Příští týden přichází do kin americký thriller Ďábel

2. 11. 2010 - 7:45 | Téma | red

Příští týden přichází do kin americký thriller Ďábel zdroj: tisková zpráva

Pod názvem Ďábel přijde 11. listopadu do českých kin americký film producenta a scenáristy M. Nighta Shyamalana (Šestý smysl, Vesnice). Známý hororový tvůrce jím načal projekt série thrillerů podle vlastních povídek, které se budou zaštiťovat značkou The Night Chronicles (Noční kroniky).

Snímek dnes představila na pracovní projekci v Praze distribuční společnost Bontonfilm. Do kin ho uvede v pětadvaceti kopiích.

"Pět lidí v pasti. A bude ještě hůř. Když nejede výtah v mrakodrapu, je to nepříjemné. Když jste zrovna uvnitř té plechové krabice, je to peklo. A když je v ní s vámi někdo, kdo vám usiluje o život, je to horor," zní stručná charakteristika tohoto napínavého příběhu, jehož režiséry byli John Eric a Drew Dowdleovi.

Ďábel zdroj: tisková zpráva

"Když jedete ve výtahu, většinou si spolucestující neprohlížíte. Když se však v malém a uzavřeném prostoru zaseknete na delší dobu, nevyhnutelně se začnete zamýšlet nad tím, co je to za lidi, kteří uvízli s vámi. A tak můžete spatřovat v jejich zprvu mírumilovných obličejích hrozbu a nebezpečí," uvedl Shyamalan v distribučních materiálech.

Se situací zastavené zdviže, která se zpočátku zdá být jen malým technickým problémem, si nedokážou poradit ani technici ze správy budovy, přivolaní hasiči či policisté. Detektiv (Chris Messina) musí záhy řešit i to, že lidé ve zdviži začnou postupně umírat. Příběh jednoho z nich se přitom překvapivě prolne i s jeho životním osudem.

Ďábel

Shyamalan nalezl svého nejbližšího spolupracovníka ve spoluscenáristovi Brianu Nelsonovi (V pasti, Třicet dní dlouhá noc) a v režisérské sourozenecké dvojici. Prvního zvolil proto, že dokázal z jediné věty vykouzlit propracovaný scénář, oba bratry pak kvůli schopnosti vyděsit diváka prakticky v každém záběru osmdesátiminutového snímku. Řada klíčových scén se navíc odehrává ve tmě, když ve výtahu zlobí světlo - a tak i záběry z bezpečnostní kamery umístěné ve zdviži jsou k ničemu.

Už začátek filmu naznačuje, že se bude dít něco neobvyklého. Svět je totiž zobrazen vzhůru nohama, kdy ostré špičky mrakodrapů směřují k zemi. Teprve při závěrečných titulcích se obrácený svět opět narovná.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.