Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky

23. 4. 2015 - 20:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky zdroj: tisková zpráva

Viděl jsem horor Neutečeš. Ani jedno leknutí znamená, že film vymysleli buď sluníčkoví lidé, nebo mi odumírají poslední zbytky empatie. Film to však není vůbec špatný. Pokud hledáte exkurzi do žánru, nikdy jste neviděli žádný horor, pak je Neutečeš celkem sympatickou volbou.

Celé to začíná jako ukázka naprosto divného prokletí. Dívka si to hezky užije s chlapcem v autě, aby následně skončila v nějaké továrně. Týpek se na ní kouká a tčeká, až se na místě objeví démoni. Tedy démoni, takové nanicovaté stokrát omleté nic. Ale funguje to. Pár lidí v sále občas leklo. No vlastně tím je vysvětlená celá premisa. Pronásledují vás démoni. Vyspíte se s někým a tím prokletí předáte na někoho dalšího. 

Neutečeš zdroj: tisková zpráva

Jakmile mi tvůrci prozradili vlastně kompletní zádrhel a zápletku, začal jsem se sám ptát, co všechno je dokonaná soulož. Stačí k předání démona felace? V případě ženské milenky pak dva prsty? Co anální sex? Je to kategorie sama pro sebe, ale je docela možná, že análem by se celé pouto přetrhalo úplně. Tohle by démoni nerozdýchali.

Jakmile Jay (tak se hrdinka jmenuje) zjistí, v čem je zakopaný pes, chce se také s někým vyspat. No proč ne. Režisér David Robert Mitchell si k filmu napsal i scénář a ten je opravdu hodně blbý, ale všechno ostatní zabírá. Stísněná atmosféra, solidní střih, hudba, kamera... To všechno jsou silné stránky filmu, které pomáhají dokonalé přebít nedostatečný scénář. Také docela obstojný výběr herců zabírá.

Neutečeš nemá v názvu zase tak pravdu, utéct lze jednoduše tak, že z kina odejdete. A nepokládejte si příliš mnoho otázek, protože jinak pochopíte, že si z vás zase nějací filmaři jen vystřelují.V tomto žánru to musí hodně špatné, protože někteří neváhají snímek označit za hororový počin roku. Pche.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.