New Yorku, miluji Tě: film oslavující lásku ve velkoměstě

21. 1. 2010 - 21:30 | Téma | red

New Yorku, miluji Tě: film oslavující lásku ve velkoměstě zdroj: tisková zpráva

Francouzsko-americký snímek New Yorku, miluji Tě byl dnes v Praze uveden v novinářské projekci. Film, který následuje po úspěšném snímku Paříži, miluji Tě, je druhým dílem série s názvem Města lásky a zavádí diváky do nejoblíbenějších a kulturně nejzajímavějších měst na světě.

Tvůrci nabízejí pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy.

"New York je městem, které má potenciál přimět ke snění každého, kdo ho spatřil. Poprvé jsem se do New Yorku podíval v 70. letech, když mi bylo sedm let, a od té doby jsem do něj tajně zamilovaný," řekl k filmu producent Emmanuel Benbihy.

Mezi protagonisty filmu jsou milenecké dvojice, rodiče s dětmi, lidé, kteří se náhodně setkávají na ulici, nebo pár seniorů. Příběh mladého zlodějíčka střídají vztahy skladatele a jeho asistentky, malíře a čínské prodavačky, stárnoucí zpěvačky a hotelového pikolíka.

Autoři více než půldruhahodinového snímku se vydávají do známých manhattanských čtvrtí od Upper West Side až po Soho, ale také na neznámá místa. Film je složen z krátkých příběhů, které jako celek mají působit jako "pocta lidským vztahům". "Cílem bylo vytvořit jeden souvislý film, na kterém pouze pracovalo více tvůrců. Chtěli jsme, aby se postavy z jednotlivých segmentů potkávaly, znaly a obecně tvořily komunitu, takže svou odlišností formují skutečnou jednotu," uvedl Benbihy.

Dodal, že sérii začal v Paříži, protože odtud pochází. Od začátku ale chtěl něco podobného realizovat také v dalších "mytických městech", mezi něž patří i New York. Dějištěm dalších příběhů má být v letošním roce Rio de Janeiro a Šanghaj a v roce 2011 Jeruzalém a Bombaj.

V rolích zamilovaných se představili mimo jiné Hayden Christensen, Andy Garcia, Natalie Portmanová, Orlando Bloom, Christina Ricciová a Ethan Hawke. Portmanová se na filmu podílela také jako režiséra.

Do českých kin bude snímek uveden 28. ledna.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.