O čem je film Bratři Bloomovi

5. 10. 2009 - 14:46 | Téma | red

O čem je film Bratři Bloomovi zdroj: tisková zpráva

Bratři Bloomovi je film společnosti Endgame Films, zodpovědné za tak specifické projekty, jakými byly Hotel Rwanda či Beze mě: Šest tváří Boba Dylana

Bratři Bloomovi je film společnosti Endgame Films, zodpovědné za tak specifické projekty, jakými byly Hotel Rwanda či Beze mě: Šest tváří Boba Dylana. Světácké postavy, které pro film Bratři Bloomovi vymyslel, inspirovaly režiséra Riana Johnsona k tomu, aby jejich příhody umístil na pozadí nejrozmanitějších exotických míst po celém světě. Původně měli tvůrci v plánu natáčet pouze v Praze a na Maltě, ale pak si uvědomili potenciál natáčení na více místech. A tak se točilo i v Černé Hoře, Srbsku a Rumunsku.

Hrdiny příběhu jsou tři hlavní postavy. Bratři Bloomovi byli vždy odkázáni pouze jeden na druhého. Od dětství v ponurých sirotčincích až po luxusní život mezinárodních podvodníků se Stephen (Mark Ruffalo) a Bloom (Adrien Brody) dělili o vše. Stephen hravě vymýšlí rafinované plány, které následně realizují. Bloom ale touží po „neplánovaném životě“ - po skutečném dobrodružství, které předem nenaplánoval jeho starší bratr.

Bloom, který chce s životem podvodníka skončit, je ochoten se zúčastnit jednoho velkého posledního podvodu. Vetře se do života Penelope (Rachel Weiszová), znuděné a svobodné ženy z New Jersey, která zdědila velké bohatství. Když k sobě pocítí skutečné city, začne váhat, zda ji chce skutečně oklamat, ale Penelope už je v pasti: je přesvědčena, že se jí naskytla příležitost zažít nezapomenutelné dobrodružství, do kterého je ochotna investovat milion dolarů.

Johnson si uvědomuje, že jde o nejnáročnější film, který zatím natočil. Toto je jeho druhý film, napsal si k němu i scénář. „Když jsem točil svůj první celovečerní film, neměl jsem naprosto žádné zkušenosti s profesionálními herci,“ přiznává Rian Johnson. „Bylo to pro mě děsivé. Bál jsem se, že je k tomu zapotřebí znalost nějakého tajného jazyka, který neovládám, nebo speciálního postupu, jak jim vysvětlit, co po nich chcete. Ale zjistil jsem, že stačí, když víte, jaký příběh chcete vyprávět. Pak už si stačí najít jen pár bezvadných lidí, kteří jsou dobří v tom, co dělají, a prostě ten příběh vyprávět.“

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.