Nominacím Critics Choice vévodí Hanebný Pancharti a muzikál Nine

14. 12. 2009 - 23:45 | Téma | red

Nominacím Critics Choice vévodí Hanebný Pancharti a muzikál Nine zdroj: tisková zpráva

Hanebný Pancharti od Quentina Tarantina a snímek Nine od tvůrců úspěšného muzikálu Chicago jsou největšími favority cen amerických filmových kritiků Critics' Choice Awards. Tarantinův svérázný western z prostředí druhé světové války a muzikál s hvězdným hereckým obsazením mají každý po deseti nominacích, včetně kategorie za nejlepší film.

V těsném závěsu za oběma snímky se s devíti nominacemi nachází Avatar oscarového režiséra Jamese Camerona. O titul nejlepší film se budou kromě Avataru ucházet také filmy Invictus: Neporažený, Lítám v tom, Smrt čeká všude, animovaný snímek Vzhůru do oblak nebo nejnovější film bratří Coenů Serious Man.

Mezi nominovanými na cenu za nejlepší mužský herecký výkon jsou Jeff Bridges, Colin Firth, Viggo Mortensen, Jeremy Renner nebo George Clooney a Morgan Freeman, kteří za své výkony ve filmech Lítám v tom a Invictus: Neporažený byli již oceněni společnou cenou od asociace filmových kritiků Nation Obrázek zdroj: tisková zpráva al Board of Review.

O cenu za nejlepší ženský herecký výkon se bude ucházet Sandra Bullocková, Saoirse Ronanová, Gabourey Sidibová, Meryl Streepová a Carey Mulliganová, která stejně jako Clooney a Freeman byla již oceněna asociací National Board of Review.

Ceny letošního 15. ročníku se budou udílet 15. ledna v sále Hollywood Palladium v Los Angeles. Slavnostní ceremoniál bude vysílat televizní stanice VH1.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.