůru nohama, kdy ostré špičky mrakodrapů směřují k zemi. Teprve při závěrečných titulcích se obrácený svět opět narovná.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.