Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky

23. 4. 2015 20:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky zdroj: Archiv

Viděl jsem horor Neutečeš. Ani jedno leknutí znamená, že film vymysleli buď sluníčkoví lidé, nebo mi odumírají poslední zbytky empatie. Film to však není vůbec špatný. Pokud hledáte exkurzi do žánru, nikdy jste neviděli žádný horor, pak je Neutečeš celkem sympatickou volbou.

Celé to začíná jako ukázka naprosto divného prokletí. Dívka si to hezky užije s chlapcem v autě, aby následně skončila v nějaké továrně. Týpek se na ní kouká a tčeká, až se na místě objeví démoni. Tedy démoni, takové nanicovaté stokrát omleté nic. Ale funguje to. Pár lidí v sále občas leklo. No vlastně tím je vysvětlená celá premisa. Pronásledují vás démoni. Vyspíte se s někým a tím prokletí předáte na někoho dalšího. 

Neutečeš zdroj: Archiv

Jakmile mi tvůrci prozradili vlastně kompletní zádrhel a zápletku, začal jsem se sám ptát, co všechno je dokonaná soulož. Stačí k předání démona felace? V případě ženské milenky pak dva prsty? Co anální sex? Je to kategorie sama pro sebe, ale je docela možná, že análem by se celé pouto přetrhalo úplně. Tohle by démoni nerozdýchali.

Jakmile Jay (tak se hrdinka jmenuje) zjistí, v čem je zakopaný pes, chce se také s někým vyspat. No proč ne. Režisér David Robert Mitchell si k filmu napsal i scénář a ten je opravdu hodně blbý, ale všechno ostatní zabírá. Stísněná atmosféra, solidní střih, hudba, kamera... To všechno jsou silné stránky filmu, které pomáhají dokonalé přebít nedostatečný scénář. Také docela obstojný výběr herců zabírá.

Neutečeš nemá v názvu zase tak pravdu, utéct lze jednoduše tak, že z kina odejdete. A nepokládejte si příliš mnoho otázek, protože jinak pochopíte, že si z vás zase nějací filmaři jen vystřelují.V tomto žánru to musí hodně špatné, protože někteří neváhají snímek označit za hororový počin roku. Pche.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

26. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Producent Frank Marhsall stál na pozadí obrovské řady legendárních filmů, a to včetně série Indiana Jones. Aktuálně se chystá pětka a Marshall prozradil hned několik zajímavých novinek.
Mel Gibson se ve Force of Nature postaví hurikánu i zlodějům

Mel Gibson se ve Force of Nature postaví hurikánu i zlodějům

26. 5. 2020 | Trailery | Adam Homola

Mel Gibson má 64 let, ale pořád se nám snaží dokázat, že do starého železa prostě nepatří. Znovu se o to pokusí i v akční novince Force of Nature.
Nový trailer na Tenet toho ukazuje hodně, ale prozrazuje málo

Nový trailer na Tenet toho ukazuje hodně, ale prozrazuje málo

22. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Novinka Christophera Nolana míří do kin. Navzdory koronaviru, navzdory zavřeným sálům téměř po celém světě…
Liga Spravedlnosti dostane druhou šanci, na HBO Max bude Snyder Cut

Liga Spravedlnosti dostane druhou šanci, na HBO Max bude Snyder Cut

21. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Nová verze Ligy Spravedlnosti, kterou si sestříhá a nově dokončí sám režisér Zack Snyder, vyjde příští rok na nové streamovací službě HBO Max.