Nominacím Critics Choice vévodí Hanebný Pancharti a muzikál Nine

14. 12. 2009 - 23:45 | Téma | red

Nominacím Critics Choice vévodí Hanebný Pancharti a muzikál Nine zdroj: tisková zpráva

Hanebný Pancharti od Quentina Tarantina a snímek Nine od tvůrců úspěšného muzikálu Chicago jsou největšími favority cen amerických filmových kritiků Critics' Choice Awards. Tarantinův svérázný western z prostředí druhé světové války a muzikál s hvězdným hereckým obsazením mají každý po deseti nominacích, včetně kategorie za nejlepší film.

V těsném závěsu za oběma snímky se s devíti nominacemi nachází Avatar oscarového režiséra Jamese Camerona. O titul nejlepší film se budou kromě Avataru ucházet také filmy Invictus: Neporažený, Lítám v tom, Smrt čeká všude, animovaný snímek Vzhůru do oblak nebo nejnovější film bratří Coenů Serious Man.

Mezi nominovanými na cenu za nejlepší mužský herecký výkon jsou Jeff Bridges, Colin Firth, Viggo Mortensen, Jeremy Renner nebo George Clooney a Morgan Freeman, kteří za své výkony ve filmech Lítám v tom a Invictus: Neporažený byli již oceněni společnou cenou od asociace filmových kritiků Nation Obrázek zdroj: tisková zpráva al Board of Review.

O cenu za nejlepší ženský herecký výkon se bude ucházet Sandra Bullocková, Saoirse Ronanová, Gabourey Sidibová, Meryl Streepová a Carey Mulliganová, která stejně jako Clooney a Freeman byla již oceněna asociací National Board of Review.

Ceny letošního 15. ročníku se budou udílet 15. ledna v sále Hollywood Palladium v Los Angeles. Slavnostní ceremoniál bude vysílat televizní stanice VH1.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.