Přehlídka švédského filmu: Bergman, Nykvist a horké novinky

27. 10. 2006 - 11:01 | Téma | red

Přehlídka švédského filmu: Bergman, Nykvist a horké novinky zdroj: tisková zpráva

V pražském kině Aero 1. – 5. 11. 2006 a v brněnském kině Scala 6. – 8. 11. 2006 se uskuteční čtvrtý ročník Přehlídky švédských filmů

Slim SussieSlim SussieV pražském kině Aero 1. – 5. 11. 2006 a v brněnském kině Scala 6. – 8. 11. 2006 se uskuteční čtvrtý ročník Přehlídky švédských filmů. Diváci uvidí 12 filmů, z nichž většina jsou severské novinky a 4 tituly se budou promítat v rámci pocty nedávno zemřelému kameramanovi Svenu Nykvistovi.

Přehlídku zahájí projekce filmu Four Weeks in June, třetího autorského snímku režiséra Henryho Meyera, který film přijede doprovodit osobně. Pokud se vše vydaří podle plánu organizátorů, doprovodí ho i mladá hvězda mezi švédskými herečkami Tuva Novotny, známá také z českého snímku Dana Svátka Blízko nebe.

Mezi novinkami bude i nový film Lukase Moodyssona (Lilja 4–ever, Láska je láska – Fucking Åmål), experimentální drama s názvem Container. Dalším snímkům dominuje téma mládí a dospívání.

Lesní jahody Sobota 3.11. v Aeru bude patřit Večeru s Ingmarem Bergmanem a Svenem Nykvistem. Kino Aero uvede bergmanovskou klasiku Lesní jahody a Mlčení, které nasnímal právě Sven Nykvist, jeden z nejslavnějších kameramanů vůbec. Hrané filmy doprovodí Světlo je mým společníkem (dokument Carla Gustava Nykvista o jeho otci) a Bergman Island (dokumentární film, obsahující mimo jiné vzácné scény z Bergmanova osobního archivu). Všechny čtyři tituly se objeví i v rámci brněnské části přehlídky.

Tisková konference k přehlídce za účasti režiséra Henryho Meyera a zástupců Švédského institutu se koná 31. 10. 2006 v 11:00 v malém sále kina Světozor.

Přehlídku pořádá a zve vás na ni Švédské velvyslanectví v Praze ve spolupráci s Axman Production.

Program Přehlídky švédského filmu 2006

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.