Planeta opic (Planet of the Apes) - DVD

23. 2. 2009 - 13:37 | Téma | red

Planeta opic (Planet of the Apes) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Remake slavné Planety opic z roku 1968 se v loňském roce ujal režisér Tim Burton velkolepě

Planet_of_Apes
Remake slavné Planety opic z roku 1968 se v loňském roce ujal režisér Tim Burton velkolepě. Dotvořil příběh o amerických astronautech hodlajících provést rutinní operaci, při které se však zapletou do červí díry a ztroskotají na prapodivné planetě ovládané opicemi. Ovšem opicemi, řekněme s lidským chováním. Opicemi, pro něž je lidská rasa podřadná a bezvýznamná. Již době vzniku "první" Planety opic hledali diváci ve filmu mnoho narážek především v souvislosti s problémem segregace či probíhající válkou ve Vietnamu.

Planet_of_Apes

Planeta opic je však ve svém druhém vydání především sci-fi pro milovníky ohromného množství efektů a monstrózně znějící hudby (na soundtracku "starší" Planety opic se podepsal Jerry Goldsmith, hudbu k novější verzi již zkomponoval Danny Elfman).

Kostra story i nové Planety opic je jednoduchá. Utiskovaný astronaut se rozhodne odhalit tajemství planety tím, že spolu s několika spřátelenými opicemi a "zbylými" lidskými bytostmi prorazí do tajného paláce v Zakázané zóně. Závěr obrazově výtečného filmu dává prostor pro překvapení podobně, jako tomu bylo i u starší verze Planety.

Režie: Tim Burton Hrají: Tim Roth, Helena Bonham Carter, Michael Clarke Duncan

Region: 2 Délka: 119 min.

Verze: widescreen (1,85:1)

Zvuk/jazyk: DTS (anglicky)

Titulky: české, chorvatské, švédské, hebrejské, maďarské, islandské, dánské, polské, holandské, portugalské, turecké, finské, norské, anglické pro neslyšící

Obraz a zvuk
Vynikající obraz nechali tvůrci DVD v širokoúhlém formátu, takže příjemnou podívanou zažijí především majitelé televizorů 16:9. Úžasný zvuk DTS pak rozzvučí panelákový obývák natolik, že se přijde podívat i operní pěvkyně bydlící o dvě etáže výš.

Výbava
U nás Planeta opic vychází na dvou DVD. Na prvním je ústřední součástí samotný film s možnosti vloženého obrazu v obraze s komentáři režiséra Burtona a skladatele Elfmana. Druhý disk je nafouknutý především dokumenty z průběhu natáčení. Je možné vidět školu pro opičí pohyby či se podívat, jak vypadá takový běžný den filmové filharmonie. Zatímco film je možné sledovat i s českými titulky, bonusy nabízí vedle originální verze již jen podtitulky holandské.

Hodnocení
Film 4/5 – Sci-fi pro opravdové fajnšmekry a obdivovatele počítačových efektů. DVD 5/5 – Možná ještě něco chybí, ale zmrzlinu už musí divák najít jinde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.