Pierre Richard se koncem února objeví i na pražském jevišti

6. 12. 2011 - 7:14 | Téma | red

Pierre Richard se koncem února objeví i na pražském jevišti zdroj: Profimedia

Známý francouzský herec a gurmán Pierre Richard, který před měsícem v Praze představil svá vína a pokřtil francouzskou restauraci, se do Česka brzy vrátí, a to přímo na jeviště. Podle informací agentury Art Partner vystoupí se svým synem Christophem Defaysem 26. února v pražské Hybernii a dva dny poté v Janáčkově divadle v Brně, aby vyprávěl o svém životě.

Autobiograficky laděné divadelní představení nazvané Pierru Richardovi - Poste restante bude 25. února hostovat i v bratislavském Domě odborů Istropolis. Večer, jehož režisérem byl Christophe Dutron, má divákům poskytnout celou pravdu o tomto nejslavnějším "velkém blondýnovi" na světě, který letos v létě oslavil 77. narozeniny. Jeho hlava hodně zešedivěla, ale duchem je stále mlád. Představení ve francouzštině budou doprovázet titulky - v Praze v češtině a ruštině.

Pierre Richard prý dostává stovky dopisů z celého světa. Píšou mu nejrůznější typy lidí: fanoušci, studenti, zástupci politických stran, začínající divadelní režiséři, sebevrahové, jasnovidci, astrologové či dívky přikládající své fotografie. Odpovědi "velkého blondýna" na všechny tyto dopisy tvoří pravdivý, bezprostřední a vtipný autoportrét skutečné hvězdy, okořeněný anekdotami a příběhy o setkáních s celebritami.

Pierre Richard ve filmu Kopyto

Pierre Richard není jen talentovaným komikem, který ironicky vypravuje o filmovém festivalu v Cannes, společenských večírcích a o šále Charlese Aznavoura, ale také moudrým pánem, který prožil dlouhý a bohatý život. Člověkem, který dokáže mluvit o nejrůznějších věcech týkajících se i každého z nás, charakterizují herce internetové stránky Divadla Hybernia. Jeho smysl pro humor dokládá i název restaurace, kterou v Praze na Žižkově otevíral; pojmenována totiž byla po jeho prvním vínu z roku 1989 Mon Rouge Pif, což ve volném překladu znamená Můj červený frňák.

Richardovy groteskní kreace ve filmech Velký blondýn s černou botou, Hořčice mi stoupá do nosu, Roztržitý či Život plný malérů dodnes rozesmějí statisíce diváků. Jako nešikovný rozcuchaný blonďák s věčnou smůlou a odzbrojujícím pohledem vtipně kontrastoval se sebevědomým ranařem v podání Gérarda Depardieua v komediích z 80. let Kopyto, Otec a otec či Uprchlíci.

Pierre Richard ve filmu Hořčice mi stoupá do nosu 

Ve vážnější poloze se představil v historickém dramatu Šachová partie, v televizním snímku Bez rodiny, který se natáčel i v Čechách, či v gruzínsko-francouzském snímku Tisíc a jeden recept zamilovaného kuchaře, za nějž dostal Césara za nejlepší herecký výkon i cenu v Karlových Varech. Vážnou roli dostal ve filmu Paříž 36 o osudech lidí z předměstského kabaretu, který se natáčel v Praze.

Pierre Richard v mládí hrál i v českém filmu. Bylo mu tehdy osmadvacet let, šlo o příběh z cyklistického závodu, jmenoval se Poslední etapa a v roce 1962 vznikl na Barrandově v režii Miroslava Ondráčka. Byl z období, kdy se začal objevovat v televizi a v menších filmových rolích. Do širšího povědomí se dostal v roce 1970 autorsko-režijním debutem Roztržitý.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.