Nová Sněhurka je vůdkyní sedmi loupeživých liliputů

30. 3. 2012 - 12:37 | Téma | red

Nová Sněhurka je vůdkyní sedmi loupeživých liliputů zdroj: tisková zpráva

Představy o klasické pohádce staví na hlavu nová americká Sněhurka, v níž scenáristé zcela ignorují stavbu pohádkových příběhů. Část příběhu vypráví zlá královna v podání Julie Robertsové, která o Sněhurce hovoří jako o "žalostné puťce", přitroublý princ (Armie Hammer) nezachraňuje princeznu, ale sám potřebuje pomoc křehké dívky, kterou naučí šermovat sedm loupeživých liliputů. Film indického režiséra Tarsema Singha uvede distribuční společnost Hollywood Classic Entertainment do tuzemských kin 5. dubna.

Příběh jen vzdáleně odpovídá původní předloze pohádky bratří Grimmů. Zlé královně se daří získat vládu nad královstvím. Uprchlá princezna se však svého výsostního práva jen tak snadno nevzdá a rozhodne se jednat. Za pomoci sedmi vynalézavých liliputů, kteří upřednostnili povolání lapků před prací v dolech, dokonce s královnou bojuje o ženicha.

Výpravná podívaná nabízí pohádku plnou intrik i ironického humoru, ve které stárnoucí královna řeší za pomoci kouzel první vrásky, vybíráním daní a sňatkovou politikou zase finanční potíže.

V roli krále se objevil herec Sean Bean známý jako Boromir z Pána prstenů. Prince si zahrál Armie Hammer, jenž zaujal ve filmu Davida Finchera o zakladateli sociální sítě Facebook The Social Network v roli dvojčat Winklevossových.

Sněhurka je další verzí pohádky z roku 1937 Sněhurka a sedm trpaslíků, prvního natočeného celovečerního animovaného příběhu, za který získalo studio Walt Disney svého prvního Oscara.

Sněhurka

V letošním roce by měla být uvedena i další verze Sněhurka a myslivec, která podle filmových publicistů připomíná spíše než pohádku temnou fantasy romanci.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.