Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže - preview

29. 8. 2008 - 17:21 | Téma | red

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže - preview zdroj: tisková zpráva

Jestli loni v létě zapůsobila pirátská akční komedie Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly jako blesk z čistého nebe, pak od pokračování nazvaného Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) se trhák léta příštího čeká otevřeně a nepokrytě.

SYNOPSE:
Kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) se ocitá v prekérní situaci, když zjistí, že má vroubek u legendárního Daveyho Jonese (Bill Nighy), kapitána strašidelného Bludného Holanďana. Faktem je, že dle pověsti brázdí Bludný Holanďan výhradně vody okolo mysu Dobré naděje, zatímco Sparrowovým královstvím jest Karibik – takže uvidíme, kdo se vydal na výlet. Ať už jak už, Jackovi jde o krk, neb dluží Daveymu duši. A kdyby Davey Jacka dopadl, bude hrdina odsouzen k prokletí a věčné službě v pekelném podpalubí. Jackovy problémy zároveň nabourají svatební plány Willa Turnera (Orlando Bloom) a Elizabeth Swannové (Keira Knightley), takže přátelé musí na líbánky na chvíli zapomenout a přiložit ruku k dílu.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže INSPIRACE:
Truhla mrtvého muže (mně se líbí „Umrlcova truhla“, ale budiž) je volným pokračováním Pirátů z Karibiku. Ti byli zase volně založeni na jednom ze zábavních parků, které Disney provozuje. Po úspěchu jedničky byly rychle odhaleny plány na dvě další pokračování. Dvojka přijde do kin v roce 2006, trojka o rok později. Natáčení dvojky bylo letos před létem přerušeno kvůli nemoci jednoho z herců, na dokončení se čekalo do srpna, kdy také začalo hlavní natáčení závěrečného dílu trilogie.

UPOUTÁVKA:
Teaser je ustříhaný ve stylu „Ukážeme všechno“, jak je ostatně u produkce Jerryho Bruckheimera obvyklé. Jsme tak svědky odhalení základní zápletky, načež režie plátno zahltí smečkou akčních a výbušných záběrů. Mezi atrakce nových Pirátů patří souboje s podmořskými stvůrami, banda lidojedů (Jack na rožni), šermovaná na obřím kole a pochopitelně i Daveyho prokletá posádka. Zdá se, že oproti jedničce prošla drobnou změnou Jackova vizáž – místo úst plných zlatých zubů to vypadá na velmi efektní tvář plnou očí.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže OBSAZENÍ:
Hlavní role byly – vcelku pochopitelně – obsazeny herci z prvního dílu. Johnny Depp si zopakuje roli kapitána Jacka Sparrowa, Orlando Bloom hraje hezouna Willa Turnera a Keira Knightleyová jeho snoubenku Elizabeth. Depp byl letos v kinech k vidění zejména ve filmech Tima Burtona (Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta), na jaře bude mít premiéru ještě dobový The Libertine Laurence Dunmorea. Knightleyovou již brzy uvidíme ve videoklipové jízdě Domino, Bloom chystá komedii Love and Other Disasters. Z Černé perly se vrací i Geoffrey Rush jako kapitán Barbossa a Jonathan Pryce (guvernér Swann). Novými tvářemi jsou Angličan Bill Nighy, jehož silně maskovaný Davey Jones je hlavním záporákem Truhly, Švéd Stellan Skarsgård (Willův otec Bill Turner) a Naomie Harris (Tia).

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže TVŮRCI:
Ani ve tvůrčím štábu nenastaly oproti Perle zásadní změny. Mezi prvním a druhým dílem Pirátů si režisér Gore Verbinski (Kruh) pouze odskočil ke komedii s Nicholasem Cagem The Weather Man. U scénáře zůstala dvojka Ted Elliott, Terry Rossio, kameramanem celé trilogie je Dariusz Wolski. Jen u původní hudby vystřídal Klause Badelta Hans Zimmer. Výprava obou nových dílů spadá pod zkušeného Ricka Heinrichse (Lemony Snicket, Ospalá díra, Fargo). Vizuální efekty vytváří studio ILM, supervizory jsou těžké váhy John Knoll (Hvězdné války I.-III., Mission: Impossible) a Bill George (Harry Potter 2-3, Hvězdné války I.)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.