Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky

23. 4. 2015 - 20:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky zdroj: tisková zpráva

Viděl jsem horor Neutečeš. Ani jedno leknutí znamená, že film vymysleli buď sluníčkoví lidé, nebo mi odumírají poslední zbytky empatie. Film to však není vůbec špatný. Pokud hledáte exkurzi do žánru, nikdy jste neviděli žádný horor, pak je Neutečeš celkem sympatickou volbou.

Celé to začíná jako ukázka naprosto divného prokletí. Dívka si to hezky užije s chlapcem v autě, aby následně skončila v nějaké továrně. Týpek se na ní kouká a tčeká, až se na místě objeví démoni. Tedy démoni, takové nanicovaté stokrát omleté nic. Ale funguje to. Pár lidí v sále občas leklo. No vlastně tím je vysvětlená celá premisa. Pronásledují vás démoni. Vyspíte se s někým a tím prokletí předáte na někoho dalšího. 

Neutečeš zdroj: tisková zpráva

Jakmile mi tvůrci prozradili vlastně kompletní zádrhel a zápletku, začal jsem se sám ptát, co všechno je dokonaná soulož. Stačí k předání démona felace? V případě ženské milenky pak dva prsty? Co anální sex? Je to kategorie sama pro sebe, ale je docela možná, že análem by se celé pouto přetrhalo úplně. Tohle by démoni nerozdýchali.

Jakmile Jay (tak se hrdinka jmenuje) zjistí, v čem je zakopaný pes, chce se také s někým vyspat. No proč ne. Režisér David Robert Mitchell si k filmu napsal i scénář a ten je opravdu hodně blbý, ale všechno ostatní zabírá. Stísněná atmosféra, solidní střih, hudba, kamera... To všechno jsou silné stránky filmu, které pomáhají dokonalé přebít nedostatečný scénář. Také docela obstojný výběr herců zabírá.

Neutečeš nemá v názvu zase tak pravdu, utéct lze jednoduše tak, že z kina odejdete. A nepokládejte si příliš mnoho otázek, protože jinak pochopíte, že si z vás zase nějací filmaři jen vystřelují.V tomto žánru to musí hodně špatné, protože někteří neváhají snímek označit za hororový počin roku. Pche.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.