Pokračování oscarového snímku režiséra Michalkova již v květnu

- Téma autor: red

Ruský režisér Nikita Michalkov ohlásil pokračování svého Oscarem ověnčeného snímku Unaveni sluncem (1994) na 9. května 2010. Režisér považuje 65. výročí evropského konce druhé světové války za důstojný rámec pro údajně nejdražší produkci v ruské filmové historii za 40 milionů eur (asi 1,5 miliardy korun). Oznámila to dnes média v Moskvě.

Snímek natočený částečně v Německu má, narozdíl od první části odehrávající se v 30. letech minulého století, úkázat druhou světovou válku.V hlavních rolích se kromě herce Olega Menšikova představí i sám režisér Michalkov a jeho dcera Naděžda.

Pokračování filmu z roku 1994 je rozděleno do dvou epizod. První bude mít premiéru v květnu, druhá epizoda s podtitulem Pevnost pak 4. listopadu 2010. Současně je z filmového materiálu sestříhána dvanáctidílná televizní série.

Při filmování v Rusku navštívil režiséra premiér Vladimir Putin. Michalkov, který je ve své vlasti jako herec, producent a autor žijící legendou, je u části filmové branže kvůli svému autoritářskému stylu a blízkosti ke státní moci vnímán zčásti rozporuplně. V pokračování Michalkovova oscarového snímku například dostala roli ošetřovatelky dcera ministra pro civilní obranu a mimořádné situace Sergeje Šojgua Olga.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.