Nový dokument odhalí svět profesionálních kaskadérek

5. 8. 2020 - 15:54 | Trailery | Adam Homola

Nový dokument odhalí svět profesionálních kaskadérek zdroj: Shout Factory

První ukázka na nový dokument April Wright jménem Stuntwomen: The Untold Hollywood Story je tady a s ním i jeho hlavní vypravěčka Michelle Rodriguez. Ta ale není hlavní hvězdou celého projektu. naopak ustupuje do pozadí a do popředí se tak dostávají titulní kaskadérky.

Kolem nich se točí celý dokument, protože jsou to právě ony, které na pozadí táhnou celou akci v nejednom hollywoodském filmu, ale běžný divák o nich samozřejmě moc neví. Běžný divák totiž vidí, jak to auto řídí Michelle Rodriguez, zatímco v reálu sedí za volantem slavná herečka jen minimálně. Po většinu času je tam totiž kaskadérka, která všechny ty potřebné manévry a nebezpečnou jízdu zvládá levou zadní.

Vedle Rychle a zběsile dojde taky třeba na historky z natáčení Johna Wicka a pohled do historie, až k němým a černobílým filmům.

Stuntwomen je založené na knize od Mollie Gregory, která dala do kupy nejen historky kaskadérek, ale píše také o sexismu a sexuálním obtěžování v hollywoodu. dojde samozřejmě i na úrazy, a to včetně těch životu nebezpečných, protože bez nich to bohužel nejde.

V dokumentu vystupují například Jeannie Epper (Wonder Woman), Julie Ann Johnson (Charlie’s Angels), Jadie David (Foxy Brown), Donna Evans (Total Recall), Debbie Evans (The Fast and the Furious), Donna Keegan (True Lies), Amy Johnston (Suicide Squad), Alyma Dorsey (Captain Marvel), Heidi Moneymaker (Black Widow), Keisha Tucker (Black Panther), Jessie Graff (Agents of S.H.I.E.L.D.), Angela Meryl (Kill Bill Vol. 1), Cheryl Lewis (Luke Cage), Jennifer Caputo (Jason Bourne), Kelly Roisin (Venom) and Deven McNair (Green Lantern) a další.

Stuntwomen: The Untold Hollywod Story by se měl objevit na internetech 22. září.

zdroj: Shout Factory

Zdroje: Shout Factory

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.