O natáčení filmu Prokletý hrad 3-D

4. 8. 2006 - 13:48 | Téma | red

O natáčení filmu Prokletý hrad 3-D zdroj: tisková zpráva

Prokletý hrad 3D se vyznačuje neobvyklým zpracováním, při kterém se děj plynule rozvine očima hlavního hrdiny a doslovně vtáhne diváka přímo do děje příběhu

Prokletý hrad 3D se vyznačuje neobvyklým zpracováním, při kterém se děj plynule rozvine očima hlavního hrdiny a doslovně vtáhne diváka přímo do děje příběhu.

Pro scény, ve kterých se živý herec objeví ve virtuální podobě, byly použity speciálně vyrobené nosiče pro 3D kameru. Herci byli filmováni na zeleném pozadí, aby mohli být později vsazeni do virtuální scény filmu. Zde jim byla uměle navozována situace, na kterou měli reagovat, aby zapracování do požadovaného prostředí s herci působilo věrohodně. Filmoví tvůrci pro docílení věrohodnosti filmu museli velmi důsledně stanovit předem i ten sebemenší detail: kam se bude herec dívat, jak daleko by měla být kamera vzdálena od herce, pod jakým úhlem a jak vysoko by měla být kamera umístěna, jaký druh objektivu použít, aby herec následně perfektně pasoval do virtuálního prostředí 3D filmu...

Jakmile byla v Bruselu dokončena počítačová animace, digitální data byla do filmu zapracována v nahrávacích studiích v Los Angeles. Filmové nahrávací zařízení je přístroj, skládající se z počítače a monitoru s vysokým rozlišením, na němž je umístěna kamera velkého formátu (65 mm). Data z počítače jsou následně skenována do monitoru, který přečte základní barvy jako je červená, zelená a modrá. Monitor následně zpátky exponuje film třikrát, pro každou barvu zvlášť.

U velkého formátu, pro film s vysokým rozlišením, jakým je Prokletý hrad, trvá nahrávacímu zařízení téměř 2 minuty nahrát každý snímek filmu. Pokud zvážíme, že film je dlouhý 40 minut a vyžaduje 2 komplety snímků (pro levé a pravé oko) při 24 snímcích za sekundu, má tento film přibližně 115 000 snímků. Při práci non-stop 24 hodin denně a rychlosti 800 snímků za den, trvalo téměř pět měsíců nahrát Prokletý hrad z počítače na obrovské plátno. Nicméně konečný výsledek za takové čekání určitě stojí!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.