Pražské kino Lucerna zahájí svou 101. sezonu

17. 12. 2009 - 9:50 | Téma | red

Pražské kino Lucerna zahájí svou 101. sezonu zdroj: tisková zpráva

Pražské kino Lucerna, které v tomto měsíci oslavilo 100. výročí svého vzniku, tedy jubileum takřka nepřetržitého promítání tisíců filmů tuzemských i zahraničních, odstartuje svou 101. sezonu symbolicky na Nový rok vpodvečer předpremiérou filmu Terryho Gilliama s názvem Imaginarium dr. Parnasse.

"Snímek byl natočen v koprodukci Francie, Kanady a USA. Hlavní role v něm vytvořili Johnny Depp, Heath Ledger, Jude Law, Colin Farrell, Christopher Plummer a Tom Waits a do kin se dostane od 21. ledna," řekl ČTK šéf kina Lucerna Bedřich Němec. Věří, že právě tento dlouho očekávaný film bude ozdobou zahájení dalšího století v Lucerně a předznamená naplnění jejího hesla: krásné filmy v krásném kině už více než sto let. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Už 21. prosince se v Lucerně uskuteční slavnostní premiéra filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Kawasakiho růže. "Také tento snímek vstoupí do kin až v lednu, pouhá tři kina ho v Česku uvedou už o vánočním týdnu v takzvaném limitovaném uvedení," uvedl Němec.

O naplnění výše zmíněného hesla se podle něj letos postarají i tituly zařazené do cyklu Projekt 100. Letošní ročník ozdobí premiéra evropského filmu roku, Hanekeho Bílé stuhy, dále jednoho z nejlepších britských filmů tohoto roku Fish Tank či filmové klasiky. Konkrétně půjde o film Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same, snímky Hluboký spánek a Harold a Maud.

"Ve druhé polovině ledna ovládne kino Lucerna japonská kultura. Uskuteční se tu třetí ročník přehlídky soudobých japonských filmů Eiga-sai 2010, který tradičně představí kolekci velmi zajímavých a výjimečných titulů, které nikde jinde nemají zájemci možnost zhlédnout. Prestižní na této akci je, že všechny filmy jsou uvedeny z klasických kopií, které budou doplněny českými i anglickými titulky," dodal Němec. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Přehlídku Eiga-sai (což v japonštině znamená svátek filmu) doprovodí v sobotu 23. ledna celodenní Den japonské kultury, který v prostorách kinosálu, kavárny i Mramorového sálu paláce Lucerna představí japonskou kulturu z jiného úhlu pohledu, než je ten přes oko filmové kamery. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s japonským divadlem, nechat se zasvětit do psaní kaligrafie a obdivovat přehlídku tradičních kimon.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.