Noirová klasika a inspirace v Litoměřicích

26. 8. 2009 - 12:55 | Téma | red

Noirová klasika a inspirace v Litoměřicích zdroj: tisková zpráva

Filmový festival Litoměřice ((28. až 30. 8. 2009) Ve dnech 28. až 30. srpna 2009 proběhne již podeváté litoměřický filmový festival, tentokrát s podtitulem „film fatal“

Ve dnech 28. až 30. srpna 2009 proběhne již podeváté litoměřický filmový festival, tentokrát s podtitulem „film fatal“.

Festival na pátečním slavnostním zahájení odstartuje francouzský snímek česká předpremiéra filmu Louise a Michel, který si přivezl ceny z festivalů v San Sebastiánu a amerického Sundance. Kolekce archivních noirových inspirací doplní série tří filmů japonského noiru. Zástupcem animované noirové tvorby bude vítězný snímek letošní festivalu Anifest – Idioti a andělé – Billa Plymptona a sekce „anime noir“. Nebude chybět tradiční výběr toho nejlepšího z filmů FAMU – v čele s oceněnou Bábou Zuzany Kirchnerové-Špidlové.

V kině Máj, Knihovně K. H. Máchy a Letním kině na Střeleckém ostrově bude možnost zhlédnout filmy s tematikou temných dobrodružství, elegantně drsných kriminálek a dramat plných osudových postav, a to především z let šedesátých a sedmdesátých. Řada archívních filmů bude k vidění z filmových kopií! Na programu budou například filmy Armáda stínů a Práskač francouzského režiséra Jean-Pierre Melvilla. K vidění bude téměř neuváděný snímek Roberta Siodmaka Noc, ve které přišel ďábel. Z počátků německého zvukového filmu bude na festivalu uveden snímek Fritze Langa Vrah mezi námi (z roku 1931; tento film bude promítán z DVD). Tipy z dalšího programu: Třetí muž režisera Carola Reeda z roku 1949, francouzské filmy ze sedmdesátých let Stará puška či Válka policajtů.

PROGRAM FESTIVALU

Lákadlem doprovodného programu bude koncert pod širým nebem Lenky Vychodilové – LEMURY LEPÉ. Dále vystoupí RUDOVOUS, BYL PES a další. Pozvání přijal pražský divadelní soubor LETÍ s inscenací hry Svou vlastní ženou. Festival doplní výstava francouzských filmových plakátů.

Festival letos zpestří festivalový stan na Mírovém náměstí a workshopy, kde si diváci budou moci vyrobit vlastní festivalová trička.

MÍSTO KONÁNÍ, VSTUPNÉ

Festival se koná v Letním kině na Střeleckém ostrově, v parku na břehu Labe, další projekce diváci uvidí v kině Máj a v knihovně K. H. Máchy – vše v centru Litoměřic.

Vstupenky na filmový festival Litoměřice podeváté jsou již k dostání – 300 Kč v předprodeji a v síti Ticketportal, 380 Kč na místě. Pro klienty generálního partnera – VZP a členy Asociace českých filmových klubů nabízí pořadatelé slevy na akreditace. K dostání budou speciální festivalová trička.

Více podrobností na www.kinoostrov.cz/filmfest09.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.