O úskalích vztahu na dálku vypráví komedie Dál než se zdálo

4. 9. 2010 - 16:00 | Téma | red

O úskalích vztahu na dálku vypráví komedie Dál než se zdálo zdroj: tisková zpráva

O úskalích vztahu milenců, které dělí tisíce kilometrů, vypráví americká komedie Dál než se zdálo, jež přijde do tuzemských kin 16. září. Film režisérky Nanette Bursteinové podle scénáře Geoffa LaTulippeho se snaží vtipnou a otevřenou formou odpovědět na otázku, zda má smysl láska po telefonu a zda je nutné kvůli vztahu obětovat kariéru. Společnost Warner Bros. Pictures snímek uvádí do distribuce v 18 kopiích, dnes jej představila novinářům.

V hlavní roli romantického filmu se objevuje Drew Barrymore, která jako dívka Erin svým smyslem pro humor a naprostou otevřeností okouzlí trochu lehkovážného Garretta (Justin Long). Jejich náhodný vztah na jednu noc se změní v plnohodnotnou lásku a vážný vztah, Erin se však musí vrátit do San Francisca a Garrett zůstane kvůli práci v New Yorku.
Ani jeden z nich však nechce vztah ukončit, přestože si Garrettovid kamarádi Box (Jason Sudeikis) a Dan (Charlie Day) dělají legraci z jeho lásky po telefonu a Erinina upjatá sestra Corrine (Christina Applegate) chce zabránit tomu, aby se Erin vydala na cestu za zklamáním. Divák tak do poslední chvíle neví, zda oba milenci nástrahy způsobené vzdáleností a odloučením překonají.

"Líbil se mi ten příběh, protože je vtipný a sexy, ale také překvapivě dojemný. Jakýkoliv příběh, který pojednává o spletitosti vztahů komickým a současným způsobem, mě naprosto bere," uvedla Barrymore.  Také producent Adam Shankman považuje film za upřímný pohled na úskalí vztahu na dálku. "Takový vztah je opravdu těžký a náročný a vůbec nezáleží na tom, jak moc se ti dva mají rádi," podotkl.

Dál než se zdálo, Drew Barrymore zdroj: tisková zpráva

Režisérka Bursteinová je známá především jako autorka mnoha dokumentů, ve kterých zobrazila reálný život. Proto podle svých slov chtěla natočit co nejreálnější komedii, ve které "lidi nadávají a říkají, co si myslí". "Oba dva jsou ohromně vtipní a přitom dramatičtí, vytvoří společně takovou chemii, že to žádný mozek nepobere," vysvětlila výběr hlavní herecké dvojice.

Film Dál než se zdálo vznikl z velké části v New Yorku. Atmosféru ve filmu dokresluje hudba. Důležitou roli hraje britská kapela The Boxer Rebellion, která ve filmu hraje skupinu bez agenta, na jejíž koncert vezme Erin Garretta při jeho návštěvě San Francisca.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.