Před lety ji vyhodil z natáčení. Teď se Královna spojila s démonickým Ďáblem

- Téma autor: Danica Klein

Slavná britská herečka Helen Mirrenová je nadšená ze spolupráce se svým americkým kolegou Al Pacinem a nevadí jí ani, že ji před lety vyhodil z natáčení. Její noční můrou není nějaká filmová role, ale nedávný snímek v bikinách, tvrdí nositelka Oscara, která ve svém nejnovějším filmu Dluh hraje bývalou agentku Mossadu.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

V thrilleru Dluh, který jde právě do britských kin, má skupina izraelských agentů za úkol unést v 60. letech z východního Berlína válečného zločince. Celá mise se ale zvrtne a všichni členové skupiny se ještě s odstupem desetiletí musejí vyrovnávat s jejími důsledky. Mirrenová hraje bývalou agentku Rachel v současnosti, zatímco mladou Rachel během mise ztvárnila nastupující hollywoodská hvězda Jessica Chastainová.

Vyjímečná role

"Líbilo se mi rozhodnutí režiséra Johna Maddena, aby stejnou postavu hrály dvě herečky," řekla novinářům před londýnskou premiérou filmu. "Ale já v jejím věku nebyla fyzicky zdaleka tak krásná jako ona," poznamenala šestašedesátiletá Mirrenová.

"Hned se mi ta role líbila, i když není hlavní. Pro ženu a pro ženu mého věku je role takhle aktivní ženy výjimečná," řekla. "Když jsem na to kývla, vnímala jsem Dluh především jako opravdu dobrý příběh a uvěřitelný thriller na rozdíl od mnoha dalších."

Na rozdíl od Chastainové neabsolvovala výcvik v bojových uměních, přestože v závěru filmu se dostane do fyzické potyčky se zločincem svého věku. "To byl ale takový geriatrický souboj. Člověk je už ve věku, že je rád, že se pak zvedne ze země," dodala vitální Mirrenová, jejíž snímek v bikinách pořízený paparazzi před třemi lety na pláži v Itálii mohl vyvolat závist mnoha mladších žen a obletěl svět.

Vztah s právníky

Ona sama je ale nadšena nesrovnatelně méně. "Myslím, že mě ta zatracená fotka bude pronásledovat do konce života. Je to lež, protože ve skutečnosti takhle nevypadám... vím, že se vždy budu neúspěšně snažit ji pohřbít," dodala se smíchem.

Nyní dokončuje film o hudebním producentovi Philu Spectorovi, který si odpykává trest vězení za vraždu. Spectora hraje Al Pacino, Mirrenová jeho obhájkyni. "Není to životopisný film, ale zaměřuje se na Spectorův vztah s právníky," řekla Mirrenová o snímku, který režíruje David Mamet.

"V mé kariéře je několik vrcholů a jedním z nich bylo pracovat s Alem a moci ho sledovat při práci," řekla Mirrenová, která s Al Pacinem pracovala poprvé. Už se ale setkali dříve. "Jednou mě dokonce vyhodil z natáčení svého filmu," řekla.

'Promiň, Helen, ale musíš jít'

Když manžel Mirrenové, režisér Taylor Hackford, točil snímek Ďáblův advokát, pozval ji na natáčení závěrečné scény. Varoval ji ale, že na sebe nesmí upozorňovat a musí zůstat stranou. "Šla jsem hrozně ráda a postavila jsem se tak, aby mezi mnou a scénou byly stovky lidí. Přesto si mě Al všimnul. Viděla jsem, jak mluví s manželem, který za mnou přišel a říká: 'Promiň, Helen, ale musíš jít'," vzpomínala Mirrenová.

"Ale rozuměla jsem tomu. Udělala bych to samé. Je to zvláštní, ale člověku se nelíbí, když se na vás dívá jiný herec. Navíc jsem byla herečka, kterou respektoval. Všichni technici, kteří se podíleli na filmu, tam mohli být, ale já ne," řekla.

Kámen jako lavička

Držitelka Oscara za hlavní roli ve filmu Královna pochází z anglicko-ruské rodiny. Její dědeček se jmenoval Mironov, byl plukovníkem carské armády a ještě její otec se narodil v Rusku. "Děda se hodně zajímal o minulost, ale otec už ne. Tvrdil, že jsme Angličané, a změnil nám příjmení, když mi bylo sedm," řekla Mirrenová.

Před pár lety se sestrou navštívila místo v západním Rusku, kde bylo rodinné sídlo jejího dědečka. "Můj pradědeček byl aristokrat a zřejmě za revoluce někdo vytáhl na hřbitově jeho náhrobní kámen. Desítky let pak kámen ležel u cesty a lidé ho používali jako lavičku. Bylo to fascinující. Ale život jde dál," řekla Mirrenová.

Tagy: dluh Hollywood

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.