O autorech celovečerního filmu „Mistři“

10. 3. 2004 - 16:57 | Téma | red

O autorech celovečerního filmu „Mistři“ Placeholder | zdroj: tisková zpráva

O autorech celovečerního filmu „Mistři“ "Hokej - a sport vůbec - je naše velká národní iluze, k níž se spousta lidí upíná

O autorech celovečerního filmu „Mistři“

"Hokej - a sport vůbec - je naše velká národní iluze, k níž se spousta lidí upíná. V našem filmu právě takoví lidé jsou, žijí v neutěšeném prostředí a nejsou na tom zrovna perfektně, ale mají hokej. Také po něčem touží, milují se, podvádějí se a občas věří nesmyslům." (Marek Najbrt)

MistMarek Najbrt (scénář a režie), Robert Geisler (scénář) a Benjamin Tuček (scénář) jsou kamarádi. V letech 1999 až 2000 v produkci firmy Negativ společně realizovali devítidílný cyklus paradokumentárních mystifikačních filmů „Kinetická encyklopedie všehomíra“ pro Českou televizi, videodotáčkami se podíleli na realizaci nejlepší diva-delní hry roku 2000 - inscenace „Faust je mrtev“ brněnského Hadivadla a v pražském klubu Dobeška uvedli večer akcí a projekcí „Biovideo“. „Mistři“ jsou jejich prvním společným celovečerním scénářem.

Marek Najbrt (nar. 1969 v Praze)

Je absolventem Fakulty sociálních věd na Universitě Karlově a katedry dokumentární tvorby na pražské FAMU. V letech 1991-1998 realizoval jako scénarista a režisér řadu neprofesionálních i pro-fesionálních audiovizuálních projektů. Mezi nejvýznamnější z nich patří multimediál-ní představení Balkóny (1994) a Sedm splněných snů (1996-97) inscenované v praž-ském divadle Archa. V současnosti se zabývá především filmovou režií. Jeho nejvýznamnější prací z po-slední doby je čtyřdílný cyklus „2001 - Kinetická encyklopedie všehomíra“, který rea-lizoval ve spolupráci s filmovou společností Negativ a Českou televizí.

Robert Geisler (nar. 1969 v Praze)

Je absolventem Střední průmyslové školy grafické. Od roku 1991 se společně s M. Najbrtem a posléze i B. Tučkem podílí na výše uvede-ných filmových a divadelních projektech jako scénárista a příležitostný herec. V současnosti pracuje jako grafik.

Benjamin Tuček (nar. 1972 v Brně)

Po maturitě studoval Fakultu sociálních věd, obor žurnalistická fotografie. Později FAMU, katedru scénáristiky a dramaturgie, kde absolvoval v roce 2000. Jeho scénáře a filmové povídky byly oceněny na festivalech FAMU a prémií Českého literárního fondu. Vedl casting a pracoval jako asistent režie na filmu Saši Gedeona Návrat idio-ta. V současnosti dokončil svůj celovečerní filmový debut „Děvčátko“. Film vznikl v produkci firmy Golden Dawn v koprodukci s Českou televizí.

Zpět na film Mistři

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rosario Dawson tvrdí, že Marvel chystá návrat Punishera

Rosario Dawson tvrdí, že Marvel chystá návrat Punishera

9. 8. 2022 | Novinky | Adam Homola

Marvel se v seriálovém světě nedávno utrhl ze řetězů a teď k nim možná přidá další zajímavý a poněkud drsnější kousek.
Recenze Predátor: Kořist - mimozemský lovec je zpátky na Zemi. A je s ním sakra zábava

Recenze Predátor: Kořist - mimozemský lovec je zpátky na Zemi. A je s ním sakra zábava

8. 8. 2022 | Recenze | Matěj Svoboda

Jedena z nejvíce ikonických filmových potvor se vrátila a konečně vyfasovala opravdu povedený film.
Marvel Eternals 2 ještě neoznámil, Patton Oswalt ano

Marvel Eternals 2 ještě neoznámil, Patton Oswalt ano

5. 8. 2022 | Novinky | Adam Homola

Eternals byla tak trochu jiná Marvelovka. Do kin se dostala loni a fanoušky možná tak trochu rozdělila.
Joker 2 dostal datum premiéry, dorazí za více než dva roky

Joker 2 dostal datum premiéry, dorazí za více než dva roky

4. 8. 2022 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros oznámilo datum premiéry druhého Jokera. Ten (zatím) nese název Joker: Folie A Deux a v kinech ho uvidíme v říjnu 2024.