Poslední díl hororové série SAW míří do českých kin

3. 11. 2010 - 18:50 | Téma | red

Poslední díl hororové série SAW míří do českých kin zdroj: tisková zpráva

Milovníky napětí potěší nové pokračování příběhu sériového vraha Jigsawa, hlavního hrdiny hororové série Saw. Sedmý a údajně i poslední díl celé řady navíc jeho tvůrci vybavili trojrozměrnou podobou. Filmoví recenzenti ale snímek, který do českých kin vstoupí 4. listopadu, považují z celé série za nejslabší. Kritizují zmatený scénář a špatné herecké výkony

Ústředním motivem filmu Saw 3D je příběh skupiny přeživších, kteří unikli ze spárů šíleného vraha Jigsawa a hledají spásu u svého kolegy Bobbyho Dagena, jednoho z těch, kteří přežili Jigsawovu krvavou hru. Jenže muž s temnou minulostí opět rozpoutá novou vlnu teroru.

Recenze v anglicky psaných médiích, které sleduje specializovaný server rottentomatoes.com, označují snímek režiséra Kevina Greuterta za velmi slabý. Shodli se, že je prý nedbale nafilmovaný, herci nepodali příliš kvalitní výkony a scénář je napsaný bez ohledu na logiku děje. Ocenili na něm sarkasticky jen fakt, že jde o poslední díl série. Asi nepřekvapí, že v celkovém hodnocení získal Saw 3D jen velmi nízkých 11 procent.

Saw 3D

Čeští a slovenští přispěvovatelé internetových serveru jsou v hodnocení hororu rozpolcení. Je podle nich na jedné straně "neskutečně samoúčelný", málokoho dokáže překvapit a herci hrají jako v "naivním amatérském divadle". Podle jiných nicméně dopadl na "výbornou". Pro orientaci v ději je prý ale bezpodmínečně nutné znát obsah předešlých dílů, jinak se diváci budou ztrácet. Jeho příznivci také ocenili rychlé tempo filmu, překvapivý závěr a originalitu "vražd", které hlavní hrdina pro své oběti naplánoval. V souhrnném hodnocení pak hororu udělili poměrně slušných 63 procent.

Saw 3D

Vražedné řádění Jigsawa se zasloužilo o červencový zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako "Nejúspěšnější filmová hororová série všech dob". Prozatím filmy vydělaly už 730 milionů dolarů (asi 12,8 miliardy korun) a prodalo se na 30 milionů DVD. Stejně jako většina předchozích dílů, i Saw 3D se během prvního víkendu promítání v severoamerických kinech usadil na prvním místě žebříčku návštěvnosti. Podobný úspěch zaznamenal i v kinech ve Velké Británii.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.