Při natáčení Havlova filmu Odcházení vládne pohodová atmosféra

21. 7. 2010 - 10:25 | Téma | red

Při natáčení Havlova filmu Odcházení vládne pohodová atmosféra zdroj: tisková zpráva

Pohodová atmosféra vládne v zahradě vily Čerych v České Skalici na Náchodsku, kde vzniká filmový debut bývalého prezidenta Václava Havla. Natáčení pod jeho režijním vedením si herci nesmírně pochvalují. Shodně tvrdí, že spolupráce s ním je na rozdíl od jiných režisérů klidná a příjemná.

To, že spokojenost vládne na obou stranách, potvrdil i Havel. "Mě se se všemi sem vybranými, ostatně dobře přebranými herci, pracuje dobře bez ohledu na stupeň osobního kamarádství," řekl Havel novinářům, kteří dnes mohli nahlédnout do zákulisí natáčení filmové adaptace jeho divadelní hry Odcházení.

Přiznal, že některým psal role přímo na tělo. V hlavních rolích se ve filmu objeví Dagmar Havlová a Josef Abrhám. "Natáčení je ve velmi klidné atmosféře, což je nebývalé. Pro všechny herce to je povzbuzující a inspirativní," pochvalovala si natáčení Havlová, podle níž manžel nechává jako režisér hercům naprostou svobodu.

Na dotaz, zda při natáčení není nervózní, když je to první zkušenost jejího manžela s režií, zavrtí hlavou a říká, že její muž při natáčení kráčí podle své jasné představy. "Jsem trochu nervózní kvůli jeho zdravotnímu stavu," dodává.

Žádný stres ani napětí nezaznamenal při natáčení ani Josef Abrhám. "To je u filmu vzácné. On (Havel) se usmívá, je klidný. Když se mu to líbí, tak se směje. Když něco chce, tak krásně řekne, jasně a zřetelně, a my jsme rádi, protože nemusíme nabízet blbosti. Spojení autora s režisérem je v tomto případě šťastné. Nejsou žádné konflikty, je to velmi příjemné," pochvaloval si Abrhám.

"Je to výborné natáčení, velmi klidné, tak, jak lze očekávat od jeho povahy. Spojení autora a režiséra je nad očekávání šťastné," liboval si Josef Polášek, který hraje osobního strážce. Po rozhovorech s novináři pak musel na schodišti před vilou několikrát tasit pistoli a čekat na rozhodnutí, zda bude mít v této scéně sako zapnuté nebo ne.

Spokojen s natáčením je i herec Jaroslav Dušek, který popsal atmosféru "na place" jako hezkou a hravou. "Vnímám ho, jako takovýho malýho kluka, který si plní svůj životní sen a točí film. Je to velice veselý kluk a je velmi hravý. To je můj hlavní vjem z něho," řekl Dušek na adresu debutujícího režiséra.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.