O čem je film Čtyři minuty

23. 2. 2009 - 14:48 | Téma | red

O čem je film Čtyři minuty zdroj: tisková zpráva

Jenny je mladá, ale její život skončil. Někoho zabila. A udělala by to znovu. Skrytá za svou neproniknutelnou maskou, má Jenny nesmírný hudební talent

Jenny je mladá, ale její život skončil. Někoho zabila. A udělala by to znovu. Skrytá za svou neproniknutelnou maskou, má Jenny nesmírný hudební talent. Když osmdesátiletáletá učitelka piana Traude Krüger odhalí děsivé dívčino tajemství, její brutalitu a její sny, rozhodne se jí pomoci. Chce v ní znovu vzkřísit zájem o hudbu... a také o život. (z distribučního listu)

Hodiny klavíru vypadají spíše jako vzájemné měření sil. A tak se pustí do boje: proti sobě, ale i do boje společného, neboť v sázce je důležitá klavírní soutěž, během níž zbývají Jenny právě čtyři minuty, aby dokázala něco, co by od ní nikdo – ani samotná Traude – nečekal.

Do ženských rolí obsadil Chris Kraus zkušenou Monicu Bleibtreu a až do tohoto filmu téměř neznámou Hannah Herzsprung, která předvedla strhující výkon. Další významnou složku tvoří hudba; vedle skladeb Mozarta, Schuberta a Beethovena zde zazní nové kompozice skladatelky Annette Focks. Své vítězné tažení snímek zahájil na festivalu v Šanghaji, kde byl uveden v premiéře a získal zde hlavní cenu. Následně byly obě hlavní představitelky několikrát oceněny na festivalech, mimo jiné získaly obě Německou filmovou cenu za hlavní a vedlejší roli, zároveň snímek Čtyři minuty získal hlavní cenu za nejlepší hraný film. (DER FILM)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.