Nové české filmy budou opět k vidění v New Yorku

21. 10. 2010 - 12:40 | Téma | red

Nové české filmy budou opět k vidění v New Yorku zdroj: tisková zpráva

V New Yorku se listopadu již pojedenácté představí nové české filmy. Tradiční festival nabídne sedm snímků, z toho tři na něm budou mít severoamerickou premiéru. Mimo jiné se na něm objeví i film Kawasakiho růže režiséra Jana Hřebejka, který se za Česko uchází o nominaci na Oscara. ČTK o tom informovala kurátorka přehlídky Irena Kovářová.

Na rozdíl od minulosti, kdy se festival konal v brooklynské BAMcinématek, se letos české snímky představí na dalších dvou místech. A to v Českém centru, kde se bude promítat většina filmů, a v kině Film Forum na Manhattanu.

Tamní projekce snímku Kawasakiho růže za účasti režiséra 27. listopadu přehlídku uzavře. Hřebejkovi ale bude 4. listopadu patřit i úvod přehlídky. Zahájí ji totiž severoamerická premiéra jeho záznamu soudobého operního představení o procesu s Miladou Horákovou nazvaného Zítra se bude... tvůrců Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila.

Další premiérou nového českého filmu v Severní Americe, kterou festival nabídne, bude film 3 sezóny v pekle režiséra Tomáše Mašína. Režisér se také zúčastní projekce svého filmu v BAMcinématek na závěr první části přehlídky. Na severoamerickém kontinentu se poprvé představí i film Zoufalci, jejž režírovala Jitka Rudolfová.

Kawasakiho růže

Dále přehlídka nabídne dokument Lukáše Přibyla Zapomenuté transporty do Polska a dva krátké filmy, jež zvítězily na loňském Famufestu. Prvním je polodokumentární snímek Rozálie Kohoutové Roma Boys, který se věnuje problematice menšiny uvnitř menšiny, konkrétně homosexualitě v romské komunitě. Druhým je dokument Alda o ženě postižené Alzheimerovou nemocí od režisérky Viery Čákanyové.

Přehlídka nových českých filmů, již pořádá České centrum ve spolupráci s BAMcinématek a Film Forem, má letos netradičně dvě části. První, hlavní, se koná 4. až 9. listopadu. Projekce snímku Kawasakiho růže ji pak 27. listopadu uzavře.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.