Stal se tak prvním animovaným hollywoodským filmem s fungl novým námětem (tedy žádná adaptace, spin-off či pokračování), který tohoto milníku dosáhl od začátku pandemie. Výdělek se skládá ze 146,2 milionu dolarů z domácích trhů a 257,5 milionu dolarů ze zámoří.
Přestože je celková částka v porovnání s několika dalšími díly Pixaru nižší, Mezi živly znatelně předčí méně úspěšný loňský Rakeťák, který byl se svými 218 miliony solidním propadákem.
Náklady Mezi živly se prý pohybují hodně vysoko, údajně dokonce někde kolem 200 milionů dolarů, a tak z toho žádný zásadní komerční hit nakonec stejně není, ale když se podíváme za kina a vezmeme věci z dlouhodobého úhlu pohledu, je to nakonec asi úspěch. A rozhodně je tu mnohem větší potenciál i pravděpodobnost na nějaké pokračování, spin-off nebo seriál než třeba u zmíněného Rakeťáka, nebo třeba u Hodného dinosaura.
Mezi živly navíc do kin vstoupil poměrně neslavně a ze začátku totálně propadl, jenže nějakým zázrakem se v kinech udržel a pomalu se na něj chodilo natolik, až si do kasičky nastřádal oněch 400 milionů dolarů. A to navzdory solidní konkurenci.
Mezi živly zaznamenal výrazný úspěch i na mezinárodních trzích, zejména v Jižní Koreji, kde utržil pozoruhodných 44,8 milionu dolarů. Disney předpokládá, že do čtvrtka dosáhne prodej vstupenek 6 milionů, což znamená, že film uvidí téměř každý osmý člověk v zemi. V Jižní Koreji je také třetím nejvýdělečnějším animovaným filmem všech dob, hned za Disneyho sérií Frozen. Film navíc ještě čeká premiéra v Japonsku, kde by se mu také mohlo dařit. Na 500 milionů dolarů si už asi nesáhne, ale u 400 to očividně neskončí.
zdroj: Falcon