Ondine: V hlavních rolích Colin Farrell a Alicja Bachelda

17. 8. 2010 - 19:40 | Téma | red

Ondine: V hlavních rolích Colin Farrell a Alicja Bachelda zdroj: tisková zpráva

Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu, začíná příběh romantického irsko-amerického filmu Ondine. Hlavní role v něm ztvárnili populární Colin Farrell a Alicja Bachelda. Snímek, který se v českých kinech objeví od 2. září, dnes na pracovní projekci představila distribuční společnost Bontonfilm.

Ondine je novodobou lyrickou pohádkou, milostným příběhem mezi mořem, zemí a nebem, jímž režisér a scenárista Neil Jordan navázal na linii svých mystických příběhů. V jeho díle je zastupují horor Společenství vlků (1984), vampýrské drama Interview s upírem (1994) či krimi Přízraky ze snů (1999).

Když irský rybář Syracuse vylovil z moře krásnou mladou ženu, řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená "ta, která přichází z moře". Syracuse jí nabídl přístřeší a ona se usadila nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho smrdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Věří, že přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny.

Ondine, Alicja Bachleda, Colin Farrell zdroj: tisková zpráva

Její otec sice na pohádky nevěří, ale záhy i on podlehne kouzlu "vodní víly". Uzná, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, se dějí zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. A tak se příběh takřka pohádkový, který nepostrádá happy end, střetne s krutou realitou dneška.

Colin Farrell hrál například ve filmech Telefonní budka, Alexander Veliký, Imaginárium Dr. Parnasse nebo Miami Vice. O tomto scénáři se vyjádřil v superlativech. "Četl jsem Ondine a zamiloval jsem se. Je to opravdu nádherný příběh, skutečné kouzlo," uvedl v distribučních materiálech.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.