Planeta opic (Planet of the Apes) - DVD

23. 2. 2009 - 13:37 | Téma | red

Planeta opic (Planet of the Apes) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Remake slavné Planety opic z roku 1968 se v loňském roce ujal režisér Tim Burton velkolepě

Planet_of_Apes
Remake slavné Planety opic z roku 1968 se v loňském roce ujal režisér Tim Burton velkolepě. Dotvořil příběh o amerických astronautech hodlajících provést rutinní operaci, při které se však zapletou do červí díry a ztroskotají na prapodivné planetě ovládané opicemi. Ovšem opicemi, řekněme s lidským chováním. Opicemi, pro něž je lidská rasa podřadná a bezvýznamná. Již době vzniku "první" Planety opic hledali diváci ve filmu mnoho narážek především v souvislosti s problémem segregace či probíhající válkou ve Vietnamu.

Planet_of_Apes

Planeta opic je však ve svém druhém vydání především sci-fi pro milovníky ohromného množství efektů a monstrózně znějící hudby (na soundtracku "starší" Planety opic se podepsal Jerry Goldsmith, hudbu k novější verzi již zkomponoval Danny Elfman).

Kostra story i nové Planety opic je jednoduchá. Utiskovaný astronaut se rozhodne odhalit tajemství planety tím, že spolu s několika spřátelenými opicemi a "zbylými" lidskými bytostmi prorazí do tajného paláce v Zakázané zóně. Závěr obrazově výtečného filmu dává prostor pro překvapení podobně, jako tomu bylo i u starší verze Planety.

Režie: Tim Burton Hrají: Tim Roth, Helena Bonham Carter, Michael Clarke Duncan

Region: 2 Délka: 119 min.

Verze: widescreen (1,85:1)

Zvuk/jazyk: DTS (anglicky)

Titulky: české, chorvatské, švédské, hebrejské, maďarské, islandské, dánské, polské, holandské, portugalské, turecké, finské, norské, anglické pro neslyšící

Obraz a zvuk
Vynikající obraz nechali tvůrci DVD v širokoúhlém formátu, takže příjemnou podívanou zažijí především majitelé televizorů 16:9. Úžasný zvuk DTS pak rozzvučí panelákový obývák natolik, že se přijde podívat i operní pěvkyně bydlící o dvě etáže výš.

Výbava
U nás Planeta opic vychází na dvou DVD. Na prvním je ústřední součástí samotný film s možnosti vloženého obrazu v obraze s komentáři režiséra Burtona a skladatele Elfmana. Druhý disk je nafouknutý především dokumenty z průběhu natáčení. Je možné vidět školu pro opičí pohyby či se podívat, jak vypadá takový běžný den filmové filharmonie. Zatímco film je možné sledovat i s českými titulky, bonusy nabízí vedle originální verze již jen podtitulky holandské.

Hodnocení
Film 4/5 – Sci-fi pro opravdové fajnšmekry a obdivovatele počítačových efektů. DVD 5/5 – Možná ještě něco chybí, ale zmrzlinu už musí divák najít jinde.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.