Pražské kino Lucerna zahájí svou 101. sezonu

17. 12. 2009 - 9:50 | Téma | red

Pražské kino Lucerna zahájí svou 101. sezonu zdroj: tisková zpráva

Pražské kino Lucerna, které v tomto měsíci oslavilo 100. výročí svého vzniku, tedy jubileum takřka nepřetržitého promítání tisíců filmů tuzemských i zahraničních, odstartuje svou 101. sezonu symbolicky na Nový rok vpodvečer předpremiérou filmu Terryho Gilliama s názvem Imaginarium dr. Parnasse.

"Snímek byl natočen v koprodukci Francie, Kanady a USA. Hlavní role v něm vytvořili Johnny Depp, Heath Ledger, Jude Law, Colin Farrell, Christopher Plummer a Tom Waits a do kin se dostane od 21. ledna," řekl ČTK šéf kina Lucerna Bedřich Němec. Věří, že právě tento dlouho očekávaný film bude ozdobou zahájení dalšího století v Lucerně a předznamená naplnění jejího hesla: krásné filmy v krásném kině už více než sto let. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Už 21. prosince se v Lucerně uskuteční slavnostní premiéra filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského Kawasakiho růže. "Také tento snímek vstoupí do kin až v lednu, pouhá tři kina ho v Česku uvedou už o vánočním týdnu v takzvaném limitovaném uvedení," uvedl Němec.

O naplnění výše zmíněného hesla se podle něj letos postarají i tituly zařazené do cyklu Projekt 100. Letošní ročník ozdobí premiéra evropského filmu roku, Hanekeho Bílé stuhy, dále jednoho z nejlepších britských filmů tohoto roku Fish Tank či filmové klasiky. Konkrétně půjde o film Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same, snímky Hluboký spánek a Harold a Maud.

"Ve druhé polovině ledna ovládne kino Lucerna japonská kultura. Uskuteční se tu třetí ročník přehlídky soudobých japonských filmů Eiga-sai 2010, který tradičně představí kolekci velmi zajímavých a výjimečných titulů, které nikde jinde nemají zájemci možnost zhlédnout. Prestižní na této akci je, že všechny filmy jsou uvedeny z klasických kopií, které budou doplněny českými i anglickými titulky," dodal Němec. Obrázek zdroj: tisková zpráva

Přehlídku Eiga-sai (což v japonštině znamená svátek filmu) doprovodí v sobotu 23. ledna celodenní Den japonské kultury, který v prostorách kinosálu, kavárny i Mramorového sálu paláce Lucerna představí japonskou kulturu z jiného úhlu pohledu, než je ten přes oko filmové kamery. Návštěvníci budou mít možnost seznámit se s japonským divadlem, nechat se zasvětit do psaní kaligrafie a obdivovat přehlídku tradičních kimon.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.