O herce Mela Gibsona už není v Hollywoodu zájem

18. 7. 2010 - 16:30 | Téma | red

O herce Mela Gibsona už není v Hollywoodu zájem zdroj: tisková zpráva

Znalci hollywoodského filmového prostředí již značku Mel Gibson nehodnotí příliš vysoko. Naposledy srazily popularitu herce a oscarového režiséra zveřejněné nahrávky telefonních rozhovorů, ve kterých používá výhrůžky, nadávky, sprosté výrazy a rasistické kletby. Napsala o tom agentura AFP.

Rozhovory s jeho bývalou přítelkyní, ruskou modelkou Oksanou Grigorijevovou, se kterou je Gibson ve sporu o opatrovnictví jejich dcery, nejsou ověřené, ale ani herec, ani jeho advokáti dodnes nezpochybnili jejich obsah.

Výhrůžky smrtí, sprostý slovník, rasistické výrazy... nahrávky, které po částech zveřejňuje server radaronline.com, ukazují cholerického Gibsona s nekontrolovatelnými návaly násilí. Aféra připomíná rok 2006, kdy se musel Gibson veřejně omluvit za antisemitské poznámky, které pronesl při zatýkání za řízení v opilosti v Malibu nedaleko Los Angeles.

Mel Gibson, Oksana Grigorijeva

Již tento první skandál Hollywood naštval, ale pokud máme věřit odborníkům osloveným AFP, nelze jej srovnat s tím, co čeká režiséra s dvěma Oscary za snímek Statečné srdce nyní. "Myslím, že cokoliv udělá, jeho kariéra se opravdu rozpadne," řekla uznávaná kritička a profesorka populární kultury Elayne Rappingová. "Lidé kvalit Leonarda DiCapria s ním nebudou chtít být spojováni a nikdo seriózní se k němu již nebude chtít ani přiblížit," soudí.
Důkazem jejích slov je fakt, že Gibsona opustila agentura William Morris Endeavour Entertainment, která jej zastupovala. Vede ji Ari Emanuel, který je jedním z nejmocnějších lidí v Hollywoodu.

"Ať mu veřejnost odpustí nebo ne, lidé, kteří mu dávali práci a kteří mu mohli sehnat role, ho už nepodporují," řekl pod podmínkou anonymity jeden z prestižních hereckých agentů v Los Angeles. "Hollywoodské prostředí s ním již nechce pracovat, ztratil svého agenta a mnoho finančníků, kteří mohli zaplatit jeho filmy," dodal.

A ještě hůř: "Jakékoliv hollywoodské studio, které by dnes zaměstnalo Mela Gibsona, by bylo kritizováno ostatními. Když pomineme rozdíly, bylo by to jako spolupracovat s O. J. Simpsonem." Hvězda amerického fotbalu O. J. Simpson zavraždil v roce 1995 svou ženu Nicole Brownovou Simpsonovou a jejího přítele Rona Goldmana.

Leo Braudy, specialista na celebrity a média z Jižní kalifornské univerzity, se domnívá, že jde o "předem prohranou bitvu, ve které se i investoři, kteří v talent Mela Gibsona opravdu věří, stanou velmi opatrnými."

Umučení Krista zdroj: tisková zpráva

Jedinou záchranou pohaslé hvězdy tak mohou být peníze, které si vydělal produkcí a režií svých filmů. Snímek Umučení Krista například vydělal v roce 2004 více než 600 milionů dolarů (asi 12 miliard korun). Tyto příjmy mu umožňují obejít se bez spolupráce se studii.

Pro bývalou agentku Fredell Pogodinovou byl Gibson "vždy nekonformní a politicky nekorektní." "Má dostatek peněz, aby si, pokud to bude potřeba, financoval své vlastní filmy? Ano! Pokud budou mít tyto filmy úspěch, otevře mu Hollywood opět své brány a nabídne mu další spolupráci? Ano, jsem o tom přesvědčená," říká Pogodinová.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.