O úskalích vztahu na dálku vypráví komedie Dál než se zdálo

4. 9. 2010 16:00 - Téma | Autor: red

O úskalích vztahu na dálku vypráví komedie Dál než se zdálo

O úskalích vztahu milenců, které dělí tisíce kilometrů, vypráví americká komedie Dál než se zdálo, jež přijde do tuzemských kin 16. září. Film režisérky Nanette Bursteinové podle scénáře Geoffa LaTulippeho se snaží vtipnou a otevřenou formou odpovědět na otázku, zda má smysl láska po telefonu a zda je nutné kvůli vztahu obětovat kariéru. Společnost Warner Bros. Pictures snímek uvádí do distribuce v 18 kopiích, dnes jej představila novinářům.

V hlavní roli romantického filmu se objevuje Drew Barrymore, která jako dívka Erin svým smyslem pro humor a naprostou otevřeností okouzlí trochu lehkovážného Garretta (Justin Long). Jejich náhodný vztah na jednu noc se změní v plnohodnotnou lásku a vážný vztah, Erin se však musí vrátit do San Francisca a Garrett zůstane kvůli práci v New Yorku.
Ani jeden z nich však nechce vztah ukončit, přestože si Garrettovid kamarádi Box (Jason Sudeikis) a Dan (Charlie Day) dělají legraci z jeho lásky po telefonu a Erinina upjatá sestra Corrine (Christina Applegate) chce zabránit tomu, aby se Erin vydala na cestu za zklamáním. Divák tak do poslední chvíle neví, zda oba milenci nástrahy způsobené vzdáleností a odloučením překonají.

"Líbil se mi ten příběh, protože je vtipný a sexy, ale také překvapivě dojemný. Jakýkoliv příběh, který pojednává o spletitosti vztahů komickým a současným způsobem, mě naprosto bere," uvedla Barrymore.  Také producent Adam Shankman považuje film za upřímný pohled na úskalí vztahu na dálku. "Takový vztah je opravdu těžký a náročný a vůbec nezáleží na tom, jak moc se ti dva mají rádi," podotkl.

Dál než se zdálo, Drew Barrymore

Režisérka Bursteinová je známá především jako autorka mnoha dokumentů, ve kterých zobrazila reálný život. Proto podle svých slov chtěla natočit co nejreálnější komedii, ve které "lidi nadávají a říkají, co si myslí". "Oba dva jsou ohromně vtipní a přitom dramatičtí, vytvoří společně takovou chemii, že to žádný mozek nepobere," vysvětlila výběr hlavní herecké dvojice.

Film Dál než se zdálo vznikl z velké části v New Yorku. Atmosféru ve filmu dokresluje hudba. Důležitou roli hraje britská kapela The Boxer Rebellion, která ve filmu hraje skupinu bez agenta, na jejíž koncert vezme Erin Garretta při jeho návštěvě San Francisca.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.