Pátý Vetřelec si zaslouží, aby v něm hrála Sigourney Weaverová

26. 2. 2015 15:00 - Novinky | Autor: Vojtěch Karlík

Pátý Vetřelec si zaslouží, aby v něm hrála Sigourney Weaverová

Nedávno ohlášené přípravy na pátého Vetřelce, kterého by měl natočit režisér Neill Blomkamp, přinesly celou řadu otázek velké základny fanoušků. A ta nejdůležitější samozřejmě zní, zda se ve filmu objeví opět Sigourney Weaverová v roli Ellen Ripleyové.

Zatímco prvního Vetřelce Ridleyho Scotta a pokračování Vetřelci Jamese Camerona všichni považujeme za jedny z nejlepších sci-fi filmové historie, pak další dva díly provází pocity nepříjemné pachuti. V případě Fincherovy trojky už dávno víme, že výsledek mohl být jiný, kdyby jej nechalo filmové studio pracovat. Snímku s podtitulem Vzkříšení by však asi nepomohlo vůbec nic.

Sigourney Weaver a režisér Neill Blompkamp se zjevně nemohou dočkat, až po nevydařených dvou pokračováních vdechnou pětkou sérii nový život. A současně provedou něco, čemu se ve škole říká reparát.

Samotná herečka má Vetřelce hodně ráda a připouští, že postava Ellen Ripleyové by si opravdu zasloužila důstojné zakončení. Podle posledních informací by se slavná hvězda mohla v pětce objevit. Hledá se jen způsob, jak vdechnout její postavě smysluplný osud. Neill Blompkam má o pětku velký zájem a ač je to k nevíře, objevují se první velmi zamlžené náznaky toho, kam by se děj mohl ubírat.

Vzhledem k tomu, že trojka a čtyřka nevzbuzují žádné velké nadšení, objevila se docela zajímavá myšlenka. Pojďme se tvářit, že se to nestalo a poslední dva filmy série vymažme. Pátý díl by tak byl vlastně třetím regulérním pokračováním a současně i zmiňovaným reparátem.

Je to hodně přitažené za vlasy?

Nesmíme zapomenout ani Promethea. Ten by s pátým Vetřelcem neměl mít nic společného. Ridley Scott se rozhodl více pracovat na samotném univerzu a druhý díl je zatím ohlášen na rok 2016.

 

Zdroje: IMDB , Cïnemablend

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

Finální ukázka na novou bayovinu 6 Underground je tady

10. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Netflix má hodně zajímavý konec roku. Na jedné straně bojuje s cenově levnou a obsahově bohatou nabídkou konkurenčního Disney+ (u nás snad příští rok), zatímco na druhé straně tahá z rukávu jednu pecku za druhou.
Krotitelé duchů se vrací znovu a lépe

Krotitelé duchů se vrací znovu a lépe

9. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

V první ukázce na nové Krotitele duchů těch duchů moc není, ale zatím to ke škodě věci není.
Špindl 2 v kinech - Fanoušci mají kritiku na háku a baví se

Špindl 2 v kinech - Fanoušci mají kritiku na háku a baví se

9. 12. 2019 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Téměř 30 tisíc diváků za první víkend i pochvalné komentáře na sociálních sítí, tak si aktuálně stojí pokračování zimní komedie Špindl 2. Fanoušci českých komedií tak vyslali jasnou zprávu kritikům, kteří pohodovou podívanou berou možná až zbytečně vážně. 
Wonder Woman 1984 nedokáže v prvním traileru moc zaujmout

Wonder Woman 1984 nedokáže v prvním traileru moc zaujmout

9. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Jeden z potenciálně největších filmů příštího roku, Wonder Woman 1984, vykopává prvním trailerem. Bohužel nepříliš zajímavým a vcelku průměrným prvním trailerem.