Premiéru komedie Šmoulové předznamenal pochod Prahou

- Téma autor: red

Rodinná komedie Šmoulové spojuje animovaný a hraný film, ve kterém na plátno uvádí dobře známé modré skřítky. Dnešní podvečerní distribuční start předznamenal "šmoulí" pochod centrem Prahy, který se odpoledne vydal ze Staroměstského náměstí přes Karlův most a Kampu do smíchovského multikina CineStar Anděl, kde byla připravena tři premiérová představení.

Zhruba stovka účastníků pochodu si to po historické královské cestě "šmoulila" centrem města za mimořádné pozornosti přihlížejících včetně zahraničních turistů. Patřičně namodřeni kouleli před sebou třímetrovou "šmoulí" zeměkouli. Zejména v úzkých uličkách Starého Města tak tak projeli. Ti nejmenší, kteří přišli v typických kostýmech, si za to "vyšmoulili" odměnu v podobě vstupenek na premiéru.

Modré postavičky se objeví i v dalších českých městech a pomohou dětem z dětských domovů. Stane se tak díky úsilí populárních osobností a Nadačního fondu Albert ve spolupráci s Nadací táta a máma. Vše začalo dnes na pražském Hlávkově mostě, kde bylo umístěno dvacet metrových soch pestrobarevných Šmoulů. O jejich nápadný design se postarali například Vojta Dyk, Aleš Valenta, Dagmar Havlová, David Koller, Dominik Hašek, Jan Saudek, Tereza Kostková, Mahulena Bočanová, Meky Žbirka, Bořek Šípek a Tatiana Vilhelmová. Jejich díla se ve čtvrtek vydají na pouť po obchodních centrech několika měst, 10. října budou vydražena na portálu www.nadacnifondalbert.cz. Získané prostředky poslouží k nákupu sportovních potřeb pro dětské domovy.

Šmoulové

Záporným hrdinou rodinné 3D komedie Šmoulové, označované distributorem za "nejšmoulovatější dobrodružství všech dob", je opět zlý čaroděj Gargamel, který sympatické skřítky vyžene z jejich vesničky. Během pronásledování všichni projdou kouzelnou bránou, která je zavede do světa lidí - doprostřed newyorského Central Parku.

Filmaři tak na plátně spojili počítačové postavičky, reálné záběry města i živé herce.

Šmoulové musejí najít způsob, jak se dostat do vesničky, než je Gargamel znovu vystopuje. 

Taťku Šmoulu mluví Oldřich Vlach, Šmoulinku Andrea Elsnerová a v roli Gargamela nahradil typický hlas Jiřího Císlera Václav Knop. Dále se z plátna ozývají například Ondřej Brzobohatý, Tomáš Juřička, Jan Šťastný, Petr Oliva, Jitka Čvančarová a Michal Novotný.

Režisérem byl Raja Gosnell, který jako pomocný střihač spolupracoval se slavným Robertem Altmanem. Stříhal pak úspěšné filmy Chrise Columbuse a v polovině 90. let se přeorientoval na režii - mimo jiné natočil komedie Sám doma 3 a Agent v sukni.

Šmoulové

Šmoulové se zrodili v roce 1958, kdy byli součástí komiksu belgického kreslíře Pierra "Peya" Culliforda. Postupem času se stali fenoménem a vévodili dětským knihám, komiksům, televizním obrazovkám i hračkářstvím.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.