O natáčení filmu Sky Fighters: Akce v oblacích

7. 8. 2006 - 15:39 | Téma | red

O natáčení filmu Sky Fighters: Akce v oblacích zdroj: tisková zpráva

V případě Sky Figters: Akce v oblacích jde o zcela moderní film a není v něm použito příliš velké množství speciálních počítačových efektů

V případě Sky Figters: Akce v oblacích jde o zcela moderní film a není v něm použito příliš velké množství speciálních počítačových efektů. Všechny scény natáčené v oblacích byly zachyceny klasickými postupy. Francouzský ministr obrany a francouzská armáda poskytli ohromnou podporu – umožnili dvanáct týdnů natáčení leteckých záběrů, z toho několik letů nad centrem Paříže. Povolili také byla pro film využita stíhačka Mirage 2000, kterou pilotovali ti nejlepší stíhači ze základen v Orange a Džibuti.

Kameraman leteckých scén Éric Magnan měl za úkol natočit Mirage 2000 ve všech situacích, rychlostech a letových výškách. Vzal barel od paliva s obsahem 2000 litrů a nechal jej připevnit pod křídlo Mirage 2000. Ve spolupráci s letectvem a výrobcem letadel společností Dassault Aviation byly na letounu proveden úpravy, aby do něj mohlo být namontováno pět kamer. Ty byly nastaveny do různých úhlů a dálkově ovládány ze zadního sedadla v pilotní kabině Mirage. Během letu seděl kameraman Magnan vzadu, sledoval obrazovky navigoval piloty, protože ti neviděli, co kamery právě točí. Dával jim stručné, předem domluvené pokyny, jak mají s letadly manévrovat.

Když natočené záběry viděli piloti, mnoho z nich říkalo, že to nemohlo být natočeno za letu. Obecně si totiž lidé myslí, že když točíte něco z letadla, musí být obraz roztřesený. U některých záběrů musela být dokonce snížena kvalitu obrazu, aby se dosáhlo realističtějšího dojmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.