Odebrat z přátel - recenze opravdu hodně nedotaženého hororu

28. 6. 2015 12:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Odebrat z přátel - recenze opravdu hodně nedotaženého hororu Zdroj: Archiv

Tvůrci hororu Odebrat z přátel četli noviny z posledních několika let a napadlo je, že natočí horor o šikaně na sociálních sítích. Je to celé naivně hloupoučké, nebudete se u toho ani trochu bát. Horor s poučkou o tom, jak se chovat na sítích prostě nemůže fungovat.

Obyčejnou dívku Lauru vyhlásí na internetu parta spolužáků tím, že na web umístí video, kde je dívka ožralá. Dotyčnou to brutálně rozhodí a spáchá sebevraždu. Dívka je hezká, žádná zamlklá puťka a rozhodně nevypadá jako někdo, koho položí úplně obyčejné vtipné video. Ale tvůrci se rozhodli natočit úvod o internetové šikaně, takže budiž. Parta spolužáků samozřejmě situaci rozebírá (na síti) a do diskuze vstoupí mrtvá dívka. To samozřejmě všechny naštve, ale posléze se ukáže, že to zase taková legrace není.

odebrat z přátel Zdroj: Archiv

Vejrání hlav do monitorů s pokusem o vyděšené výrazy je jedním z nosných prvků tohoto filmu.

Režisér Levan Gabriadze se pokusil přijít s neokoukaným tématem, kde nás bude děsit samotná technologie a duch v ní. Jenže doba japonských hororů, v nichž nás děsilo strašidlo skrze videokazetu, či telefon, je už nenávratně pryč a mstící se duch pomocí internetu je poněkud zaostalým tématem.

Velkým problémem je vlastní nasnímání mnoha scén. Dost často sledujeme dění na monitoru. Nefunguje hudba, nefungují lekačky, nefunguje zhola nic, co v divákovi vyvolá pocit strachu, na okamžik jej vyděsí, prostě nic. A nechci se plést, ale to je snad primární účel tohoto žánru. 


Chybí mi tam typičtí hnusní tlustí uživatelé sociálních sítích, kteří se hroutí z každé poznámky na jejich chování. Chlapci i dívky patří samozřejmě k lepšímu vizuálnímu průměru, což z nich dělá naprosto nerealistickou sebranku k vyvraždění.

Je to film pro děti, které vlastně tvůrci nechtěli ani moc vystrašit a v rámci žánru jde o totální nudu.

Hodnocení: 30 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.
Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.