O čem je film Čtyři minuty

23. 2. 2009 - 14:48 | Téma | red

O čem je film Čtyři minuty zdroj: tisková zpráva

Jenny je mladá, ale její život skončil. Někoho zabila. A udělala by to znovu. Skrytá za svou neproniknutelnou maskou, má Jenny nesmírný hudební talent

Jenny je mladá, ale její život skončil. Někoho zabila. A udělala by to znovu. Skrytá za svou neproniknutelnou maskou, má Jenny nesmírný hudební talent. Když osmdesátiletáletá učitelka piana Traude Krüger odhalí děsivé dívčino tajemství, její brutalitu a její sny, rozhodne se jí pomoci. Chce v ní znovu vzkřísit zájem o hudbu... a také o život. (z distribučního listu)

Hodiny klavíru vypadají spíše jako vzájemné měření sil. A tak se pustí do boje: proti sobě, ale i do boje společného, neboť v sázce je důležitá klavírní soutěž, během níž zbývají Jenny právě čtyři minuty, aby dokázala něco, co by od ní nikdo – ani samotná Traude – nečekal.

Do ženských rolí obsadil Chris Kraus zkušenou Monicu Bleibtreu a až do tohoto filmu téměř neznámou Hannah Herzsprung, která předvedla strhující výkon. Další významnou složku tvoří hudba; vedle skladeb Mozarta, Schuberta a Beethovena zde zazní nové kompozice skladatelky Annette Focks. Své vítězné tažení snímek zahájil na festivalu v Šanghaji, kde byl uveden v premiéře a získal zde hlavní cenu. Následně byly obě hlavní představitelky několikrát oceněny na festivalech, mimo jiné získaly obě Německou filmovou cenu za hlavní a vedlejší roli, zároveň snímek Čtyři minuty získal hlavní cenu za nejlepší hraný film. (DER FILM)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.