New Yorku, miluji Tě: film oslavující lásku ve velkoměstě

21. 1. 2010 - 21:30 | Téma | red

New Yorku, miluji Tě: film oslavující lásku ve velkoměstě zdroj: tisková zpráva

Francouzsko-americký snímek New Yorku, miluji Tě byl dnes v Praze uveden v novinářské projekci. Film, který následuje po úspěšném snímku Paříži, miluji Tě, je druhým dílem série s názvem Města lásky a zavádí diváky do nejoblíbenějších a kulturně nejzajímavějších měst na světě.

Tvůrci nabízejí pohled očima lásky, ve všech jejích podobách, od první lásky přes lásku krátkodobou a komplikovanou až po lásku minulou, odpíranou, vytouženou a lásku, která trvá navěky. Lásku k New Yorku tímto filmem vyjadřuje skupina těch nejkreativnějších současných režisérů i herců, jejichž příběhy se odehrávají v celkem pěti různých newyorských čtvrtích. Jde o volné pokračování série Města lásky, jejíž první díl, Paříži, miluji Tě, slavil před časem velké úspěchy.

"New York je městem, které má potenciál přimět ke snění každého, kdo ho spatřil. Poprvé jsem se do New Yorku podíval v 70. letech, když mi bylo sedm let, a od té doby jsem do něj tajně zamilovaný," řekl k filmu producent Emmanuel Benbihy.

Mezi protagonisty filmu jsou milenecké dvojice, rodiče s dětmi, lidé, kteří se náhodně setkávají na ulici, nebo pár seniorů. Příběh mladého zlodějíčka střídají vztahy skladatele a jeho asistentky, malíře a čínské prodavačky, stárnoucí zpěvačky a hotelového pikolíka.

Autoři více než půldruhahodinového snímku se vydávají do známých manhattanských čtvrtí od Upper West Side až po Soho, ale také na neznámá místa. Film je složen z krátkých příběhů, které jako celek mají působit jako "pocta lidským vztahům". "Cílem bylo vytvořit jeden souvislý film, na kterém pouze pracovalo více tvůrců. Chtěli jsme, aby se postavy z jednotlivých segmentů potkávaly, znaly a obecně tvořily komunitu, takže svou odlišností formují skutečnou jednotu," uvedl Benbihy.

Dodal, že sérii začal v Paříži, protože odtud pochází. Od začátku ale chtěl něco podobného realizovat také v dalších "mytických městech", mezi něž patří i New York. Dějištěm dalších příběhů má být v letošním roce Rio de Janeiro a Šanghaj a v roce 2011 Jeruzalém a Bombaj.

V rolích zamilovaných se představili mimo jiné Hayden Christensen, Andy Garcia, Natalie Portmanová, Orlando Bloom, Christina Ricciová a Ethan Hawke. Portmanová se na filmu podílela také jako režiséra.

Do českých kin bude snímek uveden 28. ledna.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.