Pozor na Heidi! Je nejnebezpečnější!

- Téma autor: Danica Klein

Nejnebezpečnější celebritou na internetu je letos zřejmě německá modelka Heidi Klumová. Kolem devíti procent všech odkazů s jejím jménem vede na weby, které se snaží šířit škodlivé programy nebo mají jiné podvodné aktivity.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Bývalá modelka Victoria Secret Klumová se v poslední době objevila v několika reklamních spotech. Podvodné stránky často slibují, že uživatel zde najde její videa, obrázky nebo spořiče obrazovky.

Šíří škodlivý software

Americká herečka Cameron Diazová, která byla nejnebezpečnější celebritou v loňském roce, se letos umístila na druhém místě. Následuje britský moderátor Piers Morgan, který je v tomto žebříčku nejnebezpečnějším mužem.

"Letošní žebříček ukazuje, že při vyhledávání na webu hrozí největší riziko podvodných stránek v případě hereček a modelek, naopak nejbezpečnější jsou weby týkající se sportovců a zpěváků," uvedla mluvčí McAfee Alžběta Hanibalová.

Internetoví podvodníci s oblibou využívají jména celebrit, aby uživatele přilákali na weby, které šíří škodlivý software nebo se snaží o jiné podvody. V letošním roce si oblíbili například techniky využívající zkracovaných URL adres. Tyto odkazy se šíří především v sociálních sítích. Celkový podíl podvodných webů o celebritách oproti loňskému roku mírně klesl.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.