Ocelová pěst druhým týdnem vládne severoamerickým kinům

18. 10. 2011 - 13:18 | Téma | red

Ocelová pěst druhým týdnem vládne severoamerickým kinům zdroj: tisková zpráva

Akční drama Ocelová pěst druhý týden po sobě ovládlo žebříček nejnavštěvovanějších filmů v severoamerických kinech. Snímek o vysloužilém boxerovi, který se stal promotérem zápasů bojových robotů, utržil 16,3 milionu dolarů (290 milionů korun). Těsně tak uhájil první příčku před nejúspěšnější víkendovou novinkou Footloose, která distributorům přinesla 16,1 milionu dolarů (287 milionů korun).

Footloose je remakem stejnojmenné taneční komedie z roku 1984. Představitelé studia Paramount Pictures, které ho uvedlo do kin, oznámili, že výsledek snímku při premiéře odpovídá jejich představám. Natočení filmu stálo podle agentury Reuters 24 milionů dolarů (427 milionů korun).

Na třetím místě skončil horor Věc: Počátek, který dějově předchází snímku Věc z roku 1982. Film tento víkend utržil 8,8 milionu dolarů (157 milionů korun), což distributoři považují za neúspěch. Podle filmových studií ale v poslední době měly problémy s návštěvností i jiné hororové filmy.

Na čtvrté místo klesl druhý film minulého víkendu, politické drama The Ides of March. Film v režii George Clooneyho, který ztvárnil i jednu z hlavních rolí, vydělal 7,5 milionu dolarů (134 milionů korun). První pětici uzavírá rodinný film Můj přítel delfín s tržbami 6,3 milionu dolarů (112 milionů korun).

Můj přítel delfín

Podle Reuters byla celková návštěvnost kin tento víkend slabá. Tržby za 12 nejúspěšnějších filmů byly o třetinu nižší v porovnání se stejným víkendem v loňském roce.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.