Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky

23. 4. 2015 20:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Neutečeš - recenze hororu pro začátečníky

Viděl jsem horor Neutečeš. Ani jedno leknutí znamená, že film vymysleli buď sluníčkoví lidé, nebo mi odumírají poslední zbytky empatie. Film to však není vůbec špatný. Pokud hledáte exkurzi do žánru, nikdy jste neviděli žádný horor, pak je Neutečeš celkem sympatickou volbou.

Celé to začíná jako ukázka naprosto divného prokletí. Dívka si to hezky užije s chlapcem v autě, aby následně skončila v nějaké továrně. Týpek se na ní kouká a tčeká, až se na místě objeví démoni. Tedy démoni, takové nanicovaté stokrát omleté nic. Ale funguje to. Pár lidí v sále občas leklo. No vlastně tím je vysvětlená celá premisa. Pronásledují vás démoni. Vyspíte se s někým a tím prokletí předáte na někoho dalšího. 

Neutečeš

Jakmile mi tvůrci prozradili vlastně kompletní zádrhel a zápletku, začal jsem se sám ptát, co všechno je dokonaná soulož. Stačí k předání démona felace? V případě ženské milenky pak dva prsty? Co anální sex? Je to kategorie sama pro sebe, ale je docela možná, že análem by se celé pouto přetrhalo úplně. Tohle by démoni nerozdýchali.

Jakmile Jay (tak se hrdinka jmenuje) zjistí, v čem je zakopaný pes, chce se také s někým vyspat. No proč ne. Režisér David Robert Mitchell si k filmu napsal i scénář a ten je opravdu hodně blbý, ale všechno ostatní zabírá. Stísněná atmosféra, solidní střih, hudba, kamera... To všechno jsou silné stránky filmu, které pomáhají dokonalé přebít nedostatečný scénář. Také docela obstojný výběr herců zabírá.

Neutečeš nemá v názvu zase tak pravdu, utéct lze jednoduše tak, že z kina odejdete. A nepokládejte si příliš mnoho otázek, protože jinak pochopíte, že si z vás zase nějací filmaři jen vystřelují.V tomto žánru to musí hodně špatné, protože někteří neváhají snímek označit za hororový počin roku. Pche.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.