O čem je film Veni, vidi, vici

5. 8. 2009 - 13:15 | Téma | red

O čem je film Veni, vidi, vici zdroj: tisková zpráva

Osmnáctiletý student Honza vyrůstá s maminkou a malým bratrem (před časem mu tragicky zemřel otec)

Osmnáctiletý student Honza vyrůstá s maminkou a malým bratrem (před časem mu tragicky zemřel otec). Rodina se dostane do tíživé finanční situace, vznáší se nad ní hrozba exekuce. Honza se rozhodne mamince pomoci. Odjíždí z Prahy, kde zanechává svou lásku, studentku Terezku, do Karlových Varů za strýcem, který mu pomůže najít brigádu v tenisovém klubu. Pracuje zde jako číšník. Když má Honza volno, zkouší na hřišti oprášit své golfové umění. K tomuto sportu ho odmalička vedl otec, sám výborný golfista. Brzy se ukáže, že má mnohem větší talent pro golf než na roznášení šampaňského.

Mladíkovy schopnosti neuniknou pozornosti trenéra Karla, který si vezme Honzu na starost a brzy se dostaví první úspěchy. Hrdinova hvězda strmě stoupá, proslaví se jako golfový talent, začnou se kolem něj rojit krásné dívky v čele s atraktivní manažerkou Alicí. Z luxusu, slávy a peněz se mu zatočí hlava, ale život mu udělí tvrdou lekci, která ho vrátí zpátky na zem. Dostane se do konfliktu s namyšleným golfistou Reném. Nakonec se ale naskytne šance získat zpátky srdce Terezy i důvěru nejbližších.

Představitel hlavní role Filip Tomsa je absolventem Pražské konzervatoře, hlavní roli hrál již v muzikálu Kvaska. Postavu Honzova největšího rivala, namyšleného a arogantního golfového šampióna Reného, ztělesnil absolvent brněnské JAMU Jaromír Nosek. Roli Honzova trenéra a nosiče holí hraje populární Bob Klepl. Atraktivní PR manažerku Alice, která si mladou golfovou hvězdu Honzu chce omotat kolem prstu, hraje Jitka Kocurová, česká vicemiss z roku 1999 a úspěšná modelka a moderátorka (hrála průvodkyni Pamelu v komedii Účastníci zájezdu). Postavu Honzovy lásky Terezky ztvárnila Sandra Nováková.

Většina exteriérů se točila v golfových areálech v Karlových Varech a Mariánských Lázních, některé záběry vznikaly v pražských ulicích a bytech, v nemocnici v Ústí nad Labem. Využita byla atmosféry slavnostně vyzdobeného města Karlovy Vary v průběhu Mezinárodního filmového festivalu.

Režisér filmu Pavel Göbl se narodil se v roce 1967 v Uherském Hradišti. V letech 1995 až 2002 vystudoval katedru hrané režie na pražské FAMU. Před Veni, vidi, vici natočil celovečerní snímky Šťáva (2003 –TV film), Balíci (2004 – TV film), Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (2005).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.