Polský snímek Trik se v kinech objeví 5. srpna

16. 7. 2010 - 8:00 | Téma | red

Polský snímek Trik se v kinech objeví 5. srpna zdroj: tisková zpráva

Polský snímek Trik režiséra Jana Hryniaka, který přijde do tuzemských kin 5. srpna, je evropskou variací Dannyho parťáků nebo ještě staršího snímku Podraz. Stejně jako v případě úspěšné trilogie Stevena Soderbergha nebo retro snímku George Roye Hilla jde o kriminální příběh s prvky humoru o geniálních podvodnících, kteří vymyslí mistrovský plán, jak se pomstít těm, kteří je zradili. Film uvádí do distribuce jako svůj první snímek nová distribuční společnost Pegasfilm v deseti kopiích.

Hlavními hrdiny filmu natočeného podle scénáře Michała J. Zabłockého jsou talentovaný padělatel dolarových bankovek Marek (Piotr Adamczyk) a jeho spoluvězeň Witek přezdívaný Profesor (Marian Dziedziel). Marek plánující s Profesorem útěk na svobodu dostane nabídku vlády ke spolupráci při výrobě falešných šesti milionů dolarů na výkupné únoscům v Afghánistánu, kteří se jako rukojmí zmocnili polského poslance.

Po úspěšném splnění úkolů se Marek vrací do vězení, kde se dozví, že ho nečeká slibované propuštění. Marek s Profesorem se tedy rozhodnou uskutečnit původně plánovaný útěk a pomstu.

Trik, Trick, Karolina Gruszka zdroj: tisková zpráva

Hlavní ženskou roli Markovy přítelkyně Alžběty ve filmu ztvárnila Karolina Gruszka, která je tuzemských divákům známá svou rolí ve snímku režiséra Tomáše Mašína 3 sezóny v pekle. Představitelka druhé hlavní ženské role, novinářky Jowity Agnieszka Warchulská je mimo jiné spolurežisérkou a představitelkou jedné z rolí ve hře Vita Nuova podle Bohumila Hrabala.

O věrohodnost triků ve filmu, jehož děj se pohybuje na rozhraní detektivky, politického dramatu a špionážního snímku, se postaral iluzionista Maciej Pol přezdívaný "polský David Copperfield".

Trik, Trick

Podle Jana Lišky z Pegasfilmu chystá nově vzniklá distribuční společnost uvést do tuzemských kin další tři evropské snímky. Prvním z nich bude 14. října islandský horor Rejkjavík a druhým 28. října český film Bastardi, jehož děj se odehrává ve speciální škole navštěvované mladými násilníky. Na jaro 2011 připravují českou komedii Rekvalifikace, režisérem bude Vlado Štancel.

Podle zástupců společnosti Pegasfilm je cílem jejich produkce dovážet pro české a slovenské diváky zajímavé nezávislé filmy ze světové produkce.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.