Nová kniha šokuje: Slavná Coco Chanel jako nacistka, narkomanka a bisexuálka

- Téma autor: Danica Klein

Francouzská módní návrhářka Coco Chanel byla během druhé světové války a německé okupace Francie údajně nacistickou vyzvědačkou. Tvrdí to nová kniha, kterou pod názvem Sleeping With The Enemy: Coco Chanel's Secret War (Spaní s nepřítelem: Tajná válka Coco Chanel) napsal Hal Vaughan.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Vaughan v knize uvádí důkazy, podle nichž módní ikona vedla dvojí život a byla milenkou špiona barona Hanse Gunthera von Dincklage.

"Spaní s nepřítelem skládá dohromady, jak se Coco Chanel stala německou vyzvědačkou, jak a proč se zapojila do řady špionážních misí a jak unikla zatčení ve Francii po skončení války," uvedlo v prohlášení newyorské nakladatelství Knopf.

Nikdy nebyla z ničeho obviněna

Vaughanova kniha odhaluje nejen to, jak byla Chanel naverbována do nacistické vojenské výzvědné služby Abwehr, ale také to, že sám baron von Dincklage byl "nacistickým mistrem špionáže", který vedl výzvědnou síť ve Středomoří a v Paříži, a zodpovídal se přímo "pravé ruce Adolfa Hitlera, nacistickému ministrovi propagandy Josephu Goebbelsovi". Chanel byla rovněž "ostře antisemitská", uvádí kniha.

Intimnímu životu slavné módní návrhářky se kromě Vaughana věnuje v připravované knize i spisovatelka Lisa Chaneyová. Tvrdí, že má důkaz, že "Gabrielle Coco Chanel užívala drogy, byla bisexuální a měla poměr se Salvadorem Dalím v době, kdy byl ženatý". Také Chaneyová zmiňuje vztah Chanel s von Dincklagem.

Coco Chanel, jejíž jméno se nesmazatelně vrylo do historie módy, po válce odešla do Švýcarska, než se znovu vrátila do Paříže, aby pokračovala v módní kariéře. Nikdy nebyla z ničeho obviněna a zemřela v roce 1971.

Tagy: móda hitler Německo okupace

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.