O čem je film Hodinu nevíš

20. 8. 2009 - 10:13 | Téma | red

O čem je film Hodinu nevíš zdroj: tisková zpráva

Inspirován skutečným příběhem z jedné české nemocnice, který před časem plnil stránky novin i obrazovky televizorů. Nový film režiséra Dana Svátka Hodinu nevíš má za téma kriminální příběh tzv. „heparinového vraha“, mladého člověka, který injekcemi usmrcoval staré pacienty, o něž měl v nemocnici pečovat

Nový film režiséra Dana Svátka Hodinu nevíš má za téma kriminální příběh tzv. „heparinového vraha“, mladého člověka, který injekcemi usmrcoval staré pacienty, o něž měl v nemocnici pečovat.

S námětem na film přišel původem slovenský autor, nynější jihlavský psychiatr Miroslav Skačáni. Výtvarník akademický malíř Ivo Návrat (nar. 1976) dal dohromady spolu s režisérem Svátkem a kameramanem Šimůnkem výtvarnou koncepci. Film byl natočen high-definition kamerami Red One.

V hlavní roli uvidíme talentovaného Václava Jiráčka, který se brzy rovněž objeví jako Jánošík ve stejnojmenném velkofilmu režisérky Agnieszky Hollandové. V rolích zdravotnického personálu vystupují Ivan Franěk, Jan Vlasák, Zuzana Krónerová, David Švehlík, Jaromír Dulava, Miroslav Táborský hraje ředitele nemocnice. V rolích starých pacientů se objevují Jaroslava Adamová, Stanislav Zindulka, Stanislav Fišer a další známí herci a herečky.

Představitel hlavní role Václav Jiráček o postavě Hynka říká:

Ty pocity a stavy, zvláště na začátku natáčení nebyly vůbec příjemné. Dalo mi hodně práce se s nimi vypořádat. … Nabídku jsem dostal 7. srpna 2008 během natáčení filmu Jánošík v Polsku. Rozhodování bylo pozvolné, i vzhledem k mému velkému pracovnímu vytížení. Definitivně jsem se rozhodl až po schůzce s režisérem Danem Svátkem a po zhlédnutí jeho předchozího filmu Blízko nebe. To jsem zjistil, že mu můžu plně důvěřovat.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.