Odebrat z přátel - recenze opravdu hodně nedotaženého hororu

28. 6. 2015 12:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Odebrat z přátel - recenze opravdu hodně nedotaženého hororu

Tvůrci hororu Odebrat z přátel četli noviny z posledních několika let a napadlo je, že natočí horor o šikaně na sociálních sítích. Je to celé naivně hloupoučké, nebudete se u toho ani trochu bát. Horor s poučkou o tom, jak se chovat na sítích prostě nemůže fungovat.

Obyčejnou dívku Lauru vyhlásí na internetu parta spolužáků tím, že na web umístí video, kde je dívka ožralá. Dotyčnou to brutálně rozhodí a spáchá sebevraždu. Dívka je hezká, žádná zamlklá puťka a rozhodně nevypadá jako někdo, koho položí úplně obyčejné vtipné video. Ale tvůrci se rozhodli natočit úvod o internetové šikaně, takže budiž. Parta spolužáků samozřejmě situaci rozebírá (na síti) a do diskuze vstoupí mrtvá dívka. To samozřejmě všechny naštve, ale posléze se ukáže, že to zase taková legrace není.

odebrat z přátel

Vejrání hlav do monitorů s pokusem o vyděšené výrazy je jedním z nosných prvků tohoto filmu.

Režisér Levan Gabriadze se pokusil přijít s neokoukaným tématem, kde nás bude děsit samotná technologie a duch v ní. Jenže doba japonských hororů, v nichž nás děsilo strašidlo skrze videokazetu, či telefon, je už nenávratně pryč a mstící se duch pomocí internetu je poněkud zaostalým tématem.

Velkým problémem je vlastní nasnímání mnoha scén. Dost často sledujeme dění na monitoru. Nefunguje hudba, nefungují lekačky, nefunguje zhola nic, co v divákovi vyvolá pocit strachu, na okamžik jej vyděsí, prostě nic. A nechci se plést, ale to je snad primární účel tohoto žánru. 


Chybí mi tam typičtí hnusní tlustí uživatelé sociálních sítích, kteří se hroutí z každé poznámky na jejich chování. Chlapci i dívky patří samozřejmě k lepšímu vizuálnímu průměru, což z nich dělá naprosto nerealistickou sebranku k vyvraždění.

Je to film pro děti, které vlastně tvůrci nechtěli ani moc vystrašit a v rámci žánru jde o totální nudu.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Marvel vs. zbytek světa

Marvel vs. zbytek světa

23. 10. 2019 | Téma | Václav Rybář

Scorsese, Coppola a další šíbři kvalitní kinematografie vytáhli do boje proti McDonald’s stříbrného plátna.
Nenechte si ujít finální trailer na Star Wars: Vzestup Skywalkera

Nenechte si ujít finální trailer na Star Wars: Vzestup Skywalkera

22. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Tak a je to tady. Poslední plnohodnotný trailer (následovat budou ještě TV spoty...) na Star Wars: Vzestup Skywalkera. Poslední díl všech tří trilogií je už za dveřmi a finální trailer nám dává jasně najevo, že tentokrát bysme tu návštěvu v kinech neměli minout.
Vin Diesel se představuje jako skoro nesmrtelný komiksový hrdina Bloodshot

Vin Diesel se představuje jako skoro nesmrtelný komiksový hrdina Bloodshot

21. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Dieselovu komiksovku Bloodshot je tady a ruku na srdce – vypadá to docela zaměnitelně.
Recenze: Zloba: Královna všeho zlého – Rohatá Angelina je zpátky

Recenze: Zloba: Královna všeho zlého – Rohatá Angelina je zpátky

21. 10. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Fantasy pohádka Zloba: Královna všeho zlého vrací po letech na scénu Angelinu Jolie a spooooustu triků. Stačí to na dobrý film?