O natáčení filmu Sky Fighters: Akce v oblacích

7. 8. 2006 - 15:39 | Téma | red

O natáčení filmu Sky Fighters: Akce v oblacích zdroj: tisková zpráva

V případě Sky Figters: Akce v oblacích jde o zcela moderní film a není v něm použito příliš velké množství speciálních počítačových efektů

V případě Sky Figters: Akce v oblacích jde o zcela moderní film a není v něm použito příliš velké množství speciálních počítačových efektů. Všechny scény natáčené v oblacích byly zachyceny klasickými postupy. Francouzský ministr obrany a francouzská armáda poskytli ohromnou podporu – umožnili dvanáct týdnů natáčení leteckých záběrů, z toho několik letů nad centrem Paříže. Povolili také byla pro film využita stíhačka Mirage 2000, kterou pilotovali ti nejlepší stíhači ze základen v Orange a Džibuti.

Kameraman leteckých scén Éric Magnan měl za úkol natočit Mirage 2000 ve všech situacích, rychlostech a letových výškách. Vzal barel od paliva s obsahem 2000 litrů a nechal jej připevnit pod křídlo Mirage 2000. Ve spolupráci s letectvem a výrobcem letadel společností Dassault Aviation byly na letounu proveden úpravy, aby do něj mohlo být namontováno pět kamer. Ty byly nastaveny do různých úhlů a dálkově ovládány ze zadního sedadla v pilotní kabině Mirage. Během letu seděl kameraman Magnan vzadu, sledoval obrazovky navigoval piloty, protože ti neviděli, co kamery právě točí. Dával jim stručné, předem domluvené pokyny, jak mají s letadly manévrovat.

Když natočené záběry viděli piloti, mnoho z nich říkalo, že to nemohlo být natočeno za letu. Obecně si totiž lidé myslí, že když točíte něco z letadla, musí být obraz roztřesený. U některých záběrů musela být dokonce snížena kvalitu obrazu, aby se dosáhlo realističtějšího dojmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.