Přehlídka švédského filmu: Bergman, Nykvist a horké novinky

27. 10. 2006 - 11:01 | Téma | red

Přehlídka švédského filmu: Bergman, Nykvist a horké novinky zdroj: tisková zpráva

V pražském kině Aero 1. – 5. 11. 2006 a v brněnském kině Scala 6. – 8. 11. 2006 se uskuteční čtvrtý ročník Přehlídky švédských filmů

Slim SussieSlim SussieV pražském kině Aero 1. – 5. 11. 2006 a v brněnském kině Scala 6. – 8. 11. 2006 se uskuteční čtvrtý ročník Přehlídky švédských filmů. Diváci uvidí 12 filmů, z nichž většina jsou severské novinky a 4 tituly se budou promítat v rámci pocty nedávno zemřelému kameramanovi Svenu Nykvistovi.

Přehlídku zahájí projekce filmu Four Weeks in June, třetího autorského snímku režiséra Henryho Meyera, který film přijede doprovodit osobně. Pokud se vše vydaří podle plánu organizátorů, doprovodí ho i mladá hvězda mezi švédskými herečkami Tuva Novotny, známá také z českého snímku Dana Svátka Blízko nebe.

Mezi novinkami bude i nový film Lukase Moodyssona (Lilja 4–ever, Láska je láska – Fucking Åmål), experimentální drama s názvem Container. Dalším snímkům dominuje téma mládí a dospívání.

Lesní jahody Sobota 3.11. v Aeru bude patřit Večeru s Ingmarem Bergmanem a Svenem Nykvistem. Kino Aero uvede bergmanovskou klasiku Lesní jahody a Mlčení, které nasnímal právě Sven Nykvist, jeden z nejslavnějších kameramanů vůbec. Hrané filmy doprovodí Světlo je mým společníkem (dokument Carla Gustava Nykvista o jeho otci) a Bergman Island (dokumentární film, obsahující mimo jiné vzácné scény z Bergmanova osobního archivu). Všechny čtyři tituly se objeví i v rámci brněnské části přehlídky.

Tisková konference k přehlídce za účasti režiséra Henryho Meyera a zástupců Švédského institutu se koná 31. 10. 2006 v 11:00 v malém sále kina Světozor.

Přehlídku pořádá a zve vás na ni Švédské velvyslanectví v Praze ve spolupráci s Axman Production.

Program Přehlídky švédského filmu 2006

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.