Peter Jackson: díky 4K remasteru teď budou Pán prstenů i Hobit konečně konzistentní

3. 12. 2020 - 13:00 | Novinky | Adam Homola

Peter Jackson: díky 4K remasteru teď budou Pán prstenů i Hobit konečně konzistentní zdroj: New Line Cinema

Pána prstenů přišel do kin před dvaceti lety, zatímco v případě (prvního) Hobita to bude brzy deset let. Tedy nejvyšší čas na remaster ve 4K.

Remaster má na starosti sám režisér obou trilogií Peter Jackson, který si v obou případech pochvaluje možnosti remasteru ze dvou důvodů. Prvním je konzistentní vzhled a druhým lepší trikové efekty.

Všechny filmy byly totiž logicky natáčeny v různých letech a například ani původní trilogie Pána prstenů nevypadá stejně. Pro Společenstvo prstenu používal Jackson jiné kamery a jiné technologie než pro Návrat krále a výsledkem je tak například rozdílné podání barev. Nemluvě o Hobitovi, natáčeném výrazně později na výrazně modernější kamery za použití úplně jiných technologií.

Právě díky blížícímu se remasteru všech filmů ve 4K tak Jackson konečně může barevnou paletu a vůbec podání barev jednotlivých filmů sjednotit tak, aby bylo konzistentní napříč oběma trilogiemi.

Další výhodou jsou zmíněné triky, neboť právě díky vyššímu rozlišení najednou probublaly na povrch jisté trikové nedokonalosti a vůbec staří filmů. Ostatně za posledních dvacet let se technologie posunuly obrovsky kupředu a zrovna Pán prstenů z toho může jen těžit. Jackson nicméně upozorňuje, že jeho tým nebude triky kompletně předělávat a celé znovu renderovat.

Namísto toho prý jen tu a tam „zahladí jisté malé nedokonalosti“, tudíž rozdíl by neměl být nijak radikální. 4K verze Pána prstenů tak má vypadat pořád tak, jak si ji pamatujete, jen už obstojí po technické i trikové stránce mnohem lépe i z pohledu dnešního diváka a vůbec má všech šest filmů působit tak, jako by je natočil Jackson letos.

zdroj: Warner Bros. Pictures

Zdroje: New Line Cinema

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.