Pokračovaní akční fantasy Thor zrežíruje Patty Jenkinson

- Téma autor: red

První ženou v Hollywoodu, která zrežíruje akční snímek se superhrdinou bude Patty Jenkinson. Bude to o pokračování akční fantasy o bohovi hromu Thor s názvem Thor 2. Režisérka již podepsala smlouvu s filmovými studii Marvel Studios.

Snímek je pokračováním filmu Thor, hitu loňského léta, bude do kin uveden v listopadu 2013 a pravděpodobně se také stane kasovním trhákem. První snímek z prostředí severské mytologie, který na světě vydělal 448 milonů dolarů (asi osm miliard korun), režíroval britský režisér Kenneth Branagh. Titulní roli boha hromu Thora opět ztvární australský herec Chris Hemsworth. V dalších rolích se objeví třeba herečka Natalie Portman nebo herec Tom Hiddleston, kteří také hráli v prvním snímku.

Patty Jenkins se proslavila jako scenáristka a režisérka filmu Zrůda z roku 2003, za který získala jihoafrická herečka Charlize Theron Oscara v kategorii nejlepší herečka.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.