Nový film Jana Hřebejka by měl mít premiéru v únoru 2011

13. 4. 2010 - 6:10 | Téma | red

Nový film Jana Hřebejka by měl mít premiéru v únoru 2011 zdroj: tisková zpráva

Nový projekt režiséra Jan Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského, s jehož natáčením začnou v srpnu, má mít premiéru v únoru příštího roku. Pokud se povede, hodlá ho Hřebejk předtím představit na festivalu Berlinale.

"Název S pravdou ven jsme s Petrem Jarchovským změnili na Nevinnost. Součástí původního scénáře byl totiž televizní pořad, který se tak jmenoval. Protože se však trošku proměnil, dali jsme filmu nový název," vysvětlil Hřebejk ČTK. Projekt příběhu o nespravedlivě obviněném člověku je podle něj ve fázi, kdy se obsazují herci.

"Velké role ztvární děvčata mezi třinácti až šestnácti lety, která hledáme prostřednictvím konkurzů," uvedl režisér. Současně se podle něj hledají lokace. Jednu z rolí chce Hřebejk nabídnout Luďku Munzarovi. Ten dostal poslední velkou příležitost na filmovém plátně v polovině 80. let ve filmu Jaromila Jireše Lev s bílou hřívou, ve kterém ztvárnil Leoše Janáčka. Od té doby se objevoval prakticky jen na televizní obrazovce - ve filmech, inscenacích i seriálech. Naposledy v pokračování projektu Místo v životě z roku 2007.

Hřebejk uvažoval i o tom, že by s natáčením Nevinnosti začal už v květnu, ovšem to se nepodařilo vzhledem k tomu, že se někteří lidé ze štábu podílejí na připravovaném režijním filmovém debutu Václava Havla Odcházení. Ten má začít filmovat v červnu. Filmová verze jeho hry, do které hodlá obsadit například Josefa Abrháma, svou ženu Dagmar Havlovou, Evu Holubovou a Jaroslava Duška, by se měla v kinech objevit na jaře.

Hřebejkův snímek Nevinnost získal například grant fondu kinematografie a podporu evropského fondu Media. Jeho koproducentem bude televize Nova, která se tak letos bude podílet na vzniku tří českých filmů. Patří mezi ně i válečné drama Juraje Herze Habermannův mlýn a adaptace románu Michala Viewegha Román pro muže.

Hřebejk už dříve uvedl, že snímek Nevinnost se svým žánrem nebude příliš odchylovat od předchozího projektu Kawasakiho růže. Opět půjde o psychologický příběh, na jehož začátku stojí obvinění člověka ze závažného trestného činu, konkrétně zneužívání mladistvých. Hodně se v něm má pracovat s tajemstvím, nastane několik zvratů.

"Je to vypjaté sociální drama se zajímavými herci," řekl Českému rozhlasu Jarchovský, který právě obsazení teenagerů do velkých rolí označil za velké dobrodružství. "Je to drama člověka, který je nespravedlivě nařčen ze zločinu," uvedl.

Scénář, který má podle něj víc vrstev, přirovnal k "loupání cibule". "Zároveň je i tak trochu o našem mediálním světě. O tom, jak se tu pracuje s informacemi, přičemž ve středu příběhu stojí konkrétní lidé v konkrétních situacích," dodal scenárista.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.