Polský snímek Trik se v kinech objeví 5. srpna

16. 7. 2010 - 8:00 | Téma | red

Polský snímek Trik se v kinech objeví 5. srpna zdroj: tisková zpráva

Polský snímek Trik režiséra Jana Hryniaka, který přijde do tuzemských kin 5. srpna, je evropskou variací Dannyho parťáků nebo ještě staršího snímku Podraz. Stejně jako v případě úspěšné trilogie Stevena Soderbergha nebo retro snímku George Roye Hilla jde o kriminální příběh s prvky humoru o geniálních podvodnících, kteří vymyslí mistrovský plán, jak se pomstít těm, kteří je zradili. Film uvádí do distribuce jako svůj první snímek nová distribuční společnost Pegasfilm v deseti kopiích.

Hlavními hrdiny filmu natočeného podle scénáře Michała J. Zabłockého jsou talentovaný padělatel dolarových bankovek Marek (Piotr Adamczyk) a jeho spoluvězeň Witek přezdívaný Profesor (Marian Dziedziel). Marek plánující s Profesorem útěk na svobodu dostane nabídku vlády ke spolupráci při výrobě falešných šesti milionů dolarů na výkupné únoscům v Afghánistánu, kteří se jako rukojmí zmocnili polského poslance.

Po úspěšném splnění úkolů se Marek vrací do vězení, kde se dozví, že ho nečeká slibované propuštění. Marek s Profesorem se tedy rozhodnou uskutečnit původně plánovaný útěk a pomstu.

Trik, Trick, Karolina Gruszka zdroj: tisková zpráva

Hlavní ženskou roli Markovy přítelkyně Alžběty ve filmu ztvárnila Karolina Gruszka, která je tuzemských divákům známá svou rolí ve snímku režiséra Tomáše Mašína 3 sezóny v pekle. Představitelka druhé hlavní ženské role, novinářky Jowity Agnieszka Warchulská je mimo jiné spolurežisérkou a představitelkou jedné z rolí ve hře Vita Nuova podle Bohumila Hrabala.

O věrohodnost triků ve filmu, jehož děj se pohybuje na rozhraní detektivky, politického dramatu a špionážního snímku, se postaral iluzionista Maciej Pol přezdívaný "polský David Copperfield".

Trik, Trick

Podle Jana Lišky z Pegasfilmu chystá nově vzniklá distribuční společnost uvést do tuzemských kin další tři evropské snímky. Prvním z nich bude 14. října islandský horor Rejkjavík a druhým 28. října český film Bastardi, jehož děj se odehrává ve speciální škole navštěvované mladými násilníky. Na jaro 2011 připravují českou komedii Rekvalifikace, režisérem bude Vlado Štancel.

Podle zástupců společnosti Pegasfilm je cílem jejich produkce dovážet pro české a slovenské diváky zajímavé nezávislé filmy ze světové produkce.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.