Noc hrůzy neměla zatím v severoamerických kinech úspěch

- Téma autor: red

Tvůrci amerického komediálního hororu Noc hrůzy jsou zklamáni z neúspěchu snímku v severní Americe a doufají, že v evropských kinech film dosáhne vyšších tržeb. Herci Anton Yelchin a Christopher Mintz-Plasse to řekli agentuře AP před londýnskou premiérou filmu, jež se koná 2. září.

Hlavním hrdinou snímku je středoškolák Charlie (Anton Yelchin), který si plně užívá bezstarostného života, dokud se do vedlejšího domu nenastěhuje upír Jerry (Colin Farrell). Jerry působí nejprve sympaticky, ale Charliemu se podaří jeho tajemství odhalit a rozhodne se ho zbavit.

Noc Hrůzy se umístila při prvním víkendovém uvedení v žebříčku návštěvnosti severoamerických kin na pátém místě. Tržby ovšem negativně ovlivnil hurikán Irene, který zasáhl východní pobřeží USA. Mnoho kin kvůli němu zůstalo zavřeno a příjmy z prodeje lístků tak byly o 23 procent nižší než o stejném víkendu před rokem.

Noc Hrůzy

Tvůrci snímku doufají, že film, který je modernizovanou verzí komediálního hororu Noc hrůzy z roku 1985, zaznamená vyšší tržby při uvedení do evropských kin. V České republice jej od 13. října do kin uvede distribuční společnost Falcon.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.