Poslední díl hororové série SAW míří do českých kin

3. 11. 2010 18:50 - Téma | Autor: red

Poslední díl hororové série SAW míří do českých kin Zdroj: Archiv

Milovníky napětí potěší nové pokračování příběhu sériového vraha Jigsawa, hlavního hrdiny hororové série Saw. Sedmý a údajně i poslední díl celé řady navíc jeho tvůrci vybavili trojrozměrnou podobou. Filmoví recenzenti ale snímek, který do českých kin vstoupí 4. listopadu, považují z celé série za nejslabší. Kritizují zmatený scénář a špatné herecké výkony

Ústředním motivem filmu Saw 3D je příběh skupiny přeživších, kteří unikli ze spárů šíleného vraha Jigsawa a hledají spásu u svého kolegy Bobbyho Dagena, jednoho z těch, kteří přežili Jigsawovu krvavou hru. Jenže muž s temnou minulostí opět rozpoutá novou vlnu teroru.

Recenze v anglicky psaných médiích, které sleduje specializovaný server rottentomatoes.com, označují snímek režiséra Kevina Greuterta za velmi slabý. Shodli se, že je prý nedbale nafilmovaný, herci nepodali příliš kvalitní výkony a scénář je napsaný bez ohledu na logiku děje. Ocenili na něm sarkasticky jen fakt, že jde o poslední díl série. Asi nepřekvapí, že v celkovém hodnocení získal Saw 3D jen velmi nízkých 11 procent.

Saw 3D

Čeští a slovenští přispěvovatelé internetových serveru jsou v hodnocení hororu rozpolcení. Je podle nich na jedné straně "neskutečně samoúčelný", málokoho dokáže překvapit a herci hrají jako v "naivním amatérském divadle". Podle jiných nicméně dopadl na "výbornou". Pro orientaci v ději je prý ale bezpodmínečně nutné znát obsah předešlých dílů, jinak se diváci budou ztrácet. Jeho příznivci také ocenili rychlé tempo filmu, překvapivý závěr a originalitu "vražd", které hlavní hrdina pro své oběti naplánoval. V souhrnném hodnocení pak hororu udělili poměrně slušných 63 procent.

Saw 3D

Vražedné řádění Jigsawa se zasloužilo o červencový zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako "Nejúspěšnější filmová hororová série všech dob". Prozatím filmy vydělaly už 730 milionů dolarů (asi 12,8 miliardy korun) a prodalo se na 30 milionů DVD. Stejně jako většina předchozích dílů, i Saw 3D se během prvního víkendu promítání v severoamerických kinech usadil na prvním místě žebříčku návštěvnosti. Podobný úspěch zaznamenal i v kinech ve Velké Británii.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.