O natáčení filmu Prokletý hrad 3-D

4. 8. 2006 - 13:48 | Téma | red

O natáčení filmu Prokletý hrad 3-D zdroj: tisková zpráva

Prokletý hrad 3D se vyznačuje neobvyklým zpracováním, při kterém se děj plynule rozvine očima hlavního hrdiny a doslovně vtáhne diváka přímo do děje příběhu

Prokletý hrad 3D se vyznačuje neobvyklým zpracováním, při kterém se děj plynule rozvine očima hlavního hrdiny a doslovně vtáhne diváka přímo do děje příběhu.

Pro scény, ve kterých se živý herec objeví ve virtuální podobě, byly použity speciálně vyrobené nosiče pro 3D kameru. Herci byli filmováni na zeleném pozadí, aby mohli být později vsazeni do virtuální scény filmu. Zde jim byla uměle navozována situace, na kterou měli reagovat, aby zapracování do požadovaného prostředí s herci působilo věrohodně. Filmoví tvůrci pro docílení věrohodnosti filmu museli velmi důsledně stanovit předem i ten sebemenší detail: kam se bude herec dívat, jak daleko by měla být kamera vzdálena od herce, pod jakým úhlem a jak vysoko by měla být kamera umístěna, jaký druh objektivu použít, aby herec následně perfektně pasoval do virtuálního prostředí 3D filmu...

Jakmile byla v Bruselu dokončena počítačová animace, digitální data byla do filmu zapracována v nahrávacích studiích v Los Angeles. Filmové nahrávací zařízení je přístroj, skládající se z počítače a monitoru s vysokým rozlišením, na němž je umístěna kamera velkého formátu (65 mm). Data z počítače jsou následně skenována do monitoru, který přečte základní barvy jako je červená, zelená a modrá. Monitor následně zpátky exponuje film třikrát, pro každou barvu zvlášť.

U velkého formátu, pro film s vysokým rozlišením, jakým je Prokletý hrad, trvá nahrávacímu zařízení téměř 2 minuty nahrát každý snímek filmu. Pokud zvážíme, že film je dlouhý 40 minut a vyžaduje 2 komplety snímků (pro levé a pravé oko) při 24 snímcích za sekundu, má tento film přibližně 115 000 snímků. Při práci non-stop 24 hodin denně a rychlosti 800 snímků za den, trvalo téměř pět měsíců nahrát Prokletý hrad z počítače na obrovské plátno. Nicméně konečný výsledek za takové čekání určitě stojí!

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.