Nový film Jana Hřebejka by měl mít premiéru v únoru 2011

13. 4. 2010 - 6:10 | Téma | red

Nový film Jana Hřebejka by měl mít premiéru v únoru 2011 zdroj: tisková zpráva

Nový projekt režiséra Jan Hřebejka a scenáristy Petra Jarchovského, s jehož natáčením začnou v srpnu, má mít premiéru v únoru příštího roku. Pokud se povede, hodlá ho Hřebejk předtím představit na festivalu Berlinale.

"Název S pravdou ven jsme s Petrem Jarchovským změnili na Nevinnost. Součástí původního scénáře byl totiž televizní pořad, který se tak jmenoval. Protože se však trošku proměnil, dali jsme filmu nový název," vysvětlil Hřebejk ČTK. Projekt příběhu o nespravedlivě obviněném člověku je podle něj ve fázi, kdy se obsazují herci.

"Velké role ztvární děvčata mezi třinácti až šestnácti lety, která hledáme prostřednictvím konkurzů," uvedl režisér. Současně se podle něj hledají lokace. Jednu z rolí chce Hřebejk nabídnout Luďku Munzarovi. Ten dostal poslední velkou příležitost na filmovém plátně v polovině 80. let ve filmu Jaromila Jireše Lev s bílou hřívou, ve kterém ztvárnil Leoše Janáčka. Od té doby se objevoval prakticky jen na televizní obrazovce - ve filmech, inscenacích i seriálech. Naposledy v pokračování projektu Místo v životě z roku 2007.

Hřebejk uvažoval i o tom, že by s natáčením Nevinnosti začal už v květnu, ovšem to se nepodařilo vzhledem k tomu, že se někteří lidé ze štábu podílejí na připravovaném režijním filmovém debutu Václava Havla Odcházení. Ten má začít filmovat v červnu. Filmová verze jeho hry, do které hodlá obsadit například Josefa Abrháma, svou ženu Dagmar Havlovou, Evu Holubovou a Jaroslava Duška, by se měla v kinech objevit na jaře.

Hřebejkův snímek Nevinnost získal například grant fondu kinematografie a podporu evropského fondu Media. Jeho koproducentem bude televize Nova, která se tak letos bude podílet na vzniku tří českých filmů. Patří mezi ně i válečné drama Juraje Herze Habermannův mlýn a adaptace románu Michala Viewegha Román pro muže.

Hřebejk už dříve uvedl, že snímek Nevinnost se svým žánrem nebude příliš odchylovat od předchozího projektu Kawasakiho růže. Opět půjde o psychologický příběh, na jehož začátku stojí obvinění člověka ze závažného trestného činu, konkrétně zneužívání mladistvých. Hodně se v něm má pracovat s tajemstvím, nastane několik zvratů.

"Je to vypjaté sociální drama se zajímavými herci," řekl Českému rozhlasu Jarchovský, který právě obsazení teenagerů do velkých rolí označil za velké dobrodružství. "Je to drama člověka, který je nespravedlivě nařčen ze zločinu," uvedl.

Scénář, který má podle něj víc vrstev, přirovnal k "loupání cibule". "Zároveň je i tak trochu o našem mediálním světě. O tom, jak se tu pracuje s informacemi, přičemž ve středu příběhu stojí konkrétní lidé v konkrétních situacích," dodal scenárista.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.