Oppenheimer pokořil Bohemian Rhapsody a stal se tak nejúspěšnějším životopisem

18. 9. 2023 - 10:44 | Novinky | Adam Homola

Oppenheimer pokořil Bohemian Rhapsody a stal se tak nejúspěšnějším životopisem zdroj: Foto: 20th Century Studios

S celosvětovými tržbami ve výši 912,7 milionu dolarů se film Christophera Nolana Oppenheimer stal nejvýdělečnějším životopisným filmem v historii kinematografie.

Předtím držel rekord hudební fenomén Bohemian Rhapsody. Tedy ten, který zachytil život a dobu hudebníka Freddieho Mercuryho a legendární skupiny Queen, stanovil předchozí rekord s celkovým výdělkem 910,8 milionu dolarů při rozpočtu 55 milionů dolarů.

Snímek Oppenheimer, který byl do kin uveden 21. července, sbírá ocenění a vyznamenání, čímž podtrhuje svůj triumf, byť s podstatně vyšším rozpočtem 100 milionů dolarů. Oppenheimer ale ještě nekončí, v některých kinech pořád je, takže dolary se budou sypat dál.

Oppenheimer ztvárňuje komplexní postavu J. Roberta Oppenheimera, hlavního fyzika stojícího za projektem Manhattan, tajnou operací zaměřenou na vývoj první atomové bomby na světě během druhé světové války. Film se může pochlubit hvězdným obsazením: Cillian Murphy v titulní roli, Robert Downey Jr, Emily Blunt, Florence Pugh, Matt Damon, Kenneth Branagh a mnoho dalších.

Zajímavým doplňkem tohoto rekordního střetu je Rami Malek, který zdobí oba filmy v kontrastních rolích. Malek získal svého prvního Oscara za ztělesnění Freddieho Mercuryho ve filmu Bohemian Rhapsody.

V Oppenheimerovi sice jeho role není zdaleka tak výrazná, přesto zanechává trvalý dojem jako David Hill, vědec, který Oppenheimera obdivoval a později svědčil proti spiknutí organizovanému Lewisem Straussem - ztvárněným Robertem Downeym Jr, díky němuž Strauss nakonec nezískal nominaci na ministra obchodu USA.

Kritika i diváci se shodují v tom, že tento film představuje pro Nolana, známého svou zálibou ve velkolepé podívané, vyzrálý odklon. Projekt je zaměřen na dialogy a ponurý tón a již nyní se o něm mluví jako o silném kandidátovi na Oscara v roce 2024, který by mohl Nolanovi zajistit vítězství v kategorii nejlepší režie, což se mu dosud vyhýbalo.

zdroj: Universal Pictures

Zdroje: BoxOfficeMojo

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

22. 9. 2023 | Novinky | Adam Homola

Netflix dal zelenou pokračování loňské senzace Trol, která je v současnosti rekordmanem v počtu zhlédnutí neanglického filmu na této platformě - za prvních 91 dní nasbírala 103 milionů zhlédnutí.
Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

22. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Rick Riordan se pokusí nabídnout věrnější adaptaci svých knih o Percym Jacksonovi v připravovaném seriálu Percy Jackson a Olympané, který vyjde 20. prosince.
Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Nicolas Cage se pustil do nezávislé kinematografie a v připravovaném komediálním dramatu společnosti A24 Dream Scenario si zkusí zase něco nového.
Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Disney+ a Marvel posunuly datum premiéry očekávané druhé série seriálu Loki na čtvrtek 5. října, což je posun oproti původně plánovanému začátku 6. října.