Netflix uvede nový dokument o dosud nevyřešené záhadě ztracení malajského letadla

2. 3. 2023 - 13:20 | Trailery | Adam Homola

Netflix uvede nový dokument o dosud nevyřešené záhadě ztracení malajského letadla zdroj: Foto: Netflix

Netflix před pár dny oznámil uvedení nového dokumentárního seriálu, který se zabývá zmizením letu Malaysia Airlines 370, jednou z nejzáhadnějších leteckých záhad v historii.

Společně s tím vydal i první trailer. Seriál s názvem MH370: Letadlo, které zmizelo, bude k dispozici 8. března 2023, přesně devět let poté, co letadlo s 239 lidmi na palubě zmizelo.

Seriál bude zkoumat různé teorie a důkazy o tom, co se stalo s letem, který letěl z Kuala Lumpuru do Pekingu, když ztratil kontakt s řízením letového provozu a radarem. Seriál bude rovněž obsahovat rozhovory s odborníky, vyšetřovateli, novináři a příbuznými cestujících a posádky, kteří se podělí o svůj pohled na celý případ.

Dokument by měl odhalit nové informace a analýzy, které osvětlí osud letadla, jež nebylo nikdy nalezeno navzdory rozsáhlým pátracím operacím, které pokryly miliony kilometrů čtverečních pevniny a moře. Seriál se bude zabývat také možností, že letadlo bylo uneseno, sabotováno nebo napadeno zlotřilým státem.

Za připomenutí stojí, že navzdory rozsáhlému mezinárodnímu pátrání se několik měsíců nepodařilo najít žádné stopy po poloze letadla ani jeho troskách. Nedostatek konkrétních informací o osudu letadla podpořil spekulace a konspirační teorie.

Kritika se svého času snesla i na malajsijskou vládu za její postup při pátrání. Předmětem spekulací se staly i neobvyklé aspekty letu, jako například ruční vypnutí komunikačních systémů letadla a náhlé odchýlení od zamýšleného kurzu. Záhada zmizení letu MH370 zůstává jednou z nejdiskutovanějších leteckých záhad všech dob.

O zmizení letu MH370 bylo natočeno několik filmů, televizních seriálů a dokumentů. Mezi nejvýznamnější patří např:

  • "The Vanishing Act: Nevyřčený příběh zmizelého malajsijského letadla" (2014): Tento dokumentární film byl jedním z prvních, které se zabývaly zmizením letu MH370, a obsahuje rozhovory s odborníky a vyšetřovateli.
  • "Let 370: Chybějící články" (2014): Tento televizní speciál se zabývá teoriemi o zmizení letadla a obsahuje rozhovory s leteckými odborníky a rodinnými příslušníky cestujících.
  • "Zmizení letu MH370" (2014): Tento dokumentární film National Geographic sleduje pátrání po zmizelém letadle a obsahuje rozhovory s odborníky a úředníky zapojenými do vyšetřování.
  • "Zmizení letu MH370" (2016): Tento televizní dokument zkoumá události, které vedly ke zmizení letadla, a obsahuje rozhovory s leteckými odborníky, vládními úředníky a rodinnými příslušníky cestujících.
  • "MH370: Hledání odpovědí" (2018): Tento dokumentární film se zabývá pátráním po zmizelém letadle a obsahuje rozhovory s leteckými odborníky a úředníky zapojenými do vyšetřování.

zdroj: Netflix

Zdroje: Netflix

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

24. 3. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Keanu Reeves bojuje proti zabijácké elitě a posouvá hranice akčního žánru.
Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Jen co odešel známý scénárista Damon Lindelof, ujal se projektu další známý a úspěšný pisálek, Steven Knight. Jsou tak Star Wars konečně v dobrých rukách?
Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.
Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

24. 3. 2023 | Trailery | Adam Homola

Finální trailer k filmu Renfield nám zatím nejjasněji ukazuje, jak Nicolas Cage podmanivě ztvárnil nechvalně proslulého Drákulu.