Noirová klasika a inspirace v Litoměřicích

26. 8. 2009 - 12:55 | Téma | red

Noirová klasika a inspirace v Litoměřicích zdroj: tisková zpráva

Filmový festival Litoměřice ((28. až 30. 8. 2009) Ve dnech 28. až 30. srpna 2009 proběhne již podeváté litoměřický filmový festival, tentokrát s podtitulem „film fatal“

Ve dnech 28. až 30. srpna 2009 proběhne již podeváté litoměřický filmový festival, tentokrát s podtitulem „film fatal“.

Festival na pátečním slavnostním zahájení odstartuje francouzský snímek česká předpremiéra filmu Louise a Michel, který si přivezl ceny z festivalů v San Sebastiánu a amerického Sundance. Kolekce archivních noirových inspirací doplní série tří filmů japonského noiru. Zástupcem animované noirové tvorby bude vítězný snímek letošní festivalu Anifest – Idioti a andělé – Billa Plymptona a sekce „anime noir“. Nebude chybět tradiční výběr toho nejlepšího z filmů FAMU – v čele s oceněnou Bábou Zuzany Kirchnerové-Špidlové.

V kině Máj, Knihovně K. H. Máchy a Letním kině na Střeleckém ostrově bude možnost zhlédnout filmy s tematikou temných dobrodružství, elegantně drsných kriminálek a dramat plných osudových postav, a to především z let šedesátých a sedmdesátých. Řada archívních filmů bude k vidění z filmových kopií! Na programu budou například filmy Armáda stínů a Práskač francouzského režiséra Jean-Pierre Melvilla. K vidění bude téměř neuváděný snímek Roberta Siodmaka Noc, ve které přišel ďábel. Z počátků německého zvukového filmu bude na festivalu uveden snímek Fritze Langa Vrah mezi námi (z roku 1931; tento film bude promítán z DVD). Tipy z dalšího programu: Třetí muž režisera Carola Reeda z roku 1949, francouzské filmy ze sedmdesátých let Stará puška či Válka policajtů.

PROGRAM FESTIVALU

Lákadlem doprovodného programu bude koncert pod širým nebem Lenky Vychodilové – LEMURY LEPÉ. Dále vystoupí RUDOVOUS, BYL PES a další. Pozvání přijal pražský divadelní soubor LETÍ s inscenací hry Svou vlastní ženou. Festival doplní výstava francouzských filmových plakátů.

Festival letos zpestří festivalový stan na Mírovém náměstí a workshopy, kde si diváci budou moci vyrobit vlastní festivalová trička.

MÍSTO KONÁNÍ, VSTUPNÉ

Festival se koná v Letním kině na Střeleckém ostrově, v parku na břehu Labe, další projekce diváci uvidí v kině Máj a v knihovně K. H. Máchy – vše v centru Litoměřic.

Vstupenky na filmový festival Litoměřice podeváté jsou již k dostání – 300 Kč v předprodeji a v síti Ticketportal, 380 Kč na místě. Pro klienty generálního partnera – VZP a členy Asociace českých filmových klubů nabízí pořadatelé slevy na akreditace. K dostání budou speciální festivalová trička.

Více podrobností na www.kinoostrov.cz/filmfest09.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

Podívejte se na nový hlavní trailer na očekávanou Dunu

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku dostal po zhruba deseti měsících nový trailer.
Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

Alicia Vikander se na pokračování Tomb Raidera těší, jenže film zatím nemá zelenou

22. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Tomb Raider z roku 2018 dost možná dostane pokračování, i když zatím prý není ještě nic jisté.
Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

Tarantule, medvěd i létání. Šílenci z amerického Jackass se vrací

22. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Chlapci, nebo teda teď už spíš pánové z Jackass jsou zpět a zase si budou ubližovat.
Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

Středověký Poslední duel proti sobě postaví Adama Drivera a Matta Damona

21. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na očekávané historické drama Ridleyho Scotta The Last Duel je konečně tady.