Nový dokument odhalí svět profesionálních kaskadérek

5. 8. 2020 - 15:54 | Trailery | Adam Homola

Nový dokument odhalí svět profesionálních kaskadérek zdroj: Shout Factory

První ukázka na nový dokument April Wright jménem Stuntwomen: The Untold Hollywood Story je tady a s ním i jeho hlavní vypravěčka Michelle Rodriguez. Ta ale není hlavní hvězdou celého projektu. naopak ustupuje do pozadí a do popředí se tak dostávají titulní kaskadérky.

Kolem nich se točí celý dokument, protože jsou to právě ony, které na pozadí táhnou celou akci v nejednom hollywoodském filmu, ale běžný divák o nich samozřejmě moc neví. Běžný divák totiž vidí, jak to auto řídí Michelle Rodriguez, zatímco v reálu sedí za volantem slavná herečka jen minimálně. Po většinu času je tam totiž kaskadérka, která všechny ty potřebné manévry a nebezpečnou jízdu zvládá levou zadní.

Vedle Rychle a zběsile dojde taky třeba na historky z natáčení Johna Wicka a pohled do historie, až k němým a černobílým filmům.

Stuntwomen je založené na knize od Mollie Gregory, která dala do kupy nejen historky kaskadérek, ale píše také o sexismu a sexuálním obtěžování v hollywoodu. dojde samozřejmě i na úrazy, a to včetně těch životu nebezpečných, protože bez nich to bohužel nejde.

V dokumentu vystupují například Jeannie Epper (Wonder Woman), Julie Ann Johnson (Charlie’s Angels), Jadie David (Foxy Brown), Donna Evans (Total Recall), Debbie Evans (The Fast and the Furious), Donna Keegan (True Lies), Amy Johnston (Suicide Squad), Alyma Dorsey (Captain Marvel), Heidi Moneymaker (Black Widow), Keisha Tucker (Black Panther), Jessie Graff (Agents of S.H.I.E.L.D.), Angela Meryl (Kill Bill Vol. 1), Cheryl Lewis (Luke Cage), Jennifer Caputo (Jason Bourne), Kelly Roisin (Venom) and Deven McNair (Green Lantern) a další.

Stuntwomen: The Untold Hollywod Story by se měl objevit na internetech 22. září.

zdroj: Shout Factory

Zdroje: Shout Factory

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.