Při natáčení Havlova filmu Odcházení vládne pohodová atmosféra

21. 7. 2010 - 10:25 | Téma | red

Při natáčení Havlova filmu Odcházení vládne pohodová atmosféra zdroj: tisková zpráva

Pohodová atmosféra vládne v zahradě vily Čerych v České Skalici na Náchodsku, kde vzniká filmový debut bývalého prezidenta Václava Havla. Natáčení pod jeho režijním vedením si herci nesmírně pochvalují. Shodně tvrdí, že spolupráce s ním je na rozdíl od jiných režisérů klidná a příjemná.

To, že spokojenost vládne na obou stranách, potvrdil i Havel. "Mě se se všemi sem vybranými, ostatně dobře přebranými herci, pracuje dobře bez ohledu na stupeň osobního kamarádství," řekl Havel novinářům, kteří dnes mohli nahlédnout do zákulisí natáčení filmové adaptace jeho divadelní hry Odcházení.

Přiznal, že některým psal role přímo na tělo. V hlavních rolích se ve filmu objeví Dagmar Havlová a Josef Abrhám. "Natáčení je ve velmi klidné atmosféře, což je nebývalé. Pro všechny herce to je povzbuzující a inspirativní," pochvalovala si natáčení Havlová, podle níž manžel nechává jako režisér hercům naprostou svobodu.

Na dotaz, zda při natáčení není nervózní, když je to první zkušenost jejího manžela s režií, zavrtí hlavou a říká, že její muž při natáčení kráčí podle své jasné představy. "Jsem trochu nervózní kvůli jeho zdravotnímu stavu," dodává.

Žádný stres ani napětí nezaznamenal při natáčení ani Josef Abrhám. "To je u filmu vzácné. On (Havel) se usmívá, je klidný. Když se mu to líbí, tak se směje. Když něco chce, tak krásně řekne, jasně a zřetelně, a my jsme rádi, protože nemusíme nabízet blbosti. Spojení autora s režisérem je v tomto případě šťastné. Nejsou žádné konflikty, je to velmi příjemné," pochvaloval si Abrhám.

"Je to výborné natáčení, velmi klidné, tak, jak lze očekávat od jeho povahy. Spojení autora a režiséra je nad očekávání šťastné," liboval si Josef Polášek, který hraje osobního strážce. Po rozhovorech s novináři pak musel na schodišti před vilou několikrát tasit pistoli a čekat na rozhodnutí, zda bude mít v této scéně sako zapnuté nebo ne.

Spokojen s natáčením je i herec Jaroslav Dušek, který popsal atmosféru "na place" jako hezkou a hravou. "Vnímám ho, jako takovýho malýho kluka, který si plní svůj životní sen a točí film. Je to velice veselý kluk a je velmi hravý. To je můj hlavní vjem z něho," řekl Dušek na adresu debutujícího režiséra.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.