Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže - preview

29. 8. 2008 - 17:21 | Téma | red

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže - preview zdroj: tisková zpráva

Jestli loni v létě zapůsobila pirátská akční komedie Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly jako blesk z čistého nebe, pak od pokračování nazvaného Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest) se trhák léta příštího čeká otevřeně a nepokrytě.

SYNOPSE:
Kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) se ocitá v prekérní situaci, když zjistí, že má vroubek u legendárního Daveyho Jonese (Bill Nighy), kapitána strašidelného Bludného Holanďana. Faktem je, že dle pověsti brázdí Bludný Holanďan výhradně vody okolo mysu Dobré naděje, zatímco Sparrowovým královstvím jest Karibik – takže uvidíme, kdo se vydal na výlet. Ať už jak už, Jackovi jde o krk, neb dluží Daveymu duši. A kdyby Davey Jacka dopadl, bude hrdina odsouzen k prokletí a věčné službě v pekelném podpalubí. Jackovy problémy zároveň nabourají svatební plány Willa Turnera (Orlando Bloom) a Elizabeth Swannové (Keira Knightley), takže přátelé musí na líbánky na chvíli zapomenout a přiložit ruku k dílu.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže INSPIRACE:
Truhla mrtvého muže (mně se líbí „Umrlcova truhla“, ale budiž) je volným pokračováním Pirátů z Karibiku. Ti byli zase volně založeni na jednom ze zábavních parků, které Disney provozuje. Po úspěchu jedničky byly rychle odhaleny plány na dvě další pokračování. Dvojka přijde do kin v roce 2006, trojka o rok později. Natáčení dvojky bylo letos před létem přerušeno kvůli nemoci jednoho z herců, na dokončení se čekalo do srpna, kdy také začalo hlavní natáčení závěrečného dílu trilogie.

UPOUTÁVKA:
Teaser je ustříhaný ve stylu „Ukážeme všechno“, jak je ostatně u produkce Jerryho Bruckheimera obvyklé. Jsme tak svědky odhalení základní zápletky, načež režie plátno zahltí smečkou akčních a výbušných záběrů. Mezi atrakce nových Pirátů patří souboje s podmořskými stvůrami, banda lidojedů (Jack na rožni), šermovaná na obřím kole a pochopitelně i Daveyho prokletá posádka. Zdá se, že oproti jedničce prošla drobnou změnou Jackova vizáž – místo úst plných zlatých zubů to vypadá na velmi efektní tvář plnou očí.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže OBSAZENÍ:
Hlavní role byly – vcelku pochopitelně – obsazeny herci z prvního dílu. Johnny Depp si zopakuje roli kapitána Jacka Sparrowa, Orlando Bloom hraje hezouna Willa Turnera a Keira Knightleyová jeho snoubenku Elizabeth. Depp byl letos v kinech k vidění zejména ve filmech Tima Burtona (Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta), na jaře bude mít premiéru ještě dobový The Libertine Laurence Dunmorea. Knightleyovou již brzy uvidíme ve videoklipové jízdě Domino, Bloom chystá komedii Love and Other Disasters. Z Černé perly se vrací i Geoffrey Rush jako kapitán Barbossa a Jonathan Pryce (guvernér Swann). Novými tvářemi jsou Angličan Bill Nighy, jehož silně maskovaný Davey Jones je hlavním záporákem Truhly, Švéd Stellan Skarsgård (Willův otec Bill Turner) a Naomie Harris (Tia).

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže TVŮRCI:
Ani ve tvůrčím štábu nenastaly oproti Perle zásadní změny. Mezi prvním a druhým dílem Pirátů si režisér Gore Verbinski (Kruh) pouze odskočil ke komedii s Nicholasem Cagem The Weather Man. U scénáře zůstala dvojka Ted Elliott, Terry Rossio, kameramanem celé trilogie je Dariusz Wolski. Jen u původní hudby vystřídal Klause Badelta Hans Zimmer. Výprava obou nových dílů spadá pod zkušeného Ricka Heinrichse (Lemony Snicket, Ospalá díra, Fargo). Vizuální efekty vytváří studio ILM, supervizory jsou těžké váhy John Knoll (Hvězdné války I.-III., Mission: Impossible) a Bill George (Harry Potter 2-3, Hvězdné války I.)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.