Ocelová pěst druhým týdnem vládne severoamerickým kinům

18. 10. 2011 13:18 - Téma | Autor: red

Ocelová pěst druhým týdnem vládne severoamerickým kinům Zdroj: Archiv

Akční drama Ocelová pěst druhý týden po sobě ovládlo žebříček nejnavštěvovanějších filmů v severoamerických kinech. Snímek o vysloužilém boxerovi, který se stal promotérem zápasů bojových robotů, utržil 16,3 milionu dolarů (290 milionů korun). Těsně tak uhájil první příčku před nejúspěšnější víkendovou novinkou Footloose, která distributorům přinesla 16,1 milionu dolarů (287 milionů korun).

Footloose je remakem stejnojmenné taneční komedie z roku 1984. Představitelé studia Paramount Pictures, které ho uvedlo do kin, oznámili, že výsledek snímku při premiéře odpovídá jejich představám. Natočení filmu stálo podle agentury Reuters 24 milionů dolarů (427 milionů korun).

Na třetím místě skončil horor Věc: Počátek, který dějově předchází snímku Věc z roku 1982. Film tento víkend utržil 8,8 milionu dolarů (157 milionů korun), což distributoři považují za neúspěch. Podle filmových studií ale v poslední době měly problémy s návštěvností i jiné hororové filmy.

Na čtvrté místo klesl druhý film minulého víkendu, politické drama The Ides of March. Film v režii George Clooneyho, který ztvárnil i jednu z hlavních rolí, vydělal 7,5 milionu dolarů (134 milionů korun). První pětici uzavírá rodinný film Můj přítel delfín s tržbami 6,3 milionu dolarů (112 milionů korun).

Můj přítel delfín

Podle Reuters byla celková návštěvnost kin tento víkend slabá. Tržby za 12 nejúspěšnějších filmů byly o třetinu nižší v porovnání se stejným víkendem v loňském roce.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.