Poslední díl hororové série SAW míří do českých kin

3. 11. 2010 - 18:50 | Téma | red

Poslední díl hororové série SAW míří do českých kin zdroj: tisková zpráva

Milovníky napětí potěší nové pokračování příběhu sériového vraha Jigsawa, hlavního hrdiny hororové série Saw. Sedmý a údajně i poslední díl celé řady navíc jeho tvůrci vybavili trojrozměrnou podobou. Filmoví recenzenti ale snímek, který do českých kin vstoupí 4. listopadu, považují z celé série za nejslabší. Kritizují zmatený scénář a špatné herecké výkony

Ústředním motivem filmu Saw 3D je příběh skupiny přeživších, kteří unikli ze spárů šíleného vraha Jigsawa a hledají spásu u svého kolegy Bobbyho Dagena, jednoho z těch, kteří přežili Jigsawovu krvavou hru. Jenže muž s temnou minulostí opět rozpoutá novou vlnu teroru.

Recenze v anglicky psaných médiích, které sleduje specializovaný server rottentomatoes.com, označují snímek režiséra Kevina Greuterta za velmi slabý. Shodli se, že je prý nedbale nafilmovaný, herci nepodali příliš kvalitní výkony a scénář je napsaný bez ohledu na logiku děje. Ocenili na něm sarkasticky jen fakt, že jde o poslední díl série. Asi nepřekvapí, že v celkovém hodnocení získal Saw 3D jen velmi nízkých 11 procent.

Saw 3D

Čeští a slovenští přispěvovatelé internetových serveru jsou v hodnocení hororu rozpolcení. Je podle nich na jedné straně "neskutečně samoúčelný", málokoho dokáže překvapit a herci hrají jako v "naivním amatérském divadle". Podle jiných nicméně dopadl na "výbornou". Pro orientaci v ději je prý ale bezpodmínečně nutné znát obsah předešlých dílů, jinak se diváci budou ztrácet. Jeho příznivci také ocenili rychlé tempo filmu, překvapivý závěr a originalitu "vražd", které hlavní hrdina pro své oběti naplánoval. V souhrnném hodnocení pak hororu udělili poměrně slušných 63 procent.

Saw 3D

Vražedné řádění Jigsawa se zasloužilo o červencový zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako "Nejúspěšnější filmová hororová série všech dob". Prozatím filmy vydělaly už 730 milionů dolarů (asi 12,8 miliardy korun) a prodalo se na 30 milionů DVD. Stejně jako většina předchozích dílů, i Saw 3D se během prvního víkendu promítání v severoamerických kinech usadil na prvním místě žebříčku návštěvnosti. Podobný úspěch zaznamenal i v kinech ve Velké Británii.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.