O natáčení a filmu Sejdeme se v Eurocampu

9. 8. 2006 - 10:05 | Téma | red

O natáčení a filmu Sejdeme se v Eurocampu zdroj: tisková zpráva

Film vznikl jako hodinový dokument na zakázku České televize. Po jeho odvysílání v únoru tohoto roku projevila distribuční společnost Aerofilms, s

Film vznikl jako hodinový dokument na zakázku České televize. Po jeho odvysílání v únoru tohoto roku projevila distribuční společnost Aerofilms, s.r.o. zájem uvést ho do kin. Vzhledem k jeho délce je v distribuci uveden s předfilmem Čtyři kroky dvojpůlka, který režisérka natočila jako svůj první film ve druhém ročníku na FAMU, tedy v roce 2000. Natáčení Sejdeme se v Eurocampu probíhalo 15 dní v období od srpna do listopadu 2005. Film bude uveden v soutěži Česká radost na MFDF Jihlava 2006. Film je promítán také ve verzi s anglickými titulky.

Obec Běšiny a hrdinové filmu

Běšiny leží jihovýchodně od Klatov v rozkošném údolí u Drnového potoka na trati dráhy Domažlice-Horažďovice. Původ obce sahá do dávných dob, na jejím místě stávala kdysi zemanská tvrz, z níž se dodnes zachovala budova panské sýpky. První písemná zmínka o Běšinech je z roku 1379. V současné době mají Běšiny 620 obyvatel.

V obci existují tři spolky a Eurocamp:

Sbor dobrovolných hasičů Běšiny má 67 členů a tři družstva – muži, ženy a děti. V roce 2004 oslavil tento sbor 110. výročí.

Myslivecké sdružení Běšiny má 27 členů a obhospodařuje 1586 ha honební plochy. Hlavní obhospodařovanou zvěří je srnčí, černá zvěř – divočáci, jelení, dále pak lišky a drobná zvěř.

TJ SOKOL Běšiny – v roce 2001 se znovu ustanovila Obec Sokolská Běšiny. Tělovýchovná jednota Sokol Běšiny má v současné době 65 členů. Reprezentuje ji oddíl kopané – družstvo muži a dorost.

Eurocamp, který nabízí návštěvníkům služby v oblasti ubytování a využití volného času, byl otevřen v roce 2001. Už v prvním roce provozu Eurocampu bylo zde ubytováno 3484 turistů, z toho 3020 Čechů, 282 Němců, 108 Holanďanů, 52 Belgičanů, 14 Poláků a 8 Italů. Eurocamp má restauraci a leží na okraji obce.

František Petrželka (52 let) je už 19 let starostou Sboru dobrovolných hasičů Běšiny, je také členem Mysliveckého sdružení Běšiny, dříve pracoval jako výčepní v restauraci Zenit, nyní je v invalidním důchodu. V obci žije 28 let, má tři děti.

Mates – Josef Matějka (43 let) je členem Mysliveckého sdružení Běšiny a Sboru dobrovolných hasičů, myslivosti se věnuje od mládí. Je zedník, v obci žije 33 let, má tři děti.

Pavel Vacek – působí v TJ Sokol Běšiny. Další informace neposkytl.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.