Pierre Richard se koncem února objeví i na pražském jevišti

6. 12. 2011 - 7:14 | Téma | red

Pierre Richard se koncem února objeví i na pražském jevišti zdroj: Profimedia

Známý francouzský herec a gurmán Pierre Richard, který před měsícem v Praze představil svá vína a pokřtil francouzskou restauraci, se do Česka brzy vrátí, a to přímo na jeviště. Podle informací agentury Art Partner vystoupí se svým synem Christophem Defaysem 26. února v pražské Hybernii a dva dny poté v Janáčkově divadle v Brně, aby vyprávěl o svém životě.

Autobiograficky laděné divadelní představení nazvané Pierru Richardovi - Poste restante bude 25. února hostovat i v bratislavském Domě odborů Istropolis. Večer, jehož režisérem byl Christophe Dutron, má divákům poskytnout celou pravdu o tomto nejslavnějším "velkém blondýnovi" na světě, který letos v létě oslavil 77. narozeniny. Jeho hlava hodně zešedivěla, ale duchem je stále mlád. Představení ve francouzštině budou doprovázet titulky - v Praze v češtině a ruštině.

Pierre Richard prý dostává stovky dopisů z celého světa. Píšou mu nejrůznější typy lidí: fanoušci, studenti, zástupci politických stran, začínající divadelní režiséři, sebevrahové, jasnovidci, astrologové či dívky přikládající své fotografie. Odpovědi "velkého blondýna" na všechny tyto dopisy tvoří pravdivý, bezprostřední a vtipný autoportrét skutečné hvězdy, okořeněný anekdotami a příběhy o setkáních s celebritami.

Pierre Richard ve filmu Kopyto

Pierre Richard není jen talentovaným komikem, který ironicky vypravuje o filmovém festivalu v Cannes, společenských večírcích a o šále Charlese Aznavoura, ale také moudrým pánem, který prožil dlouhý a bohatý život. Člověkem, který dokáže mluvit o nejrůznějších věcech týkajících se i každého z nás, charakterizují herce internetové stránky Divadla Hybernia. Jeho smysl pro humor dokládá i název restaurace, kterou v Praze na Žižkově otevíral; pojmenována totiž byla po jeho prvním vínu z roku 1989 Mon Rouge Pif, což ve volném překladu znamená Můj červený frňák.

Richardovy groteskní kreace ve filmech Velký blondýn s černou botou, Hořčice mi stoupá do nosu, Roztržitý či Život plný malérů dodnes rozesmějí statisíce diváků. Jako nešikovný rozcuchaný blonďák s věčnou smůlou a odzbrojujícím pohledem vtipně kontrastoval se sebevědomým ranařem v podání Gérarda Depardieua v komediích z 80. let Kopyto, Otec a otec či Uprchlíci.

Pierre Richard ve filmu Hořčice mi stoupá do nosu 

Ve vážnější poloze se představil v historickém dramatu Šachová partie, v televizním snímku Bez rodiny, který se natáčel i v Čechách, či v gruzínsko-francouzském snímku Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře, za nějž dostal Césara za nejlepší herecký výkon i cenu v Karlových Varech. Vážnou roli dostal ve filmu Paříž 36 o osudech lidí z předměstského kabaretu, který se natáčel v Praze.

Pierre Richard v mládí hrál i v českém filmu. Bylo mu tehdy osmadvacet let, šlo o příběh z cyklistického závodu, jmenoval se Poslední etapa a v roce 1962 vznikl na Barrandově v režii Miroslava Ondráčka. Byl z období, kdy se začal objevovat v televizi a v menších filmových rolích. Do širšího povědomí se dostal v roce 1970 autorsko-režijním debutem Roztržitý.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.
Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

29. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Na nové Smrtonosné pasti se pracovalo několik let, ale Disney teď vyhlásilo stopku.