Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 - 9:20 | Trailery | Adam Homola

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci zdroj: Foto: Netflix

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.

Rozmáchlé akční filmy s velkými hvězdami Netflix sice pořád zkouší, ale zatím ne a ne trefit kvalitu. S oblíbeností a sledovaností příliš velký problém není, ostatně stačí se podívat na populární a nesmírně sledované Red Notice, které bylo ale přinejlepším průměrné.

Netflix jako by si to uvědomoval a v případě chystaného The Gray Man jsou u kormidla zajímavější tvůrci a před kamerou taky zajímavější, a především schopnější herci. V hlavním rolích tu jsou totiž Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas a Praha. Ano, většina filmu se natáčela v Praze, a navíc tu Praha nezastupuje jinou zemi, ale je skutečně Prahou.

Kdo to v Praze zná, automaticky pozná nejen Vltavu, slavné budovy, výhledy a scenérie, ale i dobře známé pražské tramvaje, které tu budou centrem dění minimálně jedné akční scény.

Na prvních záběrech tak sice The Gray Man vypadá lépe než třeba zmíněné Red Notice, ale pokud se bavíme o opravdu vysokorozpočtovém špionském akčním filmu, nezbývá než se trochu podezřívavě ptát: Kam zmizely všechny ty peníze? Z první ukázky to samozřejmě nevypadá vůbec zle a ani lacině, ale stačí si ukázku na The Gray Mana porovnat s nedávnou ukázkou na novou Mission: Impossible a je hned na první pohled jasné, kdo tu kope vyšší ligu.

Nejde přitom jen o více či méně šílené kaskadérské kousky Toma Cruise a ano, je jasné že tvůrci nemůžou kvůli hezkým záběrům reálně zničit kus Prahy. Přesto je rozdíl v prezentovaném materiálu znatelný, digitální triky bijí do očí a chybí nějaké vyloženě dechberoucí lákadlo. Ve filmu za stovky milionů dolarů, ke kterému se už dělají další dva díly a který jede v podobné škatulce jako Bond nebo zmíněná Mission Impossible, tohle prostě nestačí. Nezbývá než doufat, že trailer trochu klame tělem a že si tvůrci schovávají nějaká ta esa v rukávu.

Ve filmu hrají Ryan Gosling, Chris Evans, Ana de Armas, Jessica Henwick, Wagner Moura, Julia Butters, Dhanush, Regé-Jean Page, Alfre Woodard, Scott Haze a další.

The Gray Man bude k vidění exkluzivně na Netflixu a to už 22. července.

zdroj: Netflix

Zdroje: Netflix

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Třináct životů odvypráví příběh thajských chlapců uvězněných v zatopené jeskyni

Třináct životů odvypráví příběh thajských chlapců uvězněných v zatopené jeskyni

1. 7. 2022 | Trailery | Adam Homola

Jedna z nejvýznamnějších událostí léta 2018? Určitě dramatický příběh thajských chlapců a jejich trenéra.
Nathalie Emmanuel si v The Invitation zkusí dramatický rodinný horor

Nathalie Emmanuel si v The Invitation zkusí dramatický rodinný horor

30. 6. 2022 | Trailery | Adam Homola

Testování DNA může dát dohromady příbuzné, kteří o sobě třeba ani neví. A taky vás to může dostat k podivným lidem z vyšší třídy, kteří vás chtějí zneužít pro svůj krvavý rituál.
Moses Ingram se pustí do nového seriálu s Natalií Portman

Moses Ingram se pustí do nového seriálu s Natalií Portman

29. 6. 2022 | Novinky | Adam Homola

Z Moses Ingram se stává jméno, které budeme v dohledné době slýchat stále častěji.
V dalším Vřískotu se objeví i veterán z Mission Impossible

V dalším Vřískotu se objeví i veterán z Mission Impossible

28. 6. 2022 | Novinky | Adam Homola

Tom Cruise to není, ale právě s ním si tenhle herec střihnul svoji velkou roli už v první Mission: Impossible.