Ondine: V hlavních rolích Colin Farrell a Alicja Bachelda

17. 8. 2010 - 19:40 | Téma | red

Ondine: V hlavních rolích Colin Farrell a Alicja Bachelda zdroj: tisková zpráva

Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu, začíná příběh romantického irsko-amerického filmu Ondine. Hlavní role v něm ztvárnili populární Colin Farrell a Alicja Bachelda. Snímek, který se v českých kinech objeví od 2. září, dnes na pracovní projekci představila distribuční společnost Bontonfilm.

Ondine je novodobou lyrickou pohádkou, milostným příběhem mezi mořem, zemí a nebem, jímž režisér a scenárista Neil Jordan navázal na linii svých mystických příběhů. V jeho díle je zastupují horor Společenství vlků (1984), vampýrské drama Interview s upírem (1994) či krimi Přízraky ze snů (1999).

Když irský rybář Syracuse vylovil z moře krásnou mladou ženu, řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená "ta, která přichází z moře". Syracuse jí nabídl přístřeší a ona se usadila nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho smrdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Věří, že přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny.

Ondine, Alicja Bachleda, Colin Farrell zdroj: tisková zpráva

Její otec sice na pohádky nevěří, ale záhy i on podlehne kouzlu "vodní víly". Uzná, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, se dějí zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. A tak se příběh takřka pohádkový, který nepostrádá happy end, střetne s krutou realitou dneška.

Colin Farrell hrál například ve filmech Telefonní budka, Alexander Veliký, Imaginárium Dr. Parnasse nebo Miami Vice. O tomto scénáři se vyjádřil v superlativech. "Četl jsem Ondine a zamiloval jsem se. Je to opravdu nádherný příběh, skutečné kouzlo," uvedl v distribučních materiálech.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.