Planeta opic (Planet of the Apes) - DVD

23. 2. 2009 - 13:37 | Téma | red

Planeta opic (Planet of the Apes) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Remake slavné Planety opic z roku 1968 se v loňském roce ujal režisér Tim Burton velkolepě

Planet_of_Apes
Remake slavné Planety opic z roku 1968 se v loňském roce ujal režisér Tim Burton velkolepě. Dotvořil příběh o amerických astronautech hodlajících provést rutinní operaci, při které se však zapletou do červí díry a ztroskotají na prapodivné planetě ovládané opicemi. Ovšem opicemi, řekněme s lidským chováním. Opicemi, pro něž je lidská rasa podřadná a bezvýznamná. Již době vzniku "první" Planety opic hledali diváci ve filmu mnoho narážek především v souvislosti s problémem segregace či probíhající válkou ve Vietnamu.

Planet_of_Apes

Planeta opic je však ve svém druhém vydání především sci-fi pro milovníky ohromného množství efektů a monstrózně znějící hudby (na soundtracku "starší" Planety opic se podepsal Jerry Goldsmith, hudbu k novější verzi již zkomponoval Danny Elfman).

Kostra story i nové Planety opic je jednoduchá. Utiskovaný astronaut se rozhodne odhalit tajemství planety tím, že spolu s několika spřátelenými opicemi a "zbylými" lidskými bytostmi prorazí do tajného paláce v Zakázané zóně. Závěr obrazově výtečného filmu dává prostor pro překvapení podobně, jako tomu bylo i u starší verze Planety.

Režie: Tim Burton Hrají: Tim Roth, Helena Bonham Carter, Michael Clarke Duncan

Region: 2 Délka: 119 min.

Verze: widescreen (1,85:1)

Zvuk/jazyk: DTS (anglicky)

Titulky: české, chorvatské, švédské, hebrejské, maďarské, islandské, dánské, polské, holandské, portugalské, turecké, finské, norské, anglické pro neslyšící

Obraz a zvuk
Vynikající obraz nechali tvůrci DVD v širokoúhlém formátu, takže příjemnou podívanou zažijí především majitelé televizorů 16:9. Úžasný zvuk DTS pak rozzvučí panelákový obývák natolik, že se přijde podívat i operní pěvkyně bydlící o dvě etáže výš.

Výbava
U nás Planeta opic vychází na dvou DVD. Na prvním je ústřední součástí samotný film s možnosti vloženého obrazu v obraze s komentáři režiséra Burtona a skladatele Elfmana. Druhý disk je nafouknutý především dokumenty z průběhu natáčení. Je možné vidět školu pro opičí pohyby či se podívat, jak vypadá takový běžný den filmové filharmonie. Zatímco film je možné sledovat i s českými titulky, bonusy nabízí vedle originální verze již jen podtitulky holandské.

Hodnocení
Film 4/5 – Sci-fi pro opravdové fajnšmekry a obdivovatele počítačových efektů. DVD 5/5 – Možná ještě něco chybí, ale zmrzlinu už musí divák najít jinde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.