Nový Star Trek natočí režisér seriálu WandaVision

14. 7. 2021 - 11:15 | Novinky | Adam Homola

Nový Star Trek natočí režisér seriálu WandaVision zdroj: Foto: Cinemart

Další celovečerní Star Trek s aktuálním obsazením nakonec skutečně vznikne.

Bude ho mít na starosti režisér úspěšného seriálu Marvelu WandaVision Matt Shakman. Jestli se vrátí úplně všichni zatím není jisté, nicméně takové jsou podle Deadline plány a počítá se minimálně s hlavním tahounem Chrisem Pinem.

Nový Star Trek se pořád ne a ne odlepit od podlahy a bude to snad Shakman, který film nakonec dostane do kin. Na snímku se totiž “pracuje” už několik let, jenže příliš dlouho se řešily různé přístupy, různé verze, různí režiséři a tvůrcům ani hercům se do dalšího pokračování po tragické smrti mladého Antona Yelchina moc nechtělo. Právě Yelchin ve všech třech nových filmech ztvárnil oblíbeného Pavla Chekova.

Aktuální Star Trek má za sebou tři celovečerní filmy: první z roku 2009 s prostým názvem Star Trek. Ten natočil J.J. Abrams a šlo o povedený kousek a fajnovou moderní verzi populárního univerza. Film v kinech utržil 385 milionů dolarů.

zdroj: A-Company

Následovala dvojka s názvem Star Trek: Do temnoty z roku 2013. Tu měl na svědomí taktéž J.J. Abrams a v kinech utržila 467 milionů dolarů, ovšem při vyšším rozpočtu.

Zatím posledním dílem byla trojka z roku 2016 s názvem Star Trek: Do neznáma. Ten natočil Justin Lin a v kinech utržila jen 343 milionů dolarů, navíc při podobném rozpočtu jako Do temnoty.

zdroj: A-Company

Star Trek se tak pořád nedokáže ani částečně přiblížit opravdu mainstreamovému publiku, které by na něj chodilo alespoň z části tak, jak se chodí i na ty špatné Star Wars. Uvidíme co s tím udělá Shakman a jak to celé dopadne tentokrát, každopádně aktuální obsazení je natolik silné, že je dobře, že případné (a časem nevyhnutelné) snahy o zase další restart celého univerza přijdou až později.

zdroj: A-Company

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.
Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

Disney+ spouští v Česku předběžnou registraci s obrovskou slevou

11. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Disney+ přijde do Česka už 14. června, tedy zhruba za měsíc a teď se můžete do nové streamovací služby už předběžně zaregistrovat.