Penelope Cruz si možná zahraje v novém dilu Pirátů z Karibiku

- Téma autor: red

Podle serveru BBC s odvoláním na magazín The Hollywood Reporter si v novém dílu Pirátů z Karibiku, který by se měl na plátna kin dostat v květnu 2011, zahraje španělská herečka Penelope Cruz. Filmování čtvrtého dílu s podtitulem On Stranger Tides začne v létě na havajských ostrovech.

Režisér předchozích tří dílů Gore Verbinski minulý rok oznámil, že se na dalším pokračování Pirátů z Karibiku podílet nebude, pomyslné žezlo tak po něm převzal režisér Rob Marshall. Scénář pro nový film napsali Terry Rossio a Ted Elliot, producentem je Jerry Bruckheimer. Podle tvůrců se v roli kapitána Jacka Sparrowa znovu objeví Johnny Depp ale Keira Knightley (Elizabeth) s Orlando Bloomem (Will) si však nejspíš v novém díle nezahrají.

Zatím poslední třetí díl se promítal v roce 2007 a podobně jako předchozí dva se stal kasovním trhákem. Celá série vydělala více než 2,6 miliardy dolarů (přibližně 49,9 miliardy korun).

Pětatřicetiletá Cruzová se proslavila především ve filmech režiséra Pedra Almodóvara a po odchodu do Holywoodu také vztahem s hercem Tomem Cruisem. Za ztvárnění hlavní postavy ve filmu Volver byla jako první Španělka v historii nominována na Oscara za nejlepší ženský výkon. Prestižní sošky se nakonec dočkala v roce 2008, kdy porota ocenila její výkon ve vedlejší roli ve filmu Vicky Cristina Barcelona, který režíroval Woody Allen. Tento měsíc získala Cruzová svou třetí nominaci na filmového Oscara za vedlejší roli v Marshallově muzikálu Nine.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.