O čem je film Hodinu nevíš

20. 8. 2009 - 10:13 | Téma | red

O čem je film Hodinu nevíš zdroj: tisková zpráva

Inspirován skutečným příběhem z jedné české nemocnice, který před časem plnil stránky novin i obrazovky televizorů. Nový film režiséra Dana Svátka Hodinu nevíš má za téma kriminální příběh tzv. „heparinového vraha“, mladého člověka, který injekcemi usmrcoval staré pacienty, o něž měl v nemocnici pečovat

Nový film režiséra Dana Svátka Hodinu nevíš má za téma kriminální příběh tzv. „heparinového vraha“, mladého člověka, který injekcemi usmrcoval staré pacienty, o něž měl v nemocnici pečovat.

S námětem na film přišel původem slovenský autor, nynější jihlavský psychiatr Miroslav Skačáni. Výtvarník akademický malíř Ivo Návrat (nar. 1976) dal dohromady spolu s režisérem Svátkem a kameramanem Šimůnkem výtvarnou koncepci. Film byl natočen high-definition kamerami Red One.

V hlavní roli uvidíme talentovaného Václava Jiráčka, který se brzy rovněž objeví jako Jánošík ve stejnojmenném velkofilmu režisérky Agnieszky Hollandové. V rolích zdravotnického personálu vystupují Ivan Franěk, Jan Vlasák, Zuzana Krónerová, David Švehlík, Jaromír Dulava, Miroslav Táborský hraje ředitele nemocnice. V rolích starých pacientů se objevují Jaroslava Adamová, Stanislav Zindulka, Stanislav Fišer a další známí herci a herečky.

Představitel hlavní role Václav Jiráček o postavě Hynka říká:

Ty pocity a stavy, zvláště na začátku natáčení nebyly vůbec příjemné. Dalo mi hodně práce se s nimi vypořádat. … Nabídku jsem dostal 7. srpna 2008 během natáčení filmu Jánošík v Polsku. Rozhodování bylo pozvolné, i vzhledem k mému velkému pracovnímu vytížení. Definitivně jsem se rozhodl až po schůzce s režisérem Danem Svátkem a po zhlédnutí jeho předchozího filmu Blízko nebe. To jsem zjistil, že mu můžu plně důvěřovat.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.