O čem je film Hodinu nevíš

20. 8. 2009 - 10:13 | Téma | red

O čem je film Hodinu nevíš zdroj: tisková zpráva

Inspirován skutečným příběhem z jedné české nemocnice, který před časem plnil stránky novin i obrazovky televizorů. Nový film režiséra Dana Svátka Hodinu nevíš má za téma kriminální příběh tzv. „heparinového vraha“, mladého člověka, který injekcemi usmrcoval staré pacienty, o něž měl v nemocnici pečovat

Nový film režiséra Dana Svátka Hodinu nevíš má za téma kriminální příběh tzv. „heparinového vraha“, mladého člověka, který injekcemi usmrcoval staré pacienty, o něž měl v nemocnici pečovat.

S námětem na film přišel původem slovenský autor, nynější jihlavský psychiatr Miroslav Skačáni. Výtvarník akademický malíř Ivo Návrat (nar. 1976) dal dohromady spolu s režisérem Svátkem a kameramanem Šimůnkem výtvarnou koncepci. Film byl natočen high-definition kamerami Red One.

V hlavní roli uvidíme talentovaného Václava Jiráčka, který se brzy rovněž objeví jako Jánošík ve stejnojmenném velkofilmu režisérky Agnieszky Hollandové. V rolích zdravotnického personálu vystupují Ivan Franěk, Jan Vlasák, Zuzana Krónerová, David Švehlík, Jaromír Dulava, Miroslav Táborský hraje ředitele nemocnice. V rolích starých pacientů se objevují Jaroslava Adamová, Stanislav Zindulka, Stanislav Fišer a další známí herci a herečky.

Představitel hlavní role Václav Jiráček o postavě Hynka říká:

Ty pocity a stavy, zvláště na začátku natáčení nebyly vůbec příjemné. Dalo mi hodně práce se s nimi vypořádat. … Nabídku jsem dostal 7. srpna 2008 během natáčení filmu Jánošík v Polsku. Rozhodování bylo pozvolné, i vzhledem k mému velkému pracovnímu vytížení. Definitivně jsem se rozhodl až po schůzce s režisérem Danem Svátkem a po zhlédnutí jeho předchozího filmu Blízko nebe. To jsem zjistil, že mu můžu plně důvěřovat.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.