Pierre Richard se koncem února objeví i na pražském jevišti

6. 12. 2011 7:14 - Téma | Autor: red

Pierre Richard se koncem února objeví i na pražském jevišti

Známý francouzský herec a gurmán Pierre Richard, který před měsícem v Praze představil svá vína a pokřtil francouzskou restauraci, se do Česka brzy vrátí, a to přímo na jeviště. Podle informací agentury Art Partner vystoupí se svým synem Christophem Defaysem 26. února v pražské Hybernii a dva dny poté v Janáčkově divadle v Brně, aby vyprávěl o svém životě.

Autobiograficky laděné divadelní představení nazvané Pierru Richardovi - Poste restante bude 25. února hostovat i v bratislavském Domě odborů Istropolis. Večer, jehož režisérem byl Christophe Dutron, má divákům poskytnout celou pravdu o tomto nejslavnějším "velkém blondýnovi" na světě, který letos v létě oslavil 77. narozeniny. Jeho hlava hodně zešedivěla, ale duchem je stále mlád. Představení ve francouzštině budou doprovázet titulky - v Praze v češtině a ruštině.

Pierre Richard prý dostává stovky dopisů z celého světa. Píšou mu nejrůznější typy lidí: fanoušci, studenti, zástupci politických stran, začínající divadelní režiséři, sebevrahové, jasnovidci, astrologové či dívky přikládající své fotografie. Odpovědi "velkého blondýna" na všechny tyto dopisy tvoří pravdivý, bezprostřední a vtipný autoportrét skutečné hvězdy, okořeněný anekdotami a příběhy o setkáních s celebritami.

Pierre Richard ve filmu Kopyto

Pierre Richard není jen talentovaným komikem, který ironicky vypravuje o filmovém festivalu v Cannes, společenských večírcích a o šále Charlese Aznavoura, ale také moudrým pánem, který prožil dlouhý a bohatý život. Člověkem, který dokáže mluvit o nejrůznějších věcech týkajících se i každého z nás, charakterizují herce internetové stránky Divadla Hybernia. Jeho smysl pro humor dokládá i název restaurace, kterou v Praze na Žižkově otevíral; pojmenována totiž byla po jeho prvním vínu z roku 1989 Mon Rouge Pif, což ve volném překladu znamená Můj červený frňák.

Richardovy groteskní kreace ve filmech Velký blondýn s černou botou, Hořčice mi stoupá do nosu, Roztržitý či Život plný malérů dodnes rozesmějí statisíce diváků. Jako nešikovný rozcuchaný blonďák s věčnou smůlou a odzbrojujícím pohledem vtipně kontrastoval se sebevědomým ranařem v podání Gérarda Depardieua v komediích z 80. let Kopyto, Otec a otec či Uprchlíci.

Pierre Richard ve filmu Hořčice mi stoupá do nosu 

Ve vážnější poloze se představil v historickém dramatu Šachová partie, v televizním snímku Bez rodiny, který se natáčel i v Čechách, či v gruzínsko-francouzském snímku Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře, za nějž dostal Césara za nejlepší herecký výkon i cenu v Karlových Varech. Vážnou roli dostal ve filmu Paříž 36 o osudech lidí z předměstského kabaretu, který se natáčel v Praze.

Pierre Richard v mládí hrál i v českém filmu. Bylo mu tehdy osmadvacet let, šlo o příběh z cyklistického závodu, jmenoval se Poslední etapa a v roce 1962 vznikl na Barrandově v režii Miroslava Ondráčka. Byl z období, kdy se začal objevovat v televizi a v menších filmových rolích. Do širšího povědomí se dostal v roce 1970 autorsko-režijním debutem Roztržitý.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.