Ocelová pěst druhým týdnem vládne severoamerickým kinům

- Téma autor: red

Akční drama Ocelová pěst druhý týden po sobě ovládlo žebříček nejnavštěvovanějších filmů v severoamerických kinech. Snímek o vysloužilém boxerovi, který se stal promotérem zápasů bojových robotů, utržil 16,3 milionu dolarů (290 milionů korun). Těsně tak uhájil první příčku před nejúspěšnější víkendovou novinkou Footloose, která distributorům přinesla 16,1 milionu dolarů (287 milionů korun).

Footloose je remakem stejnojmenné taneční komedie z roku 1984. Představitelé studia Paramount Pictures, které ho uvedlo do kin, oznámili, že výsledek snímku při premiéře odpovídá jejich představám. Natočení filmu stálo podle agentury Reuters 24 milionů dolarů (427 milionů korun).

Na třetím místě skončil horor Věc: Počátek, který dějově předchází snímku Věc z roku 1982. Film tento víkend utržil 8,8 milionu dolarů (157 milionů korun), což distributoři považují za neúspěch. Podle filmových studií ale v poslední době měly problémy s návštěvností i jiné hororové filmy.

Na čtvrté místo klesl druhý film minulého víkendu, politické drama The Ides of March. Film v režii George Clooneyho, který ztvárnil i jednu z hlavních rolí, vydělal 7,5 milionu dolarů (134 milionů korun). První pětici uzavírá rodinný film Můj přítel delfín s tržbami 6,3 milionu dolarů (112 milionů korun).

Můj přítel delfín

Podle Reuters byla celková návštěvnost kin tento víkend slabá. Tržby za 12 nejúspěšnějších filmů byly o třetinu nižší v porovnání se stejným víkendem v loňském roce.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.