O herce Mela Gibsona už není v Hollywoodu zájem

18. 7. 2010 - 16:30 | Téma | red

O herce Mela Gibsona už není v Hollywoodu zájem zdroj: tisková zpráva

Znalci hollywoodského filmového prostředí již značku Mel Gibson nehodnotí příliš vysoko. Naposledy srazily popularitu herce a oscarového režiséra zveřejněné nahrávky telefonních rozhovorů, ve kterých používá výhrůžky, nadávky, sprosté výrazy a rasistické kletby. Napsala o tom agentura AFP.

Rozhovory s jeho bývalou přítelkyní, ruskou modelkou Oksanou Grigorijevovou, se kterou je Gibson ve sporu o opatrovnictví jejich dcery, nejsou ověřené, ale ani herec, ani jeho advokáti dodnes nezpochybnili jejich obsah.

Výhrůžky smrtí, sprostý slovník, rasistické výrazy... nahrávky, které po částech zveřejňuje server radaronline.com, ukazují cholerického Gibsona s nekontrolovatelnými návaly násilí. Aféra připomíná rok 2006, kdy se musel Gibson veřejně omluvit za antisemitské poznámky, které pronesl při zatýkání za řízení v opilosti v Malibu nedaleko Los Angeles.

Mel Gibson, Oksana Grigorijeva

Již tento první skandál Hollywood naštval, ale pokud máme věřit odborníkům osloveným AFP, nelze jej srovnat s tím, co čeká režiséra s dvěma Oscary za snímek Statečné srdce nyní. "Myslím, že cokoliv udělá, jeho kariéra se opravdu rozpadne," řekla uznávaná kritička a profesorka populární kultury Elayne Rappingová. "Lidé kvalit Leonarda DiCapria s ním nebudou chtít být spojováni a nikdo seriózní se k němu již nebude chtít ani přiblížit," soudí.
Důkazem jejích slov je fakt, že Gibsona opustila agentura William Morris Endeavour Entertainment, která jej zastupovala. Vede ji Ari Emanuel, který je jedním z nejmocnějších lidí v Hollywoodu.

"Ať mu veřejnost odpustí nebo ne, lidé, kteří mu dávali práci a kteří mu mohli sehnat role, ho už nepodporují," řekl pod podmínkou anonymity jeden z prestižních hereckých agentů v Los Angeles. "Hollywoodské prostředí s ním již nechce pracovat, ztratil svého agenta a mnoho finančníků, kteří mohli zaplatit jeho filmy," dodal.

A ještě hůř: "Jakékoliv hollywoodské studio, které by dnes zaměstnalo Mela Gibsona, by bylo kritizováno ostatními. Když pomineme rozdíly, bylo by to jako spolupracovat s O. J. Simpsonem." Hvězda amerického fotbalu O. J. Simpson zavraždil v roce 1995 svou ženu Nicole Brownovou Simpsonovou a jejího přítele Rona Goldmana.

Leo Braudy, specialista na celebrity a média z Jižní kalifornské univerzity, se domnívá, že jde o "předem prohranou bitvu, ve které se i investoři, kteří v talent Mela Gibsona opravdu věří, stanou velmi opatrnými."

Umučení Krista zdroj: tisková zpráva

Jedinou záchranou pohaslé hvězdy tak mohou být peníze, které si vydělal produkcí a režií svých filmů. Snímek Umučení Krista například vydělal v roce 2004 více než 600 milionů dolarů (asi 12 miliard korun). Tyto příjmy mu umožňují obejít se bez spolupráce se studii.

Pro bývalou agentku Fredell Pogodinovou byl Gibson "vždy nekonformní a politicky nekorektní." "Má dostatek peněz, aby si, pokud to bude potřeba, financoval své vlastní filmy? Ano! Pokud budou mít tyto filmy úspěch, otevře mu Hollywood opět své brány a nabídne mu další spolupráci? Ano, jsem o tom přesvědčená," říká Pogodinová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.