O natáčení filmu Co je šeptem…

1. 2. 2006 - 15:42 | Téma | red

O natáčení filmu Co je šeptem… zdroj: tisková zpráva

Děj filmu Co je šeptem… je zasazen do roku 1997, aby tak vznikla generační návaznost mezi datací románu a filmu Absolvent a Reinerovým příběhem

Děj filmu Co je šeptem… je zasazen do roku 1997, aby tak vznikla generační návaznost mezi datací románu a filmu Absolvent a Reinerovým příběhem.

Děj se odehrává na několika místech – v New Yorku, kde Sarah žije a kam se vždycky ráda vrací, v Pasadeně, bydlišti klanu Huttingerů, a v Severní Kalifornii, která je světem Beau Burroughse. V Huttingerovic společenském okruhu se vypráví vtip: “Z Los Angeles nepochází nikdo. A pokud přece jen ano, je z Pasadeny”. Pasadena, New York, Severní Kalifornie - jsou však současné. Pasadena byla založena roku 1885 v pohoří San Gabriel a brzy se pro své vlídné podnebí stala oblíbeným zimním útočištěm bohatých lidí z východního pobřeží Ameriky. Mnoho z původní výstavby dosud stojí. Producent Ben Cosgrove říká: „Je to taková příměstská komunita s tradičnějšími a konzervativnějšími hodnotami.” Vedoucí výroby Thomas Sanders dodává: „Pasadena není světem chudáků.“

Přes ulici stojí Pasadena City Hall, budova z roku 1927, inspirovaná renesančním stylem italského architekta z šestnáctého století Andrease Palladina. Její tašková střecha je vidět na kilometry daleko a v komplexu budovy bychom nalezli i krytou fontánu, u níž se odehrává sekvence Casablanca Ball. V této scéně vezme Beau svou novou známou Sarah na extravagantní ples nazvaný Northern California. V době natáčení město chystalo zásadní úpravy City Hall, které by tuto unikátní budovu chránily před případným zemětřesením. To filmařům usnadnilo přístup do této historické budovy.

O filmu Absolvent

Film Absolvent (The Graduate, 1967) byl natočen podle stejnojmenného románu Charlese Webba, jenž jej publikoval v roce 1963 jako literární debut a rázem s ním uspěl. Román vypráví o Benjaminu Braddockovi, mladíkovi z Pasadeny, který se krátce po dostudování vysoké školy zapletl se znuděnou paničkou Robinsonovou, manželkou otcova obchodního partnera. Když se později mladý muž zamiluje do Robinsonovic krásné dcery Elaine, její matka ze žárlivosti naruší vztah mladého páru veřejným přiznáním avantýry s Benem. Benjamin poprvé v životě zjistí, co vlastně chce, a pokusí se Elaine, která si má vzít někoho jiného, přesvědčit o své lásce.

Román pro film upravili Buck Henry a Calder Willingham. Snímek režiséra Mikea Nicholse, uváděný dnes v ČR v Projektu 100, byl nominován na sedm Oscarů, nakonec získal jednoho z nich za režii. Dustin Hoffman v roli Benjamina Braddocka, Anne Bancroftová jako paní Robinsonová a Katharine Rossová (ejí dcera Elaine) si ale svými hereckými výkony získali velký obdiv diváků. Tato vtipná erotická satira na „lepší“ společnost zahájila Hoffmanovu následující hvězdnou kariéru. K filmu, pulzujícímu vzpurným duchem šedesátých let, napsalo hudbu slavné duo Simon a Garfunkel.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.