Nový Star Trek natočí režisér seriálu WandaVision

14. 7. 2021 - 11:15 | Novinky | Adam Homola

Nový Star Trek natočí režisér seriálu WandaVision zdroj: Foto: Cinemart

Další celovečerní Star Trek s aktuálním obsazením nakonec skutečně vznikne.

Bude ho mít na starosti režisér úspěšného seriálu Marvelu WandaVision Matt Shakman. Jestli se vrátí úplně všichni zatím není jisté, nicméně takové jsou podle Deadline plány a počítá se minimálně s hlavním tahounem Chrisem Pinem.

Nový Star Trek se pořád ne a ne odlepit od podlahy a bude to snad Shakman, který film nakonec dostane do kin. Na snímku se totiž “pracuje” už několik let, jenže příliš dlouho se řešily různé přístupy, různé verze, různí režiséři a tvůrcům ani hercům se do dalšího pokračování po tragické smrti mladého Antona Yelchina moc nechtělo. Právě Yelchin ve všech třech nových filmech ztvárnil oblíbeného Pavla Chekova.

Aktuální Star Trek má za sebou tři celovečerní filmy: první z roku 2009 s prostým názvem Star Trek. Ten natočil J.J. Abrams a šlo o povedený kousek a fajnovou moderní verzi populárního univerza. Film v kinech utržil 385 milionů dolarů.

zdroj: A-Company

Následovala dvojka s názvem Star Trek: Do temnoty z roku 2013. Tu měl na svědomí taktéž J.J. Abrams a v kinech utržila 467 milionů dolarů, ovšem při vyšším rozpočtu.

Zatím posledním dílem byla trojka z roku 2016 s názvem Star Trek: Do neznáma. Ten natočil Justin Lin a v kinech utržila jen 343 milionů dolarů, navíc při podobném rozpočtu jako Do temnoty.

zdroj: A-Company

Star Trek se tak pořád nedokáže ani částečně přiblížit opravdu mainstreamovému publiku, které by na něj chodilo alespoň z části tak, jak se chodí i na ty špatné Star Wars. Uvidíme co s tím udělá Shakman a jak to celé dopadne tentokrát, každopádně aktuální obsazení je natolik silné, že je dobře, že případné (a časem nevyhnutelné) snahy o zase další restart celého univerza přijdou až později.

zdroj: A-Company

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.